Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Miasteczko Akademia Murowania

Materiały prasowe  |  21.03.2011
Ciężarówka Akademii Murowania - Promo Truck
Ciężarówka Akademii Murowania - Promo Truck
Silka Ytong

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG to ogólnopolska akcja, mająca na celu propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu poprzez porady eksperckie i możliwość praktycznego poznania technologii budowlanych. W jej ramach odbędą się również szkolenia dla ekip wykonawczych. Akcja w ciągu miesiąca obejmie dwanaście miast. Rozpocznie się 8 kwietnia w Warszawie podczas Targów MUREXPO na Torwarze.

Centralnym punktem Miasteczka będzie specjalnie zaprojektowana ciężarówka – Promo Truck. Wokół niej powstanie Strefa Edukacji dla odwiedzających, którzy będą mogli odbyć bezpłatne konsultacje z ekspertami SILKA YTONG oraz Strefa Szkoleń dla firm wykonawczych. W ciągu miesiąca Miasteczko Akademia Murowania zawita do miast w całej Polsce: Torunia, Łodzi, Kielc, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska i Olsztyna. Miasteczko będzie usytuowane w sąsiedztwie dużych centrów handlowych w poszczególnych miastach. Osoby przychodzące po zakupy, będą miały więc swobodny dostęp do oferty Miasteczka.

Miasteczko Akademia Murowania będzie podzielone na dwie strefy: Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych oraz Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG to okazja dla inwestorów indywidualnych, aby skorzystać z wiedzy specjalistów i poznać odpowiedzi na pytania dotyczące budowy domu. Organizowane dla wykonawców bezpłatne szkolenia umożliwiają im podnoszenie swoich kwalifikacji i zwiększanie atrakcyjności na rynku pracy.

Dla inwestorów indywidualnych

Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:

  • uzyskać bezpłatne porady ekspertów SILKA YTONG m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu,
  • porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami zajmującymi się aranżacją wnętrz,
  • wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów SILKA YTONG, a także samodzielnie wznieść fragment ściany.

Miasteczko można odwiedzić z całą rodziną. Organizatorzy zapewnili również atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, gry i zabawy pod opieką doświadczonego animatora.

Dla firm wykonawczych

Z myślą o ekipach budowlanych zaplanowano fachowe szkolenia tematyczne dotyczące zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Po części edukacyjnej będzie również czas na indywidualne konsultacje z instruktorami SILKA YTONG.
Podczas Miasteczka Akademii Murowania SILKA YTONG dla firm wykonawczych oraz klientów indywidualnych przygotowano szereg atrakcyjnych promocji na akcesoria i materiały budowlane w sklepie internetowym www.sklep.xella.pl.

Wszystkich zainteresowanych wykonawców zapraszamy do zapisania się na szkolenie poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.akademiamurowania.pl (na stronie znajduje się także szczegółowy program szkoleń) lub zgłoszenie się telefoniczne pod numerem: 801 122 227 lub 29 767 03 60.

Dla szkół

Szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym będą mogły praktycznie zapoznać się z nowoczesnymi technologiami budowlanymi poprzez uczestnictwo w pokazach murowania.  Specjalnie dla nich zostały również przygotowane prezentacje techniczne. Uczniowie mogą więc porównać wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Trasa

Terminy spotkań w ramach akcji Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG w poszczególnych miastach:

8-10.04 – Warszawa, Targi MUREXPO, Torwar
11-12.04 – Toruń, Centrum Handlowe Kometa
13-14.04 – Łódź, Centrum Handlowe Port IKEA
15-16.04 – Kielce, Targi Dom 2011, Targi Kielce
17-18.04 – Kraków, Centrum Handlowe Zakopianka
19-20.04 – Katowice, Centrum Handlowe 3 Stawy
21-22.04 – Opole, Centrum Handlowe Karolinka
26-27.04 – Wrocław, Bielany Park Handlowy
28-29.04 – Poznań, Centrum Handlowe Franowo
4-5.05 – Szczecin, Centrum Handlowe GRYF
6-7.05 – Gdańsk, Park Handlowy Matarnia
8-9.05 – Olsztyn, Centrum Handlowe Real

Branża budowlana – fakty, liczby, ciekawostki

Pozwolenia na budowę - według danych GUS w ubiegłym roku w Polsce liczba pozwoleń na budowę w sektorze budownictwa mieszkalnego wyniosła 174 929, w tym 57% (98 934) w jednorodzinnym. Od stycznia do października ubiegłego roku w województwie mazowieckim wydano 25 340 takich dokumentów, co stanowi 17% pozwoleń wydanych w tym okresie w całej Polsce.

Rozpoczęte budowy - w 2010 r. na terenie kraju rozpoczęto budowę 158 064 mieszkań – 55% w budownictwie jednorodzinnym. W statystykach przoduje województwo mazowieckie, w którym między styczniem a październikiem 2010 r. rozpoczęte budowy to aż jedna piąta wszystkich tego typu inwestycji w Polsce.

Mieszkania oddane do użytku - w ubiegłym roku w Polsce oddano do użytku 135 715 mieszkań, w tym ponad połowę w budownictwie jednorodzinnym. Przeciętna powierzchnia mieszań oddanych do użytku przez deweloperów w Polsce w I, II i III kwartale 2010 wyniosła 66 m², w przypadku domów: 164 m². W województwie mazowieckim metraż ten jest średnio większy, odpowiednio o: 3,6 i 9,3 m² niż w pozostałych regionach kraju. Wysoką średnią utrzymało województwo śląskie (powierzchnie były przeciętnie o 17,1 oraz 4,8 m² większe).

Zatrudnienie w budownictwie - według danych z trzech pierwszych kwartałów w budownictwie zatrudnionych jest 433 297 osób – 8,3% wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w tej branży. W województwie mazowieckim odsetek zatrudnionych w budownictwie wynosi 7,2%. Największy odsetek notują województwa: świętokrzyskie – 11,1%, pomorskie – 10,2% i warmińsko-mazurskie – 10,3%.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.