Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Bezpiecznie na budowie Term Maltańskich

Materiały prasowe  |  16.01.2011

Sposób prowadzenia prac budowlanych przy inwestycji Termy Maltańskie został wyróżniony w konkursie Bezpieczna Budowa 2010 przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu. Doceniono zaangażowanie kierownictwa budowy z inowrocławskiego Alstalu w zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy wszystkim pracownikom znajdującym się na budowie.

Wyróżnienie w imieniu wykonawcy odebrał kierownik budowy – Dominik Słowek – podczas ogólnopolskiej konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011.

Celem konkursu Bezpieczna Budowa organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy jest promowanie wykonawców zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Ocenie komisji konkursowej podlegają m.in. sposób zagospodarowania placu budowy, działania zapobiegające zagrożeniom wypadkowym, przestrzeganie przepisów i zasad bhp oraz skuteczność nadzoru nad ich respektowaniem przez wszystkie podmioty działające na budowie. Podstawą oceny wniosków konkursowych były udokumentowane wyniki co najmniej dwóch kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Budowa „Term Maltańskich”, także z racji wpisania na listę przedsięwzięć związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, jest pod stałym monitoringiem Okręgowego Inspektoratu Pracy: wielokrotne kontrole placu budowy nie wykazały żadnych uchybień w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a wdrożone rozwiązania spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem. 

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie rozpoczęła się 1 czerwca 2009r. Kilka miesięcy wcześniej podpisano umowę z generalnym wykonawcą:
do zaprojektowania i wybudowania obiektu wybrano konsorcjum 4 firm: Alstal Budownictwo A.Szczupak (lider), Holma Sp. z o.o., Tiwwal Sp. z o.o. oraz Budownictwo Drogowe „Altkom” Sp. z o.o. Na początku października 2010r. na obiekcie zawisła tradycyjna wiecha. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a codziennie na budowie pracuje prawie 300 osób.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.