Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działalność Związku SIPUR w I półroczu 2020

Materiały prasowe  |  06.07.2020
Od lewej: Tomasz Urynowicz, Paweł Pichniarczyk – dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – ICiMB, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, profesor Jerzy Lis, Michał Wieczorek
Od lewej: Tomasz Urynowicz, Paweł Pichniarczyk – dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – ICiMB, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, profesor Jerzy Lis, Michał Wieczorek
ICiMB

Przedstawiamy aktywność Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" w pierwszej połowie br.

Tradycyjnie „SIPUR” uczestniczył w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 (stoisko w pawilonie 7). Tegoroczne rozmowy dotyczyły najczęściej różnych zastosowań poliuretanu w budownictwie.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego 6 lutego 2020 w Poznaniu członkowie „SIPUR” podjęli decyzję o przyjęciu do Związku firmy Insulation Group, zajmującej się izolacjami natryskowymi pianą PUR oraz hydroizolacjami poliuretanowymi i polimocznikowymi.

Zobacz też: Pianki poliuretanowe – właściwości i rodzaje

Przedstawiciel Związku wziął udział w debacie eksperckiej zorganizowanej w Domu Europy w Warszawie przez Euroactiv.pl „Zielony ład: Co zmieni unijna strategia na rzecz tworzyw sztucznych”. W spotkaniu pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce uczestniczyli: Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności), Jan Staniłko, Ministerstwo Rozwoju (Dyrektor Departamentu Innowacji), Anna Paluch, Sejm RP (Wiceprzewodnicząca Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa), Filip Piotrowski, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNDP/GRID-Warszawa, Antonello Romano, PlasticsEurope (Senior EU Policy Adviser). 

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył też w konferencji poświęconej wpływowi COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych, której organizatorem była Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Jadwiga Emilewicz – wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju; Robert Nowicki –podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju; Piotr Dardziński – prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz; Jarosław Gowin – współzałożyciel Sieci Badawczej Łukasiewicz, poseł na Sejm RP; Tomasz Urynowicz – wicemarszałek województwa małopolskiego i profesor Jerzy Lis – rektor elekt Akademii Górniczo-Hutniczej, a także Michał Wieczorek, p.o. dyrektora Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie. Konferencję otworzył Paweł Pichniarczyk – dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. W pierwszej części spotkania przedstawiciele władz zaprezentowali podjęte i planowane działania mające zminimalizować negatywne skutki COVID-19. Podczas konferencji podpisano umowę o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a Akademią Górniczo-Hutniczą. Na zakończenie producenci materiałów budowlanych przedstawili swoje postulaty i potrzeby związane z aktualną sytuacją oraz prognozy na przyszłość dla budownictwa.

Z powodu epidemii coronawirusa, od połowy marca 2020 działania „SIPUR” były ograniczone głównie do kontaktów elektronicznych. W pierwszym półroczu 2020 przedstawiciele Związku spotkali się tylko ze studentami Politechniki Koszalińskiej. Podczas spotkań z przyszłymi profesjonalistami rozmawiano o budowie, rodzajach i technologii wytwarzania produktów poliuretanowych, a także najważniejszych cechach wyrobów izolacyjnych z poliuretanu stosowanych w budownictwie.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, izolacje natryskowe, natrysk pianki, pianki PUR, budownictwo, Sipur]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Płyty warstwowe - co warto wiedzieć?


Płyty warstwowe składają się z dwóch zewnętrznych okładzin metalowych, oddzielonych... ZOBACZ »


Ciepły i pewny strop - czyli jaki?

Uzyskaj pomoc w finansowaniu termomodernizacji »

Taki strop nie wymaga dodatkowego ocieplenia ani użycia dźwigów i szalunków, co pozwala na oszczędności finansowe... czytaj dalej »

W praktyce, przeprowadzając termomodernizację budynku dociepla się ściany zewnętrzne, wymienia się okna i drzwi, modernizuje się systemy grzewcze i wentylacyjne..... czytaj dalej »

Co warto wiedzieć o ocieplaniu wełną skalną?


Konieczności ocieplania ścian zewnętrznych wynika nie tylko ze względów ekonomicznych – im lepiej izolowane ściany, tym ZOBACZ »


Systemy mocowań - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Innowacyjne płyty styropianowe »

Dobór system mocowań elewacyjnych uzależniony jest m.in. od rodzaju materiału, z jakiego wykonane są ściany... czytaj dalej » Płyty będą mieć polepszone właściwości użytkowe i tym samym spełniać surowsze normy... czytaj dalej »

Szukasz specjalistycznych farb i produktów?


Służymy fachowym doradztwem i pomagamy w doborze systemu malarskiego... ZOBACZ »


Od czego zacząć termomodernizację domu? Co zrobić, aby uzyskać dotację?

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Jak dzięki termomodernizacji zmniejszyć zuzycie energii na ogrzewanie domów nawet o 69%?.. czytaj dalej » Jak obliczyć spadek balkonu? Po co wykorzystywać sznur dylatacyjny? czytaj dalej »

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?


W 2002 r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... ZOBACZ »


Jak oszczędzić na ogrzewaniu budynku?

Chcesz poprawić efektywność energetyczną domu?

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd... czytaj dalej » Mniej więcej jedna trzecia globalnie zużywanej energii jest obecnie wykorzystywana do ogrzewania i chłodzenia budynków... czytaj dalej »

Szukasz narzędzi i materiałów do codziennej pracy?


Szukasz produktów w specjalnych promocyjnych cenach? ZOBACZ »


Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Kiedy i gdzie stosować płyty warstwowe?

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury...czytaj dalej »

Płyty warstwowe z wełny mineralnej posiadają odporność ogniową EI do... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...
czytaj dalej »


Termomodernizacja – co obejmuje w praktyce?

Kiedy zastosować izolację z keramzytu?

Izolacja keramzyt

Termomodernizacja to szereg działań, które polegają na zmianach w strukturze budynku, a także... czytaj dalej »

Keramzyt nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, dlatego można... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
10/2020

Aktualny numer:

Izolacje 10/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szklana fasada o podwójnym przepływie powietrza
  • - Fala renowacji
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.