Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konferencja „Braas dla środowiska”

Materiały prasowe  |  12.05.2011
Przy mikrofonie - prezes firmy Monier Frank Schnieber (po prawej) oraz dyrektor marketingu Grzegorz Barycki
Przy mikrofonie - prezes firmy Monier Frank Schnieber (po prawej) oraz dyrektor marketingu Grzegorz Barycki
Redakcja

11 maja br. odbyła się konferencja firmy Monier pt. "Braas dla środowiska". Podczas trzygodzinnego rejsu po Wiśle przedstawiono nowe produkty z oferty firmy oraz wyniki badań OBOP dotyczące świadomości Polaków na temat proekologicznych materiałów budowlanych.

Konferencje zainaugurował prezes firmy Monier Frank Schnieber, który krótko omówił strategię rozwoju firmy.

Następnie przedstawiono wyniki badania, jakie w marcu br. na zlecenie firmy przeprowadził instytut badania opinii społecznej OBOP. Pytania dotyczyły wiedzy i opinii Polaków na temat proekologicznych materiałów budowlanych. Jak pokazały wyniki, ponad połowa respondentów stosuje w domu proekologiczne rozwiązania m.in.: energooszczędne oświetlenie lub ekologiczne systemy ogrzewania wody.
Badania ujawniły także, że 62% Polaków uważa, że produkcja materiałów budowlanych ma duży wpływ na zanieczyszczenia środowiska. Co istotne ekologiczność materiałów budowlanych byłaby dla 85% badanych bardzo ważnym lub ważnym kryterium przy ich zakupie. Jednak według większości ankietowanych proekologiczne materiały są droższe od pozostałych (75%).  

Omówione zostały również wyniki  Ekobilansu przeprowadzonego przez Öko-Institut z Fryburga badającego wpływ produkcji dachówek na środowisko naturalne. Na stronie www.monier.pl można znaleźć dokładne informacje i zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą proekologicznych pokryć dachowych.

Podczas konferencji omówiono także nowe produkty, które od czerwca br. znajdą się w ofercie firmy znanej dotąd z produkcji pokryć dachowych. Będą to: system nakrokwiowej izolacji w postaci twardych płyt poliuretanowych, dzięki którym straty ciepła zostaną zredukowane i zmniejszą się koszty ogrzewania, a także systemy kolektorów słonecznych, których zastosowanie pozwala oszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na ogrzanie wody.

Monier jako firma odpowiedzialna społecznie i ekologicznie chętnie podejmuje też różnego rodzaju działania na rzecz środowiska naturalnego. Dlatego tez wspiera startującą 11 maja br. akcję społeczną Fundacji Nasza Ziemia pt. "Zielona Stopa Filantropa". Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej Rodzinnych Domów Dziecka m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne. Działania te mają unowocześnić placówki, chroniąc przy tym środowisko naturalne. Przyczynią się także do ograniczenia kosztów związanych z comiesięczną eksploatacją budynków. Akcja ma również ograniczyć liczbę wyrzucanych elektrośmieci, co pozytywnie wpłynie na jakość środowiska naturalnego i pomoże powstrzymać niekorzystne zmiany klimatu.

 

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.