Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Nowe władze i zadania w SSO

Materiały prasowe  |  12.09.2011
Nowy prezes zarządu SSO - Wojciech Szczepański
Nowy prezes zarządu SSO - Wojciech Szczepański
SSO

Nowym prezesem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) został Wojciech Szczepański. SSO z nowymi władzami stawia na działalność szkoleniową.

7 września br. na Walnym Zgromadzeniu na nowego prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wybrano Wojciecha Szczepańskiego, który współtworzył Stowarzyszenie w 2003 r. Przez kilka lat był szefem Komisji Technicznej SSO koordynującym przygotowanie branżowych wytycznych w zakresie instalacji systemów ociepleń. W prace tej grupy roboczej jest zaangażowany do dziś. W zarządzie SSO jest od 2008 r., od 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa.

Wojciech Szczepański rozpoczął karierę zawodową w branży chemii budowlanej w 1997, w firmie Ispo. Od 2000 r. specjalizuje się w technologii systemów ociepleń. Obecnie jest zastępcą dyrektora technicznego Sto-ispo. Jest absolwentem kierunku budownictwo hydrotechniczne na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W skład nowego zarządu SSO weszli również: Ryszard Szymański (wiceprezes, Baumit), Kamil Kiejna (wiceprezes, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu) oraz członkowie: Rafał Adamczyk (Ejot Polska), Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Włodzimierz Krupa (Caparol).

Szkolenia z systemów ociepleń

SSO z nowymi władzami będzie kontynuować dotychczasowe działania edukacyjne i szkoleniowe skierowane przede wszystkim do słuchaczy szkół budowlanych i uczelni technicznych, którzy dopiero zapoznają się z technologią ETICS (systemów ociepleń ścian zewnętrznych). Chce również dotrzeć do takich grup jak: spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, inspektorzy nadzoru czy architekci, a także do inwestorów i wykonawców. Stowarzyszenie podejmie też starania, aby standardy systemowych rozwiązań dotyczące ocieplania ścian zewnętrznych, zostały usankcjonowane w dokumentach normalizacyjnych i przepisach polskiego prawa budowlanego.

Celem stowarzyszenia jest także ustanowienie branżowych standardów badawczych dla produktów dostępnych na polskim rynku ociepleń. SSO popiera inicjatywy organizacji branżowych budownictwa i instytutów naukowych, np. cykliczne badania klejów do styropianu, jak również inne projekty badawcze zmierzające do wyłączenia z obrotu materiałów ociepleniowych nie spełniających wymogów prawnych i technicznych. Tylko stosując systemy ociepleń sprawdzonej jakości będzie można sprostać coraz wyższym normom związanym z przepisami budowlanymi dotyczącymi energooszczędności.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) to organizacja branżowa czołowych polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ETICS. Jego celem jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. Jest jednym z inicjatorów powołania, w roku 2008, European Association for ETICS (EAE), forum współpracy krajowych stowarzyszeń.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.