Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

56 projektów Echo Investment na najbliższe 5 lat

Redakcja  |  23.06.2010

13 centrów handlowych, 16 biurowców, 26 projektów mieszkaniowych i hotel – tak wygląda zestawienie projektów, które spółka Echo Investment zamierza zrealizować w latach 2010-2015. Łączna powierzchnia zaplanowanych inwestycji to ok. 1,2 mln m2, a planowane nakłady na ich realizację to ponad 5 mld zł.

Według Piotra Gromniaka, prezesa zarządu Echo Investment, głównym celem firmy jest zapewnienie długofalowego wzrostu jej wartości. „Cel ten spółka zamierza osiągnąć poprzez dalsze budowanie i podnoszenie jakości portfela nieruchomości komercyjnych – biur i centrów handlowych – przeznaczonych na wynajem. Równie ważna będzie działalność deweloperska na rynku mieszkaniowym i zwiększenie zaangażowania w tym sektorze nieruchomości”. Spółka, koncentrując się na rynku polskim, będzie również rozwijała się w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie Echo Investment posiada tereny inwestycyjne pod centra handlowe w Budapeszcie i rumuńskim Brasov, a także nieruchomość w Kijowie, na której powstanie park biurowy. Stolica Ukrainy wydaje się być obecnie najbardziej obiecującym rynkiem,  z największym potencjałem dla sektora nieruchomości komercyjnych.

W latach 2010-2014 Echo planuje rozpocząć  15 projektów biurowych o łącznej powierzchni na wynajem ok. 260 tys. m2. W latach 2010–2015 oddane zostanie do użytkowania 19 projektów (realizacja 4 z nich – w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie  – właśnie dobiega końca) o łącznej powierzchni ok. 310  tys. m2. Nowe biurowce powstaną w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, Katowicach i Kijowie. W 2010 roku rozpoczęta zostanie realizacja 2 projektów biurowych (Malta Office Park III etap w Poznaniu i Aurus I etap w Łodzi) o łącznej powierzchni najmu ok. 16 100 m2. W tym czasie zostaną oddane do użytkowania 4 projekty (Malta Office II etap, Park Postępu w Warszawie, Avatar w Krakowie i Oxygen w Szczecinie).

W przygotowaniu znajduje się realizacja dla Grupy Orbis hotelu Novotel w Łodzi. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2010 roku, a zakończenie w 2012.
Do  2015 roku Echo planuje zrealizować 13 projektów handlowych o powierzchni ok. 415  tys. m2. 11 z nich zostanie zrealizowanych w Polsce: w Słupsku, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Łomży, Bełchatowie, Wrocławiu, Kaliszu, Jeleniej Górze, Katowicach i Kielcach, a 2 zagranicą: w Budapeszcie i rumuńskim Brasov.

Obecnie trwa realizacja rozbudowy Galerii Echo w Kielcach. Ponadto w 2010 roku rozpocznie się budowa centrum handlowego Astra w Szczecinie. W 2011 roku planowane jest rozpoczęcie budowy dwóch projektów zagranicznych: Mundo w Budapeszcie i Korona w Brasov. Oba projekty zostaną zakończone w 2013 roku. Spółka w latach 2010-2013 planuje rozpocząć 25 projektów mieszkaniowych liczących 2200 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 150 tys. m2. PUM oraz 229 działek pod budownictwo jednorodzinne o powierzchni  226 800 mkw. Projekty będą realizowane w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Kielcach.

Już w 2010 roku rozpocznie się realizacja 11 projektów mieszkaniowych, a oferta obejmie blisko 800 mieszkań (o łącznej powierzchni na sprzedaż ok. 60  tys. mkw. ) i 130 działek z pozwoleniami na budowę.  W latach 2011-2013 planowane jest rozpoczęcie kolejnych 14 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni  86  tys. m2. W okresie 2011-2015 oddane do użytkowania mieszkania o powierzchni ponad 142.600 m2.

Echo planuje zakup gruntów pod przyszłe inwestycje. „Cały czas analizujemy rynek pod kątem nabywania atrakcyjnych gruntów pod realizację mieszkań, biur, hoteli i centrów handlowych. Interesują nas najlepsze lokalizacje w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców.  W ciągu tego roku Echo planuje wydać 100 mln złotych na poszerzenie banku ziemi" – powiedział prezes Piotr Gromniak. Finansowanie ww. planów spółka zamierza pozyskiwać przede wszystkim poprzez kredyty celowe dla spółek zależnych,  z kredytów bieżących i obrotowych, a także poprzez program emisji obligacji, z którego spółka korzysta od 2004 roku. Echo planuje także sprzedaż dwóch projektów biurowych i dwóch centrów handlowych, z których środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanych inwestycji.

materiały: ECHO INVESTMENT SA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »Odkryj nowy wymiar bezpieczeństwa dla Twojego domu »

Żaluzje ceramiczne, szklane, wentylowane. Co wybrać?

Każdemu z nas zależy na zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa swoim bliskim i miejscu, które jest dla nas najważniejsze. Wybór...
czytaj dalej »

Które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? Jak ochronić wnętrze przed słońcem, hałasem lub zimnem? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Izolacja natryskowa - co warto wiedzieć?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Produkty polimocznikowe można stosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »

Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Najlepszy produkt na tynku termoizolacji? Sprawdź »

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Obniżona wartość λ pozwala zmniejszyć straty energetyczne oraz wydatki na eksploatacje budynków.
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji podłóg, dachów i fasad?


Istotną różnicą pomiędzy styropianami białymi i grafitowymi jest ich odporność na ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.