Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ponad 2000 budowlańców przeszkolonych

Miasteczko Akademia Murowania - podsumowanie
Materiały prasowe  |  24.05.2011
Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG
Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG
SILKA YTONG

W profesjonalnych i bezpłatnych szkoleniach zrealizowanych w ramach Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG uczestniczyło ponad 2200 wykonawców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym. Akcja osiągnęła zamierzony cel – propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu wśród jak najszerszego kręgu odbiorców.

Akcja Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG rozpoczęła się 8 kwietnia na targach MUREXPO w Warszawie, a zakończyła 9 maja w Olsztynie. Objęła 12 miast w całej Polsce: Warszawę, Toruń, Łódź, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk i Olsztyn. Goście Miasteczka mogli odwiedzić Strefę Edukacji, w której  odbywały się bezpłatne konsultacje z ekspertami SILKA YTONG i prezentacje dla szkół oraz Strefę Szkoleń dla firm wykonawczych.

Uczestnicy szkoleń mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda murowanie w technologii SILKA YTONG. Okazało się, że obok korzystania z broszur czy filmów instruktażowych, najcenniejsza jest możliwość wzięcia udziału w pokazie murowania „na żywo”. Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG było dla uczestników okazją do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Oprócz wykonawców, Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG odwiedzili również inwestorzy indywidualni, architekci, firmy handlowe, uczniowie i studenci oraz przedstawiciele mediów. Szczególnie aktywni i zainteresowani byli odbiorcy indywidualni, którzy często przychodzili z projektami domów oraz jasno sprecyzowanymi pytaniami o materiały budowlane. Miasteczko można było odwiedzić z całą rodziną. Najmłodsi bawili się w specjalnie dla nich przygotowanym kolorowym i bezpiecznym namiocie.

Z ankiet przeprowadzonych podczas akcji wynika, że wykonawcy, którzy uczestniczyli w szkoleniu, deklarują chęć ponownego wzięcia udziału w kursach i pokazach dotyczących produktów YTONG i SILKA. Wszystkie elementy szkolenia uzyskały wysoką ocenę – m.in. sam pomysł miasteczka, tematyka szkolenia oraz instruktorzy prowadzący kurs.

Zobacz relację z Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG

Osoby, które nie uczestniczyły w cyklu realizowanym w ramach Miasteczka, mogą zgłosić się pod numerem telefonu 801 122 227 lub 29 767 03 60 i umówić na indywidualne szkolenia.

***

Po zakończeniu akcji prezes zarządu Xella Polska - Cezary Szeszuła oraz dyrektor marketingu - Monika Mychlewicz podsumowali cykl szkoleń w ramach Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG.

IZOLACJE: O co najczęściej pytali wykonawcy, którzy odwiedzili Miasteczko Akademia Murowania?

Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska: Wykonawcy, którzy uczestniczyli w szkoleniach, doceniali przede wszystkim okazję praktycznego poznania materiałów. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez profesjonalnego instruktora-doradcę czy też możliwości samodzielnego wzniesienia fragmentu ściany, mogli od razu znaleźć odpowiedzi na większość swoich pytań. Najbardziej interesujące dla wykonawców zagadnienia dotyczyły szybkości i dokładności budowania czy też sposobów radzenia sobie z miejscami newralgicznymi, gdzie mogą tworzyć się mostki termiczne. Przeważały więc pytania z fizyki budowli i ergonomii murowania.

Cezary Szeszuła, prezes zarządu Xella Polska: Dla wykonawców bardzo istotne było otrzymanie certyfikatu potwierdzającego udział w kursie. Optymistycznie nastraja fakt, że coraz więcej wykonawców chce podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe i potwierdzać nabyte umiejętności odpowiednim dokumentem.

IZOLACJE: Czy podczas akcji zostały obalone mity dotyczące właściwości albo zastosowania silikatów i betonu komórkowego, a jeśli tak, to jakie?

Cezary Szeszuła: W przypadku naszej akcji można mówić o potwierdzeniu właściwości materiałów w praktyce. Wykonawcy przyznawali, że murowanie w tej technologii rzeczywiście przebiega szybciej i jest bardziej precyzyjne. Ekipy murarskie miały możliwość poznać także kompleksowe zastosowania betonu komórkowego. Mogły zobaczyć cieńsze formaty bloczków YTONG przeznaczonych do remontów i murowania ścianek działowych oraz energooszczędne ściany z materiału YTONG ENERGO, a także płyty mineralne YTONG MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz.

Monika Mychlewicz: Wszyscy, którzy odwiedzili miasteczko i uczestniczyli w szkoleniach otrzymali fachową wiedzę na temat technologii betonu komórkowego YTONG. Wierzymy, że poprzez takie akcje przyczyniamy się do rozwoju edukacji, a wśród wykonawców i inwestorów wzrasta świadomość technologii budowlanej.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.