Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Mistrzowie Montażu – relacja

Materiały prasowe  |  14.09.2011

10 września br. w Kazimierzu Dolnym, w ramach akcji Mistrzowie Montażu odbył się Piknik Branżowy – pierwsza od lat impreza integrująca środowisko montażystów stolarki budowlanej.

Piknik realizowany w ramach programu edukacyjnego Mistrzowie Montażu miał na celu pokazanie najlepszych ekip montażowych i różnych technik montowania okien. Pracę ekip oceniała Komisja ekspertów kierowana przez specjalistów z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej. Najlepszych ekipy montażowe firmy Kristech z Inowrocławia, wyróżniono statuetką montażowego Oskara oraz honorowym tytułem Mistrzów Montażu.

W Pikniku wzięło udział ponad 400 osób, a prawie 30 ekip montażowych zgłosiło chęć poddania swoich umiejętności weryfikacji Komisji konkursowej. Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu montażu, oparty na informacjach z najnowszego poradnika „Jak montować ciepłe okna?”. Dziesięć osób, które odpowiedziały poprawnie na więcej niż 3/4 pytań testowych, przystąpiło do drugiego etapu konkursu, gdzie wykazało się praktycznymi umiejętnościami montażowymi. Zadanie konkursowe polegało na zamontowaniu okna dwuskrzydłowego poza murem, w warstwie ocieplenia. Komisja konkursowa nie oceniała szybkości montażu, ale poprawność wykonania, zgodną z zaleceniami Instrukcji ITB.

Program Mistrzowie Montażu, to nie tylko weryfikacja wiedzy i umiejętności ekip montujących okna. To również program edukacyjny, który opracowuje i dostarcza środowisku montażystów wydawnictwa i artykuły fachowe, poradniki książkowe i filmy instruktażowe. W trakcie realizacji Programu zawiązało się  Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które ma zrzeszać najlepszych montażystów okien i drzwi oraz wspierać ich technicznie i prawnie. W dalszych planach tej organizacji jest stworzenie systemu wspólnych zakupów materiałów dla mikroprzedsiębiorstw montażowych.

Kolejne etapy planowane w ramach programu Mistrzowie Montażu to turnieje montażowe w Warszawie, następnie na poznańskiej Budmie, a potem na regionalnych imprezach targowych w Sosnowcu, Krakowie i Olsztynie. Organizatorzy liczą na to, że w ten sposób zostaną zweryfikowane  umiejętności setek fachowych ekip montażowych, a ich pracę będą mogli polecać inwestorom indywidualnym w całym kraju.

Realizacja tak szerokiego programu edukacyjnego jest możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu merytorycznemu i finansowemu czołowych firm branży stolarki budowlanej, które znają  rolę prawidłowego montażu dla właściwego funkcjonowania stolarki energooszczędnej. I etap realizacji Programu wsparła firma Drutex SA jako Partner Generalny oraz Partnerzy merytoryczni: Selena SA, G-U Polska i VBH Polska.  Firmy te już dzisiaj zapowiadają swój udział w kolejnych działaniach. Inne, czołowe przedsiębiorstw branży okienno – drzwiowej także są zainteresowane dołączeniem do grona Partnerów programu.

Bieżące informacje o działaniach Programu Mistrzowie Montażu znaleźć można na internetowej stronie www.montaze.info.pl oraz w sekretariacie Programu – tel. 507 123 543; e-mail: .

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.