Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Okno o wielu funkcjach

Materiały prasowe  |  09.06.2011
Dom jednorodzinny z oknami Schüco Corona SI 82
Dom jednorodzinny z oknami Schüco Corona SI 82
Schüco

Energooszczędne okna to większe możliwości i dodatkowe funkcje, np. ochrona przed włamaniem czy podwyższona izolacyjność akustyczna i termiczna.

Konstrukcja skrzydła nowego okna Schüco Corona SI 82 w wersji Cava umożliwia zastosowanie specjalnych, szerokich pakietów szybowych przy zachowaniu eleganckiego wyglądu okna z szeroką listwą przyszybową.

Zastosowanie specjalnych dwukomorowych szyb o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, antywłamaniowych lub akustycznych wymaga użycia szerszych pakietów szybowych, dlatego okno musiało być wyposażone w drogie i szerokie ramy lub wąskie listwy przyszybowe – te rozwiązania negatywnie wpływały na wygląd okna.

Nowe okno o głębokości zabudowy ramy wynoszącej 82 mm to połączenie funkcjonalności z wysokiej klasy wzornictwem. Okucia mocno przykręcone do stali, specjalne kształtowe wzmocnienia oraz przemyślany system uszczelnień sprawiają, że okna PVC Schüco Corona SI 82 stanowią barierę przed ucieczką ciepła, hałasem czy włamaniem.

Dobry standard

Energooszczędne okna w systemie Schüco Corona SI 82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej ochrony cieplnej, bez kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjności termicznej spełniają wymagania budownictwa przyszłości. Wartość współczynnika przenikania ciepła okna w tym systemie można obniżyć do standardu pasywnego (Uw = 0,8 W/(m²·K)) stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug = 0,5 W/(m²·K) z ciepłą ramką.
Wykonanie estetycznego okna antywłamaniowego z szybą w klasie P4A i współczynniku Ug = 0,5 W/(m²·K) z tańszym argonem było dotąd niemożliwe – wymagało zastosowania pakietu dwukomorowego o szerokości 53-54 mm. Pozwala na to system użyty w nowym oknie.

corona okno schucoSystem Corona SI 82 Cava umożliwia stosowanie pakietów szybowych o szerokości nawet do 60 mm, nie wykluczając innych zestawów, także tradycyjnych. Rozwiązanie zapewnia spójność estetyczną wszystkich stref budynku, od których wymaga się wysokiej izolacyjności cieplnej, a także zabezpieczenia przed włamaniem lub hałasem. Dzięki trzem niezależnym poziomom uszczelnień, okno odgradza wnętrze budynku od wiatru, wody opadowej i hałasów otoczenia. Skutecznie zapobiega występowaniu przeciągów, zaś głębokie osadzenie ramki międzyszybowej w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej i roszenie szyb.

Okno jest dostępne w wielu kolorach i strukturach, także imitujących różne gatunki drewna, dzięki czemu można dopasować wygląd okna zarówno do elewacji, jak i wnętrz pomieszczeń. Energooszczędne okna mogą być ponadto wyposażone w nawiewniki i specjalne siatki chroniące przed insektami. Pozwalają także na montowanie dowolnego typu rolet.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.