Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Tendencje w budowie basenów i pływalni

Redakcja  |  07.09.2010

Najlepsze praktyki z zakresu projektowania, budowy i administrowania basenami zostaną zaprezentowane na I Krajowym Forum POOL TECH organizowanym 15 października br. podczas VIII Międzynarodowych Targów Infrastruktura 2010 w Warszawie.


Forum skierowane jest m.in. do samorządowców, którzy decydują o budowie lokalnych obiektów użyteczności publicznej. W trakcie spotkania będą mogli poznać przykłady podnoszenia atrakcyjności regionów poprzez inwestycje w wodne obiekty sportowo-rekreacyjne, sposoby ich finansowania oraz dowiedzieć się, jak poprawiać rentowność funkcjonujących pływalni. Praktyczna wiedza i porady zostaną przedstawione przez najlepszych polskich specjalistów z zakresu budowy i administrowania pływalniami i basenami. Szacuje się, że w Polsce obecnie jest 1100 wodnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, a w ciągu najbliższych 5 lat ich liczba może wzrosnąć do 1400. Targi Infrastruktura i Forum POOL TECH będą okazją do nawiązania kontaktów z inwestorami, uznanymi projektantami oraz renomowanymi dostawcami technologii i technik basenowych. Organizatorem forum będzie AGM Grupa Mediowa. Targi Infrastruktura 2010 odbędą się w dniach 13-15 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C.


Na tegorocznej edycji targów INFRASTRUKTURA zaprezentowane zostaną różnorodne zagadnienia z zakresu rozbudowy i modernizacji infrastruktury zarówno miejskiej, jak i drogowej. Cześć z nich będzie poświęconych również tematom zwianym z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, co z pewnością zainteresuje przedstawicieli władz samorządowych odpowiedzialnych za powstawanie i funkcjonowanie lokalnych obiektów użyteczności publicznej. W Polsce możemy obecnie zaobserwować wzrost realizowanych inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Oprócz boisk, stadionów, aren widowiskowych, czy hal sportowych powstają również nowe baseny przyszkolne, pływalnie sportowe i aquaparki. Takie obiekty są nie tylko potrzebne i pożądane przez mieszkańców, ale mogą również wpływać na rozwój miast i podnosić atrakcyjność regionu. Warto zatem w trakcie targów skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy doradzą w zakresie projektowania, budowania i prowadzenia basenów i zapoznać się z aktualną ofertą wystawców w tym zakresie. Na szczególna uwagę zasługuje I krajowego Forum POOL TECH organizowane w ostatnim dniu targów. To wydarzenie będzie doskonałą okazją zdobycia praktycznej wiedzy dla wszystkich, którzy zamierzają inwestować w wodne obiekty sportowo-rekreacyjne i nimi efektywnie zarządzać – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora targów Infrastruktura.


W trakcie Forum POOL TECH poruszone będą m.in. kwestie pozyskania, przeprowadzenia i rozliczenia inwestycji współfinansowanej ze środków UE oraz zaprezentowane polskie przykłady w przeprowadzeniu inwestycji w trybie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Omówione zostaną czynniki zachęcające prywatnych inwestorów do podejmowania współpracy z gminami poprzez koncesje lub Partnerstwo Publiczno-Prywatne oraz sposoby poprawy rentowności pływalni. Ponadto przedstawione będą aktualne tendencje w projektowaniu obiektów basenowych w Polsce, jak również newralgiczne punkty związane z budową i eksploatacją basenów. Eksperci podzielą się wiedzą z zakresu rozwiązań funkcjonalnych i marketingu obiektów rekreacji wodnej.


Szczególny wzrost inwestycji basenowych jest obserwowany w kraju w ostatnich 4 latach. Powstają nowe obiekty przyszkolne, aquaparki i pływalnie sportowe, również te 50-metrowe. Pomimo klimatu umiarkowanego w Polsce wzrasta również liczba budowanych nowych kąpielisk otwartych. Obecnie najwięcej inwestycji dotyczących budowy nowych czy modernizacji istniejących obiektów jest prowadzonych w południowej i zachodniej Polsce, czyli na obszarach, które od dawna legitymują się największym odsetkiem obiektów pływackich. Na Mazowszu przoduje Warszawa, w województwie kujawsko-pomorskim Bydgoszcz, która w ostatnich latach całkowicie zmodernizowała swoją bazę sportową. Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim liderem inwestycji basenowych jest Olsztyn. Dziwić za to może brak wzmożonych inwestycji w obszarze polskiego pasa wybrzeża, które oprócz zimnego morza nie oferuje mieszkańcom czy turystom ciekawej alternatywy. Nawet mimo boomu basenowego w Polsce liczba pływalni jest wciąż niedostateczna i potrzeba jeszcze wiele nowych inwestycji. Należy jednak pamiętać, że tylko rentowne, nowoczesne pływalnie będą sprzyjać  powstawaniu kolejnych obiektów. Chcemy poprzez praktyczne porady i wiedzę zaprezentowaną w trakcie I Forum POOL TECH wpływać na wzrost świadomości na temat budowy i profesjonalnego administrowania pływalniami i basenami wśród osób decydujących o realizacji takich inwestycji  – komentuje Jakub Mościcki, dyrektor wydawnictwa AGM Grupa Mediowa.


Tegorocznym targom oprócz kompleksowej propozycji ofert wystawców z zakresu budowy i modernizacji infrastruktury miejskiej i drogowej towarzyszyć będą liczne konferencje, seminaria i szkolenia przeznaczone dla władz samorządowych i podmiotów działających w branży. Ważnym wydarzeniem będzie pierwsza Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, której będzie towarzyszył salon BRD.

Honorowy patronat nad targami Infrastruktura 2010 objęli Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uczestnictwo w targach jest bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie www.infrastruktura.info/rejestracja.


materiały: Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.