Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

56 projektów Echo Investment na najbliższe 5 lat

Redakcja  |  23.06.2010

13 centrów handlowych, 16 biurowców, 26 projektów mieszkaniowych i hotel – tak wygląda zestawienie projektów, które spółka Echo Investment zamierza zrealizować w latach 2010-2015. Łączna powierzchnia zaplanowanych inwestycji to ok. 1,2 mln m2, a planowane nakłady na ich realizację to ponad 5 mld zł.

Według Piotra Gromniaka, prezesa zarządu Echo Investment, głównym celem firmy jest zapewnienie długofalowego wzrostu jej wartości. „Cel ten spółka zamierza osiągnąć poprzez dalsze budowanie i podnoszenie jakości portfela nieruchomości komercyjnych – biur i centrów handlowych – przeznaczonych na wynajem. Równie ważna będzie działalność deweloperska na rynku mieszkaniowym i zwiększenie zaangażowania w tym sektorze nieruchomości”. Spółka, koncentrując się na rynku polskim, będzie również rozwijała się w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie Echo Investment posiada tereny inwestycyjne pod centra handlowe w Budapeszcie i rumuńskim Brasov, a także nieruchomość w Kijowie, na której powstanie park biurowy. Stolica Ukrainy wydaje się być obecnie najbardziej obiecującym rynkiem,  z największym potencjałem dla sektora nieruchomości komercyjnych.

W latach 2010-2014 Echo planuje rozpocząć  15 projektów biurowych o łącznej powierzchni na wynajem ok. 260 tys. m2. W latach 2010–2015 oddane zostanie do użytkowania 19 projektów (realizacja 4 z nich – w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie  – właśnie dobiega końca) o łącznej powierzchni ok. 310  tys. m2. Nowe biurowce powstaną w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, Katowicach i Kijowie. W 2010 roku rozpoczęta zostanie realizacja 2 projektów biurowych (Malta Office Park III etap w Poznaniu i Aurus I etap w Łodzi) o łącznej powierzchni najmu ok. 16 100 m2. W tym czasie zostaną oddane do użytkowania 4 projekty (Malta Office II etap, Park Postępu w Warszawie, Avatar w Krakowie i Oxygen w Szczecinie).

W przygotowaniu znajduje się realizacja dla Grupy Orbis hotelu Novotel w Łodzi. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2010 roku, a zakończenie w 2012.
Do  2015 roku Echo planuje zrealizować 13 projektów handlowych o powierzchni ok. 415  tys. m2. 11 z nich zostanie zrealizowanych w Polsce: w Słupsku, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Łomży, Bełchatowie, Wrocławiu, Kaliszu, Jeleniej Górze, Katowicach i Kielcach, a 2 zagranicą: w Budapeszcie i rumuńskim Brasov.

Obecnie trwa realizacja rozbudowy Galerii Echo w Kielcach. Ponadto w 2010 roku rozpocznie się budowa centrum handlowego Astra w Szczecinie. W 2011 roku planowane jest rozpoczęcie budowy dwóch projektów zagranicznych: Mundo w Budapeszcie i Korona w Brasov. Oba projekty zostaną zakończone w 2013 roku. Spółka w latach 2010-2013 planuje rozpocząć 25 projektów mieszkaniowych liczących 2200 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 150 tys. m2. PUM oraz 229 działek pod budownictwo jednorodzinne o powierzchni  226 800 mkw. Projekty będą realizowane w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Kielcach.

Już w 2010 roku rozpocznie się realizacja 11 projektów mieszkaniowych, a oferta obejmie blisko 800 mieszkań (o łącznej powierzchni na sprzedaż ok. 60  tys. mkw. ) i 130 działek z pozwoleniami na budowę.  W latach 2011-2013 planowane jest rozpoczęcie kolejnych 14 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni  86  tys. m2. W okresie 2011-2015 oddane do użytkowania mieszkania o powierzchni ponad 142.600 m2.

Echo planuje zakup gruntów pod przyszłe inwestycje. „Cały czas analizujemy rynek pod kątem nabywania atrakcyjnych gruntów pod realizację mieszkań, biur, hoteli i centrów handlowych. Interesują nas najlepsze lokalizacje w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców.  W ciągu tego roku Echo planuje wydać 100 mln złotych na poszerzenie banku ziemi" – powiedział prezes Piotr Gromniak. Finansowanie ww. planów spółka zamierza pozyskiwać przede wszystkim poprzez kredyty celowe dla spółek zależnych,  z kredytów bieżących i obrotowych, a także poprzez program emisji obligacji, z którego spółka korzysta od 2004 roku. Echo planuje także sprzedaż dwóch projektów biurowych i dwóch centrów handlowych, z których środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanych inwestycji.

materiały: ECHO INVESTMENT SA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Wylicz realną stawkę robocizny »


Gdy już myślimy, że mamy wszystko, co niezbędne w programie kosztorysowym, bądź sądzimy (o zgrozo!!!), że "się nie da" czegoś... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Ten system gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną »


Innowacyjny system o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie, który poprawia współczesne przestrzenie mieszkalne. ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.