Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SIPUR - aktualności

Materiały prasowe  |  30.05.2011

Program działań na najbliższy rok, wybór władz oraz przyjęcie nowych członków to główne tematy omówione podczas spotkania Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „S I P U R”, które odbyło się 19 maja 2011 r. w Warszawie.

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” istnieje od dwóch lat (od 20 maja 2009 r.). Skupia firmy z branży izolacji poliuretanowych - nowoczesnej technologii, która w ostatnich latach stale zwiększa swój udział w rynku termoizolacji budowlanych. Jego celem jest propagowanie izolacji poliuretanowych dla budownictwa.

Podczas spotkania wybrano siedmioosobowy Zarząd, na którego czele stanął Prezes - Marek Ciechowski z firmy Recticel Izolacje Sp. z o.o. oraz dwaj Wiceprezesi - Piotr Cieślewicz z grupy Kingspan Insulation (dawny EcoTherm) oraz Marcin Rogóż z firmy Bayer Sp. z o.o.

Zebrani podjęli też decyzję o rozpoczęciu cyklu konferencji poświęconych efektywności energetycznej budynków, podczas których prezentowane będą innowacyjne technologie związane z oszczędzaniem energii w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Zaproszeni eksperci mają także zwrócić uwagę na zarządzanie i monitorowanie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej, handlowo-usługowych, hotelowych i biurowych. Jednym z celów konferencji będzie przedstawienie wybranych rozwiązań i technologii, mających wpływ na jakość energetyczną budynków i mieszkań – w tym również izolacji poliuretanowych.
 
Według analiz energetycznych to właśnie sektor budownictwa – mieszkalnego i komercyjnego – jest największym odbiorcą energii w UE (40% udziału w poborze energii) i ma znaczny niewykorzystany potencjał opłacalnej oszczędności energii.
Według zmienionej dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków, przyjętej w maju 2010 r., od roku 2019 wszystkie nowe budynki publiczne, a od roku 2021 wszystkie nowe budynki muszą charakteryzować się „niemal zerowym zapotrzebowaniem na energię”. Izolacja poliuretanowa jest jednym z najbardziej skutecznych dostępnych obecnie materiałów izolacyjnych, który przy minimalnej grubości zapewnia odpowiednią  izolację termiczną.

Podczas spotkania podsumowano ostatni rok działalności Związku – wiedza o poliuretanie jako nowoczesnym materiale izolacyjnym była rozpowszechniana za pomocą artykułów w prasie branżowej, spotkań i konferencji, a także za pośrednictwem strony internetowej www.sipur.pl
W tym roku Związek zamierza kontynuować współpracę z Urzędem Nadzoru Budowlanego, ze Strażą Pożarną, Instytutem Techniki Budowlanej oraz Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Chce także podejmować wspólne działania wraz z uczelniami wyższymi.

Podczas spotkania SIPUR miało rownież miejsce wystąpienie dr Diane Daems z firmy Huntsman na temat budownictwa i klasyfikacji ogniowej w EU, typowych aplikacji IB i spostrzeżeń w zakresie przepisów obowiązujących w Polsce. Diane Daems zwróciła uwagę na fakt, że o palności danego rozwiązania budowlanego decydują właściwości całego systemu, a nie tylko samego materiału izolacyjnego.

Następnie podjęto decyzję o przyjęciu w skład Związku spółki Steinbacher Izoterm  Sp. z o.o. - austriackiego producenta mającego w swojej ofercie produkty z zakresu izolacji budownictwa naziemnego oraz budownictwa technicznego. Wyroby termoizolacyjne Steinbacher są produkowane z myślą o jutrze – np. pozwalają oszczędzać miliony litrów oleju grzewczego rocznie, a tym samym ograniczają tysiące ton emitowanego CO2 i SO2.
Zapoznano się też z prezentacją firmy Korff Isolmatic z Wojnarowic zainteresowanej przystąpieniem do Związku. Aktualnie Korff Isolmatic zatrudnia 100 osób, a produkcja wysokowartościowych produktów dla branży izolacji technicznych, izolacji urządzeń oraz izolacji budowlanych odbywa się w systemie trójzmianowym. Produkty te przyczyniają się do uzyskania optymalnej izolacji, a tym samym do zmniejszenia efektu cieplarnianego.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.