Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SIPUR - aktualności

Materiały prasowe  |  30.05.2011

Program działań na najbliższy rok, wybór władz oraz przyjęcie nowych członków to główne tematy omówione podczas spotkania Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „S I P U R”, które odbyło się 19 maja 2011 r. w Warszawie.

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” istnieje od dwóch lat (od 20 maja 2009 r.). Skupia firmy z branży izolacji poliuretanowych - nowoczesnej technologii, która w ostatnich latach stale zwiększa swój udział w rynku termoizolacji budowlanych. Jego celem jest propagowanie izolacji poliuretanowych dla budownictwa.

Podczas spotkania wybrano siedmioosobowy Zarząd, na którego czele stanął Prezes - Marek Ciechowski z firmy Recticel Izolacje Sp. z o.o. oraz dwaj Wiceprezesi - Piotr Cieślewicz z grupy Kingspan Insulation (dawny EcoTherm) oraz Marcin Rogóż z firmy Bayer Sp. z o.o.

Zebrani podjęli też decyzję o rozpoczęciu cyklu konferencji poświęconych efektywności energetycznej budynków, podczas których prezentowane będą innowacyjne technologie związane z oszczędzaniem energii w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Zaproszeni eksperci mają także zwrócić uwagę na zarządzanie i monitorowanie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej, handlowo-usługowych, hotelowych i biurowych. Jednym z celów konferencji będzie przedstawienie wybranych rozwiązań i technologii, mających wpływ na jakość energetyczną budynków i mieszkań – w tym również izolacji poliuretanowych.
 
Według analiz energetycznych to właśnie sektor budownictwa – mieszkalnego i komercyjnego – jest największym odbiorcą energii w UE (40% udziału w poborze energii) i ma znaczny niewykorzystany potencjał opłacalnej oszczędności energii.
Według zmienionej dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków, przyjętej w maju 2010 r., od roku 2019 wszystkie nowe budynki publiczne, a od roku 2021 wszystkie nowe budynki muszą charakteryzować się „niemal zerowym zapotrzebowaniem na energię”. Izolacja poliuretanowa jest jednym z najbardziej skutecznych dostępnych obecnie materiałów izolacyjnych, który przy minimalnej grubości zapewnia odpowiednią  izolację termiczną.

Podczas spotkania podsumowano ostatni rok działalności Związku – wiedza o poliuretanie jako nowoczesnym materiale izolacyjnym była rozpowszechniana za pomocą artykułów w prasie branżowej, spotkań i konferencji, a także za pośrednictwem strony internetowej www.sipur.pl
W tym roku Związek zamierza kontynuować współpracę z Urzędem Nadzoru Budowlanego, ze Strażą Pożarną, Instytutem Techniki Budowlanej oraz Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Chce także podejmować wspólne działania wraz z uczelniami wyższymi.

Podczas spotkania SIPUR miało rownież miejsce wystąpienie dr Diane Daems z firmy Huntsman na temat budownictwa i klasyfikacji ogniowej w EU, typowych aplikacji IB i spostrzeżeń w zakresie przepisów obowiązujących w Polsce. Diane Daems zwróciła uwagę na fakt, że o palności danego rozwiązania budowlanego decydują właściwości całego systemu, a nie tylko samego materiału izolacyjnego.

Następnie podjęto decyzję o przyjęciu w skład Związku spółki Steinbacher Izoterm  Sp. z o.o. - austriackiego producenta mającego w swojej ofercie produkty z zakresu izolacji budownictwa naziemnego oraz budownictwa technicznego. Wyroby termoizolacyjne Steinbacher są produkowane z myślą o jutrze – np. pozwalają oszczędzać miliony litrów oleju grzewczego rocznie, a tym samym ograniczają tysiące ton emitowanego CO2 i SO2.
Zapoznano się też z prezentacją firmy Korff Isolmatic z Wojnarowic zainteresowanej przystąpieniem do Związku. Aktualnie Korff Isolmatic zatrudnia 100 osób, a produkcja wysokowartościowych produktów dla branży izolacji technicznych, izolacji urządzeń oraz izolacji budowlanych odbywa się w systemie trójzmianowym. Produkty te przyczyniają się do uzyskania optymalnej izolacji, a tym samym do zmniejszenia efektu cieplarnianego.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.