Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Podkład do każdej podłogi

Materiały prasowe  |  28.09.2011

Podkłady podłogowe wykonane z jastrychów cementowych gwarantują równą i mocną powierzchnię. Można na nich układać panele, wykładziny czy płytki ceramiczne.

Cementowy jastrych Baumit FaserEstrich E 225 może być podkładem pod każdą okładzinę podłogową.

Co to jest jastrych?

Podłoga to złożony układ warstw stanowiący podkład pod posadzkę. By ułożyć parkiet, terakotę, wykładzinę czy panele konieczne jest wykonanie podkładu, który fachowo nazywany jest jastrychem. Jest to monolityczna i cienka warstwa podkładu podłogowego w przedziale grubości od 10 do 60 mm, wykonana jako związana z podłożem, na warstwie oddzielającej lub jako podłoga pływająca. Jastrychy pełnią kilka funkcji – przede wszystkim wyrównują podłoże, ale stanowią także ochronę akustyczną, ogniową, cieplną oraz przed wilgocią. W przypadku podłogi ogrzewanej zapewniają dobre przewodzenie ciepła i zachowują elastyczność. Jastrychy mogą również służyć jako gotowa posadzka.

Posadzka bezspoinowa Baumit FaserEstrich E 225

Jastrych cementowy Baumit FaserEstrich E 225 jest suchą mieszanką przygotowaną do wykonywania posadzek i cementowych podkładów podłogowych. Produkt został wzmocniony włóknami CT-C20-F5 i jest szczególnie polecany na ogrzewania podłogowe oraz tarasy i balkony.
Wysoki współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 1,4 W/m·K powoduje, że jastrych może służyć jako płyta grzejna, stanowiąc stabilny nośnik ciepła.
Jastrych może być stosowany na wszystkich podłożach mineralnych. Przeznaczony jest także do wykonywania jastrychów zespolonych, na warstwach oddzielających, pływających oraz ogrzewanych. Nadaje się również do baumit faser estrichstosowania na zewnątrz jako podkład pod płytki – jednak wtedy należy wykonać na nim izolację. Baumit FaserEstrich E 225 przeznaczony jest do obróbki ręcznej oraz maszynowej. Producent zaleca wykonanie warstwy o grubości od 12 do 100 mm. Podłoże musi być twarde nośne, odkurzone i oczyszczone z wykwitów oraz luźnych zanieczyszczeń. Dodatkowo powinno być wystarczająco szorstkie i równomiernie nasiąkliwe.

Jastrych cementowy Baumit FaserEstrich E 225 to rozwiązanie przeznaczone do wykonywania podkładów podłogowych. Skład mieszanki oraz właściwości produktu pozwalają uzyskać mocne, równe i trwałe powierzchnie bez wad wynikających z niewłaściwego doboru proporcji składników przy stosowaniu tradycyjnej wylewki.

Cena:
Baumit FaserEstrich E 225 - 19,68 zł brutto/op. 25 kg

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.