Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

System izolacji wewnętrznej ścian - Superwand DS®

KORFF Isolmatic  |  20.06.2016  |  69
KORFF Isolmatic

Nowoczesny i łatwy w montażu system izolacji wewnętrznej ścian to skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Dlaczego na ścianach powstają pleśń i grzyb?

W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian szczytowych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia, prowadząca do tworzenia się na ścianach czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia. Czytaj więcej na ten temat »

Zjawisko to obserwujemy często wewnątrz pomieszczeń – na słabo izolowanych i tym samym zimnych ścianach szczytowych. Powietrze w pomieszczeniu ma temperaturę 22°C, a temperatura ściany często wynosi nie więcej niż 8°C, co daje nam różnicę temperatury 14°C.

Ciepłe powietrze po kontakcie z zimną ścianą ochładza się i dochodzi do zjawiska skraplania się pary wodnej – na ścianie pojawia się wilgoć, która z kolei przyjmuje kurz znajdujący się w powietrzu - jest to idealne podłoże dla rozwoju pleśni i grzybów. Ściana początkowo szarzeje, następnie robi się czarna, w końcu pojawia się zagrzybienie.

superwand bez izolacji
Ściana szczytowa bez izolacji


Aby zapobiec temu zjawisku, konieczna jest izolacja termiczna zimnej ściany – najlepsza będzie izolacja zewnętrzna. Jeżeli jednak nie jest ona możliwa (np. przy obiektach zabytkowych czy budynkach spółdzielczych nie poddanych izolacji termicznej) możemy zastosować Superwand DS® do izolacji ściany od wewnątrz. Dowiedz się więcej na stronie firmy »

Jak rozwiązać problem pleśni i wilgoci na ścianach?

Ściana szczytowa musi być tak ocieplona, aby temperatura na jej powierzchni nie powodowała kondensacji powietrza.

W tym celu z sukcesem od przeszło 20 lat w Szwajcarii, a od 9 lat w Niemczech stosuje się płytę i klin Superwand DS®. Co roku remontowanych jest przeszło 30 tys. obiektów. Roczna sprzedaż produktu w 2010 r. przekroczyła 300 tys. metrów kwadratowych. To skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Płyty i kliny Superwand DS® są obustronnie pokryte celulozowo-aluminiową warstwą paroszczelną. Warstwa ta uniemożliwia przenikanie wilgotnego powietrza i tym samym wilgoci z pomieszczenia do zimnej ściany. Między izolacją a ścianą nie ma wilgoci, więc grzyb nie może powstać.

superwand izolacja
Ściana z izolacją Superwand®


Płyta Superwand DS® posiada wewnątrz 10- lub 20-milimetrową warstwę z poliuretanu o wartości Lambda 0,025 W/m·K. Tym samym produkt ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak cenne wobec ciągle rosnących cen energii. Czytaj dalej »

Przy naklejeniu płyt na ścianę z cegieł o grubości 24 cm przenikliwość ciepła przy zastosowaniu płyty o grubości 10 mm zmniejsza się o 40%, a przy płycie o grubości 20 mm nawet o 56%.

Na kłopoty Superwand DS®

W przypadku problemów z przemarzaniem ścian szczytowych w miesiącach jesienno-zimowych, szukamy często różnych rozwiązań – styropian jako izolacja od wewnątrz nie jest skuteczny – nie jest paroszczelny i przechodząca przez niego wilgoć w dalszym ciągu wykraplałaby się na ścianie szczytowej powodując jej zagrzybienie.

Nie zawsze można też zastosować izolację od strony zewnętrznej ściany. Można wtedy zastosować izolację wewnętrzną w oparciu o system zabudowy złożony ze stelaża i wełny mineralnej - jest to jednak bardzo pracochłonne i zabiera sporo przestrzeni w izolowanych pomieszczeniach. Zobacz więcej »

KONTAKT
Korff Isolmatic

KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
ul. Lotnicza 12, Wojnarowice
55-050 Sobótka 1
tel. 71 39 09 099
faks: 71 39 09 100
e-mail:
www.korff.pl

W takiej sytuacji sprawdzą się płyty Superwand DS® - nowoczesny, paroszczelny system izolacji firmy Korff, producenta uznanego na rynkach zachodnich. Jego zaletą jest także łatwość montażu.

Dzięki zastosowaniu płyt w pomieszczeniu robi się ciepło i przytulnie, ściana nie jest już „zimna”, po kilku miesiącach od montażu znika zagrzybienie, a temperatura w mieszkaniu jest bardziej stabilna. I wszystko to można osiągnąć w dwa-trzy dni, bez gruntownego remontu.

Dzięki systemowi Superwand DS® problemy ze źle izolowanymi ścianami zewnętrznymi, grzybem i pleśnią, staną się jedynie niemiłym wspomnieniem.

Komentarze

(69)
kasia | 30.08.2011, 19:21
ile kosztuje takie ocieplenie domu za metr kwadratowy? wszędzie o tym pisza ale nigdzie nie podaja ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Korff Isolmatic | 20.09.2011, 10:53
Witam!
Koszt materiału za metr kwadratowy płyty izolacyjnej:
10mm (1250x800mm) - 66,12PLN brutto
20mm (1250x800mm) - 92,50PLN brutto
Cena za klin izolacyjny (sztuka)
klin (300x1000mm) - 77,93 sztuka

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Krystyna | 15.01.2012, 18:43
Witam, proszę o podanie informacji gdzie można w Warszawie na Mokotowie, kupić te płyty. Jestem bardzo zainteresowana ich zakupem. Pozdrawiam Krystyna
Zespół Korff Isolmatic | 15.01.2012, 19:01
Witam!

W Warszawie płyty można kupić w:

Platforma Materiały Budowlane
Puławska 617/621A WARSZAWA
http://www.platforma.co.pl
22 318 09 02

Z pozdrowieniem
stefan | 12.03.2012, 11:38
Gdzie można te płyty kupić w Zielonej Górze?
Zespół Korff Isolmatic | 12.03.2012, 12:01
Witam!

W Zielonej Górze nie mamy jeszcze dystrybutora - najbliższy znajduje się w Gorzowie Wlkp.

Jeśli jest Pan zainteresowany zakupem prosimy o kontakt z firmą CMB z Gorzowa Wlkp. lub bezpośredni z naszą centralą - chętnie popilotujemy proces sprzedażowy.

Kontakt do nas i do dystrybutora na stronie www.superwand.pl,

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Wojtek | 06.09.2012, 10:26
Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami systemowymi termoizolacji wewnętrznej:
system Remmers iQ-Term
system superwand DS

Proszę o konstruktywne porównanie obu systemów i wskazanie zalet oferowanej przez Państwo termoizolacji.

Odpowiedź i ewentualny kontakt przez mój adres e-mail:
wojt8@wp.pl
Piotr | 02.12.2012, 17:17
Gdzie mogę kupić wasze płyty na terenie łodzi pilne
Zespół Korff Isolmatic | 02.12.2012, 19:13
Witam!

W Łodzi naszym dystrybutorem jset firma Gips-Bud przy ulicy Marii Wedmanowej 7, tel. 42/681 27 38.

O ile nie mają towaru "na półce" dosyłamy każdą ilość na nasz koszt w ciągu 48 godzin roboczych,

Z pozdrowieniem,
Gośka | 28.01.2013, 21:13
Gdzie mogę dostać płyty na terenie Jeleniej Góry?
   1 / 7    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.