Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 3/2016 [PDF]

pobierzesz BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Jak poprawić komfort akustyczny budynku?

K-Flex Polska  |  26.07.2016  |  1
Sytem K-Fonik
Sytem K-Fonik
K-Flex

Starając się zapewnić sobie coraz bardziej komfortowe warunki w domu i w pracy, zwracamy uwagę na różne czynniki: optymalną temperaturę, jakość powietrza, wilgotność, nasłonecznienie itp. W ostatnim czasie także komfort akustyczny stał się ważnym parametrem oceny przestrzeni, w których przebywamy.

W naszych domach i mieszkaniach chcielibyśmy wyciszyć dźwięki pochodzące od pracy układów wentylacyjnych, działających maszyn i urządzeń, głośnego sąsiedztwa oraz hałas uliczny.

W nowoczesnym budownictwie widać tendencję, by ściany i stropy były jak najcieńsze, co nie zawsze daje pożądany efekt akustyczny.

Firma K-Flex Polska, dzięki rozbudowanej działalności badawczo-rozwojowej, stworzyła już kilka lat temu nową grupę materiałów poprawiających komfort akustyczny i umożliwiających skuteczną walkę z hałasem.

Przykład struktury budynku zabezpieczonej
akustycznie materiałami K-Fonik

Materiały te są dedykowane do zastosowań w budownictwie ogólnym oraz w przemyśle. Są to zarówno typowe izolatory dźwięku jak i materiały pochłaniające energię akustyczną. W ofercie można też znaleźć materiały mieszane, które łączą w sobie cechy izolatora i „pochłaniacza”.

Działalność firmy nie ogranicza się wyłącznie do sprzedaży w/w produktów. Uczestniczy ona również aktywnie jako partner konsultacyjny przy projektowaniu nowych obiektów oraz rozwiązywaniu problemów w już istniejących budynkach.

Firma systematycznie  powiększa swoją ofertę o nowe rodzaje materiałów akustycznych, a także przygotowuje produkty pod indywidualne wymagania użytkownika.

Przykład aplikacji jednego z materiałów akustycznych

Izolacje akustyczne K-FONIK ST GK i K-FONIK GK są przeznaczone do zastosowania jako warstwy okładzinowe: w instalacjach kanalizacyjnych, w skrzynkach rozprężnych, na pionach sanitarnych, na obudowach urządzeń takich jak: centrale klimatyzacyjne, zespoły sprężarkowe, wentylatory, urządzenia odpylające (cyklony). Wykorzystuje się je także w pojazdach mechanicznych oraz obudowach urządzeń i w pomieszczeniach jako warstwa okładzinowa powierzchni ścian.

System kanalizacyjny zaizolowany przy użyciu
materiału K-FONIK ST GK 072

Przy pomocy materiałów K-Fonik GK, K-FONIK ST GK i K-Fonik 160 można poprawić izolacyjność akustyczną istniejących przegród budowlanych. Skuteczność tych prac będzie zależała od staranności wykonania oraz od bazowej izolacyjności akustycznej istniejącej ściany. Chodzi o to, że przyrost izolacyjności akustycznej w ścianach grubych i masywnych będzie relatywnie mniejszy w stosunku do ścian lekkich lub szkieletowych o mniejszej grubości. Z obserwacji wynika jednak, że ścian lekkich mamy w naszym budownictwie stosunkowo dużo i to na ich cechy skarżą się użytkownicy. 

Materiał K-FONIK służy często jako podwójne zabezpieczenie pionów kanalizacyjnych, w tym kanalizacji tłuszczowej i pionów wewnętrznych służących np. do odwodnień dachów.

Z jednej strony materiał ten izoluje cieplnie, z drugiej strony tworzy barierę chroniącą przed hałasem.

Może być stosowany również zamiast innych materiałów okładzinowych o podobnej funkcji. Przy pomocy materiałów z grupy K-FONIK uzyskamy niskoszumowy system kanalizacyjny.

Materiały K-Flex nie zawierają ołowiu.

K-Fonik ST GK 072 na ścianie z cegły ceramicznej z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych
zamontowanych na konstrukcji stalowej z profili


k-flex logo
K-Flex Polska Sp. z o.o.
ul. Pucka 112
81-154 Gdynia
Biuro Obsługi Klienta

tel.: 63 288 02 00
faks: 63 288 02 36
Pomoc techniczna

Pliki do pobrania

Komentarze

(1)
Bartek | 27.04.2015, 07:49

Na zewnątrz możemy zamiast zwykłego ogrodzenia zamontować panele akustyczne drogowe które zmniejszą nam uciążliwy napływ hałasu z drogi do budynku

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...

Rząd i samorządy w walce ze smogiem

Ministerstwo Środowiska stawia na kompleksowe rozwiązania dotyczące poprawy jakości powietrza, mające na celu wyeliminowanie niskiej emisji. W tej kwestii rząd i samorządy powinny ze sobą...

Efektywna izolacja attyk i balustrad

Firma Schöck stworzyła nowy łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi efektywną i trwałą termoizolację attyk oraz balustrad.
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Jak poprawnie projektować dach skośny?

Jak poprawnie projektować dach skośny?

Dachy skośne to newralgiczne elementy budynku, gdyż wymagają spełnienia całego szeregu wymagań projektowych. Przyjrzyjmy się kilku z nim, na początek – poprawnej...
1/2017

Aktualny numer:

Izolacje 1/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania współczesnych okien
  • - Dylatacje w systemach ETICS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.