Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SIPUR - aktualności

Materiały prasowe  |  30.05.2011

Program działań na najbliższy rok, wybór władz oraz przyjęcie nowych członków to główne tematy omówione podczas spotkania Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „S I P U R”, które odbyło się 19 maja 2011 r. w Warszawie.

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” istnieje od dwóch lat (od 20 maja 2009 r.). Skupia firmy z branży izolacji poliuretanowych - nowoczesnej technologii, która w ostatnich latach stale zwiększa swój udział w rynku termoizolacji budowlanych. Jego celem jest propagowanie izolacji poliuretanowych dla budownictwa.

Podczas spotkania wybrano siedmioosobowy Zarząd, na którego czele stanął Prezes - Marek Ciechowski z firmy Recticel Izolacje Sp. z o.o. oraz dwaj Wiceprezesi - Piotr Cieślewicz z grupy Kingspan Insulation (dawny EcoTherm) oraz Marcin Rogóż z firmy Bayer Sp. z o.o.

Zebrani podjęli też decyzję o rozpoczęciu cyklu konferencji poświęconych efektywności energetycznej budynków, podczas których prezentowane będą innowacyjne technologie związane z oszczędzaniem energii w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Zaproszeni eksperci mają także zwrócić uwagę na zarządzanie i monitorowanie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej, handlowo-usługowych, hotelowych i biurowych. Jednym z celów konferencji będzie przedstawienie wybranych rozwiązań i technologii, mających wpływ na jakość energetyczną budynków i mieszkań – w tym również izolacji poliuretanowych.
 
Według analiz energetycznych to właśnie sektor budownictwa – mieszkalnego i komercyjnego – jest największym odbiorcą energii w UE (40% udziału w poborze energii) i ma znaczny niewykorzystany potencjał opłacalnej oszczędności energii.
Według zmienionej dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków, przyjętej w maju 2010 r., od roku 2019 wszystkie nowe budynki publiczne, a od roku 2021 wszystkie nowe budynki muszą charakteryzować się „niemal zerowym zapotrzebowaniem na energię”. Izolacja poliuretanowa jest jednym z najbardziej skutecznych dostępnych obecnie materiałów izolacyjnych, który przy minimalnej grubości zapewnia odpowiednią  izolację termiczną.

Podczas spotkania podsumowano ostatni rok działalności Związku – wiedza o poliuretanie jako nowoczesnym materiale izolacyjnym była rozpowszechniana za pomocą artykułów w prasie branżowej, spotkań i konferencji, a także za pośrednictwem strony internetowej www.sipur.pl
W tym roku Związek zamierza kontynuować współpracę z Urzędem Nadzoru Budowlanego, ze Strażą Pożarną, Instytutem Techniki Budowlanej oraz Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Chce także podejmować wspólne działania wraz z uczelniami wyższymi.

Podczas spotkania SIPUR miało rownież miejsce wystąpienie dr Diane Daems z firmy Huntsman na temat budownictwa i klasyfikacji ogniowej w EU, typowych aplikacji IB i spostrzeżeń w zakresie przepisów obowiązujących w Polsce. Diane Daems zwróciła uwagę na fakt, że o palności danego rozwiązania budowlanego decydują właściwości całego systemu, a nie tylko samego materiału izolacyjnego.

Następnie podjęto decyzję o przyjęciu w skład Związku spółki Steinbacher Izoterm  Sp. z o.o. - austriackiego producenta mającego w swojej ofercie produkty z zakresu izolacji budownictwa naziemnego oraz budownictwa technicznego. Wyroby termoizolacyjne Steinbacher są produkowane z myślą o jutrze – np. pozwalają oszczędzać miliony litrów oleju grzewczego rocznie, a tym samym ograniczają tysiące ton emitowanego CO2 i SO2.
Zapoznano się też z prezentacją firmy Korff Isolmatic z Wojnarowic zainteresowanej przystąpieniem do Związku. Aktualnie Korff Isolmatic zatrudnia 100 osób, a produkcja wysokowartościowych produktów dla branży izolacji technicznych, izolacji urządzeń oraz izolacji budowlanych odbywa się w systemie trójzmianowym. Produkty te przyczyniają się do uzyskania optymalnej izolacji, a tym samym do zmniejszenia efektu cieplarnianego.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »


Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? ZOBACZ »


Poznaj sposoby izolacji dachu płaskiego »

Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

Jaki materiał zastosować na dachu płaskim, zielonym, odwróconym, a jak na dachu pokrytym wcześniej papą termozgrzewalną?
czytaj dalej »

W przypadku budynków istniejących należy dokładnie sprawdzić jakość... czytaj dalej »

Uzyskaj tytuł mgr. inż. i uprawnienia budowlane!


Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas studiów drugiego stopnia... ZOBACZ »


Jak zabezpieczyć budynek przed drganiami?

Skuteczna ochrona przed wilgocią »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czym ocieplić piwnicę lub garaż?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Izolacja stropów nad garażami podziemnymi musi spełniać wysokie wymagania akustyczne, cieplne i przeciwpożarowe... czytaj dalej »

Malowanie kafli krok po kroku »


Malowanie kafli to wciąż mało popularny sposób zmiany wystroju wnętrza... ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o systemach natryskowych?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Budynek ocieplony pianką jest szczelny akustycznie a przede wszystkim...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Elewacja, która wygląda jak drewno, marmur czy kamień »

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ładna fasada stanowi wizerunek budynku. Estetyczny wygląd elewacji często...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.