Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Beton do rozbudowy Okęcia

Materiały prasowe  |  04.05.2011
Lafarge dostarczył 7 tys. m<sup>3</sup> betonu do rozbudowy Lotniska Chopina
Lafarge dostarczył 7 tys. m3 betonu do rozbudowy Lotniska Chopina
Lafarge

Beton do rozbudowy największego portu lotniczego w Polsce – warszawskiego Lotniska Chopina dostarczyła firma Lafarge.

Materiały Lafarge wykorzystano do budowy pirsu centralnego Terminalu 1 oraz pirsu południowego Terminalu 2 - części lotniska, w której pasażerowie czekają na połączenia po przejściu odprawy lotniczej. Pirs to jeden z głównych elementów każdego lotniska: jest przedłużeniem hali głównej. Od pirsu odchodzą kryte przejścia do samolotu, czyli tzw. rękawy. Łączna powierzchnia obu pirsów wynosi ponad 18 tys. m². Na potrzeby ich rozbudowy Lafarge dostarczył 3 różne rodzaje betonu: drogowo-mostowy, posadzkowy i konstrukcyjny. Wykorzystano również zaprawy Lafarge z podwyższonymi parametrami mrozoodporności i wodoszczelności. Dzięki temu port lotniczy na Okęciu będzie dysponował 27 rękawami łączącymi terminal z samolotami i 45 bramkami w hali odlotów.

Przy realizacji tak ważnych i prestiżowych obiektów inwestorzy decydują się na rozwiązania najwyższej jakości. Przedstawiciele Państwowych Portów Lotniczych zbadali rozwiązania stosowane przez firmę - wizytowali warszawskie wytwórnie Lafarge, sprawdzili laboratorium betonu na Żeraniu i nadzorowali samą produkcję. Lafarge jest światowym liderem innowacji w zakresie betonów specjalnych. O wyborze dostawcy zadecydowała w tym przypadku właśnie jakość wyrobów i technologia.

Lafarge dostarczał materiały na warszawskie lotnisko od kwietnia 2010 r.  Beton Lafarge wcześniej był wykorzystany także na dwóch innych lotniskach w Polsce: w Balicach pod Krakowem i Powidzu koło Gniezna.

WARTO WIEDZIEĆ

Lotnisko na warszawskim Okęciu oddano do użytku w 1934 r. W pierwszym roku dzialalności port obsłużył nieco ponad 10 tys. pasażerów. Tuż przed II wojną światową Okęcie miało połaczenia z 6 lotniskami krajowymi i 17 zagranicznymi. Niemal do końca  wojny infrastruktura lotniska, z którego korzystali Niemcy, pozostawała nienaruszona. Jednak wycofujące się w styczniu
1945 r. wojska niemieckie zniszczyły doszczętnie pas startowy wraz z zabudowaniami. Odbudowa trwała długo, dopiero w 1969 r. oddano do użytku w pełni gotowy Międzynarodowy Dworzec Lotniczy. Dwa lata później odprawiono pierwszy milion pasażerów. Od 1989 roku lotnisko jest sukcesywanie rozbudowywane. W 2001 r. otrzymało imię Fryderyka Chopina. Obecnie korzysta z niego ok. 9,5 mln pasażerów rocznie.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.