Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Tendencje w budowie basenów i pływalni

Redakcja  |  07.09.2010

Najlepsze praktyki z zakresu projektowania, budowy i administrowania basenami zostaną zaprezentowane na I Krajowym Forum POOL TECH organizowanym 15 października br. podczas VIII Międzynarodowych Targów Infrastruktura 2010 w Warszawie.


Forum skierowane jest m.in. do samorządowców, którzy decydują o budowie lokalnych obiektów użyteczności publicznej. W trakcie spotkania będą mogli poznać przykłady podnoszenia atrakcyjności regionów poprzez inwestycje w wodne obiekty sportowo-rekreacyjne, sposoby ich finansowania oraz dowiedzieć się, jak poprawiać rentowność funkcjonujących pływalni. Praktyczna wiedza i porady zostaną przedstawione przez najlepszych polskich specjalistów z zakresu budowy i administrowania pływalniami i basenami. Szacuje się, że w Polsce obecnie jest 1100 wodnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, a w ciągu najbliższych 5 lat ich liczba może wzrosnąć do 1400. Targi Infrastruktura i Forum POOL TECH będą okazją do nawiązania kontaktów z inwestorami, uznanymi projektantami oraz renomowanymi dostawcami technologii i technik basenowych. Organizatorem forum będzie AGM Grupa Mediowa. Targi Infrastruktura 2010 odbędą się w dniach 13-15 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C.


Na tegorocznej edycji targów INFRASTRUKTURA zaprezentowane zostaną różnorodne zagadnienia z zakresu rozbudowy i modernizacji infrastruktury zarówno miejskiej, jak i drogowej. Cześć z nich będzie poświęconych również tematom zwianym z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, co z pewnością zainteresuje przedstawicieli władz samorządowych odpowiedzialnych za powstawanie i funkcjonowanie lokalnych obiektów użyteczności publicznej. W Polsce możemy obecnie zaobserwować wzrost realizowanych inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Oprócz boisk, stadionów, aren widowiskowych, czy hal sportowych powstają również nowe baseny przyszkolne, pływalnie sportowe i aquaparki. Takie obiekty są nie tylko potrzebne i pożądane przez mieszkańców, ale mogą również wpływać na rozwój miast i podnosić atrakcyjność regionu. Warto zatem w trakcie targów skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy doradzą w zakresie projektowania, budowania i prowadzenia basenów i zapoznać się z aktualną ofertą wystawców w tym zakresie. Na szczególna uwagę zasługuje I krajowego Forum POOL TECH organizowane w ostatnim dniu targów. To wydarzenie będzie doskonałą okazją zdobycia praktycznej wiedzy dla wszystkich, którzy zamierzają inwestować w wodne obiekty sportowo-rekreacyjne i nimi efektywnie zarządzać – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora targów Infrastruktura.


W trakcie Forum POOL TECH poruszone będą m.in. kwestie pozyskania, przeprowadzenia i rozliczenia inwestycji współfinansowanej ze środków UE oraz zaprezentowane polskie przykłady w przeprowadzeniu inwestycji w trybie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Omówione zostaną czynniki zachęcające prywatnych inwestorów do podejmowania współpracy z gminami poprzez koncesje lub Partnerstwo Publiczno-Prywatne oraz sposoby poprawy rentowności pływalni. Ponadto przedstawione będą aktualne tendencje w projektowaniu obiektów basenowych w Polsce, jak również newralgiczne punkty związane z budową i eksploatacją basenów. Eksperci podzielą się wiedzą z zakresu rozwiązań funkcjonalnych i marketingu obiektów rekreacji wodnej.


Szczególny wzrost inwestycji basenowych jest obserwowany w kraju w ostatnich 4 latach. Powstają nowe obiekty przyszkolne, aquaparki i pływalnie sportowe, również te 50-metrowe. Pomimo klimatu umiarkowanego w Polsce wzrasta również liczba budowanych nowych kąpielisk otwartych. Obecnie najwięcej inwestycji dotyczących budowy nowych czy modernizacji istniejących obiektów jest prowadzonych w południowej i zachodniej Polsce, czyli na obszarach, które od dawna legitymują się największym odsetkiem obiektów pływackich. Na Mazowszu przoduje Warszawa, w województwie kujawsko-pomorskim Bydgoszcz, która w ostatnich latach całkowicie zmodernizowała swoją bazę sportową. Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim liderem inwestycji basenowych jest Olsztyn. Dziwić za to może brak wzmożonych inwestycji w obszarze polskiego pasa wybrzeża, które oprócz zimnego morza nie oferuje mieszkańcom czy turystom ciekawej alternatywy. Nawet mimo boomu basenowego w Polsce liczba pływalni jest wciąż niedostateczna i potrzeba jeszcze wiele nowych inwestycji. Należy jednak pamiętać, że tylko rentowne, nowoczesne pływalnie będą sprzyjać  powstawaniu kolejnych obiektów. Chcemy poprzez praktyczne porady i wiedzę zaprezentowaną w trakcie I Forum POOL TECH wpływać na wzrost świadomości na temat budowy i profesjonalnego administrowania pływalniami i basenami wśród osób decydujących o realizacji takich inwestycji  – komentuje Jakub Mościcki, dyrektor wydawnictwa AGM Grupa Mediowa.


Tegorocznym targom oprócz kompleksowej propozycji ofert wystawców z zakresu budowy i modernizacji infrastruktury miejskiej i drogowej towarzyszyć będą liczne konferencje, seminaria i szkolenia przeznaczone dla władz samorządowych i podmiotów działających w branży. Ważnym wydarzeniem będzie pierwsza Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, której będzie towarzyszył salon BRD.

Honorowy patronat nad targami Infrastruktura 2010 objęli Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uczestnictwo w targach jest bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie www.infrastruktura.info/rejestracja.


materiały: Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.