Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Jak poprawić komfort akustyczny budynku?

K-Flex Polska  |  26.07.2016  |  1
Sytem K-Fonik
Sytem K-Fonik
K-Flex

Starając się zapewnić sobie coraz bardziej komfortowe warunki w domu i w pracy, zwracamy uwagę na różne czynniki: optymalną temperaturę, jakość powietrza, wilgotność, nasłonecznienie itp. W ostatnim czasie także komfort akustyczny stał się ważnym parametrem oceny przestrzeni, w których przebywamy.

W naszych domach i mieszkaniach chcielibyśmy wyciszyć dźwięki pochodzące od pracy układów wentylacyjnych, działających maszyn i urządzeń, głośnego sąsiedztwa oraz hałas uliczny.

W nowoczesnym budownictwie widać tendencję, by ściany i stropy były jak najcieńsze, co nie zawsze daje pożądany efekt akustyczny.

Firma K-Flex Polska, dzięki rozbudowanej działalności badawczo-rozwojowej, stworzyła już kilka lat temu nową grupę materiałów poprawiających komfort akustyczny i umożliwiających skuteczną walkę z hałasem.

Przykład struktury budynku zabezpieczonej
akustycznie materiałami K-Fonik

Materiały te są dedykowane do zastosowań w budownictwie ogólnym oraz w przemyśle. Są to zarówno typowe izolatory dźwięku jak i materiały pochłaniające energię akustyczną. W ofercie można też znaleźć materiały mieszane, które łączą w sobie cechy izolatora i „pochłaniacza”.

Działalność firmy nie ogranicza się wyłącznie do sprzedaży w/w produktów. Uczestniczy ona również aktywnie jako partner konsultacyjny przy projektowaniu nowych obiektów oraz rozwiązywaniu problemów w już istniejących budynkach.

Firma systematycznie  powiększa swoją ofertę o nowe rodzaje materiałów akustycznych, a także przygotowuje produkty pod indywidualne wymagania użytkownika.

Przykład aplikacji jednego z materiałów akustycznych

Izolacje akustyczne K-FONIK ST GK i K-FONIK GK są przeznaczone do zastosowania jako warstwy okładzinowe: w instalacjach kanalizacyjnych, w skrzynkach rozprężnych, na pionach sanitarnych, na obudowach urządzeń takich jak: centrale klimatyzacyjne, zespoły sprężarkowe, wentylatory, urządzenia odpylające (cyklony). Wykorzystuje się je także w pojazdach mechanicznych oraz obudowach urządzeń i w pomieszczeniach jako warstwa okładzinowa powierzchni ścian.

System kanalizacyjny zaizolowany przy użyciu
materiału K-FONIK ST GK 072

Przy pomocy materiałów K-Fonik GK, K-FONIK ST GK i K-Fonik 160 można poprawić izolacyjność akustyczną istniejących przegród budowlanych. Skuteczność tych prac będzie zależała od staranności wykonania oraz od bazowej izolacyjności akustycznej istniejącej ściany. Chodzi o to, że przyrost izolacyjności akustycznej w ścianach grubych i masywnych będzie relatywnie mniejszy w stosunku do ścian lekkich lub szkieletowych o mniejszej grubości. Z obserwacji wynika jednak, że ścian lekkich mamy w naszym budownictwie stosunkowo dużo i to na ich cechy skarżą się użytkownicy. 

Materiał K-FONIK służy często jako podwójne zabezpieczenie pionów kanalizacyjnych, w tym kanalizacji tłuszczowej i pionów wewnętrznych służących np. do odwodnień dachów.

Z jednej strony materiał ten izoluje cieplnie, z drugiej strony tworzy barierę chroniącą przed hałasem.

Może być stosowany również zamiast innych materiałów okładzinowych o podobnej funkcji. Przy pomocy materiałów z grupy K-FONIK uzyskamy niskoszumowy system kanalizacyjny.

Materiały K-Flex nie zawierają ołowiu.

K-Fonik ST GK 072 na ścianie z cegły ceramicznej z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych
zamontowanych na konstrukcji stalowej z profili


k-flex logo
K-Flex Polska Sp. z o.o.
ul. Pucka 112
81-154 Gdynia
Biuro Obsługi Klienta

tel.: 63 288 02 00
faks: 63 288 02 36
Pomoc techniczna

Pliki do pobrania

Komentarze

(1)
Bartek | 27.04.2015, 07:49

Na zewnątrz możemy zamiast zwykłego ogrodzenia zamontować panele akustyczne drogowe które zmniejszą nam uciążliwy napływ hałasu z drogi do budynku

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
4/2018

Aktualny numer:

Izolacje 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wymagania dla betonu w konstrukcjach sztywnych
  • - Impregnaty w pracach naprawczo-remontowych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.