Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met

Materiały prasowe  |  21.05.2020
30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met
30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met
Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań, obchodzi w 2020 r. 30-lecie działalności. Ten rok kończy również dwuletni inwestycji firmy w budowę hal produkcyjnych i poszerzenia parku maszynowego.

Utworzona w 1990 r. przez małżeństwo Joannę i Wojciecha Klimasów firma Wkręt-met rozpoczęła od produkcji elementów złącznych z tworzyw sztucznych. Ambicje właścicieli i potrzeby ówczesnego rynku sprawiły, że profil firmy z Kuźnicy Kiedrzyńskiej (woj. śląskie) bardzo szybko się poszerzył. Twórcy marki zaangażowali się w projektowanie i wytwarzanie zamocowań przeznaczonych dla całej branży budowlanej. Postawili przy tym na jakość produktów, inwestując w nowe technologie i poszerzając zaplecze produkcyjne o wysokiej klasy europejskie urządzenia (m.in. prasy, walcarki, wtryskarki).

„Początek lat 90. był okresem, który na dobre odmienił losy polskiej gospodarki. Wolny rynek dał nam impet do działania. Od samego początku stawialiśmy na obszar produkcyjny, wierząc, że przyniesie oczekiwany efekt. Uruchomienie produkcji w 1990 r. wiązało się z podejmowaniem licznych, czasem bardzo trudnych decyzji. Na przestrzeni lat sami również podnosiliśmy swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania, produkcji, marketingu i sprzedaży. Wiedzę i doświadczenie przenosiliśmy w realia współpracy na rynku krajowym oraz stopniowo również międzynarodowym” – Wojciech Klimas, właściciel firmy Klimas Wkręt-met.

Przeczytaj też: Mechaniczne mocowanie systemów ocieplania ścian ETICS - oddziaływanie wiatru

Pod koniec lat 90. Firma rozpoczęła budowę największego zakładu produkcyjnego technik zamocowań w Europie Środkowo-Wschodniej, o łącznej powierzchni użytkowej 10 tys. m2. Nowoczesne maszyny pozwoliły w pełni zautomatyzować produkcję oraz podnieść wydajność.

Dzisiaj Klimas Wkręt-met ma 4 zakłady produkcyjne, o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2, które dysponują ponad 300 maszynami do produkcji technik zamocowań. Produkty są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świece. W dwóch nowo wybudowanych zakładach produkcyjnych w Wantach znajdują się nowoczesne działy produkcji części metalowych oraz w pełni zautomatyzowane działy pakowania wyrobów gotowych. Oficjalne otwarcie obu zakładów planowane jest na II kwartał 2020 r. Inwestycja ta ma zwiększyć potencjał produkcyjny, by zaspokoić popyt płynący z kolejnych rynków.

Ponad 90% przedsiębiorstw w Polsce to firmy rodzinne. Jednak tylko ok. 1/3 z nich deklaruje taki charakter przedsiębiorstwa.

„W czynniku rodzinności, z którym utożsamiamy naszą firmę, zawieramy nie tylko potencjał wizerunkowy. Firmy rodzinne stanowią poważną siłę gospodarczą, zarówno ze względu na ich ilość, jak również dlatego, że mają większą od innych zdolność przetrwania w czasach kryzysu. Będąc firmą rodzinną, jesteśmy postrzegani jako bardziej wiarygodni, autentyczni i zdeterminowani do dostarczania dóbr i usług jak najlepszej jakości. A ponieważ jesteśmy ukierunkowani na wielopokoleniową działalność, budujemy struktury w oparciu o długofalowe działania” – mówi prezes Klimas Wkręt-met. 

Od poczatku działalności marka postawiła na szeroką dystrybucję wyrobów, dlatego dziś produkty marki Klimas Wkręt-met można znaleźć w ponad 10 000 punktów sprzedaży w Polsce. W ubiegłym roku uruchomiono nową platformę e-commerce. Dzięki platformie e-klimas.com użytkownicy otrzymują kompleksowe informacje o bogatej ofercie firmy. Na platformie można sprawdzić również ceny oraz dostępność asortymentu, a co najważniejsze – w dowolnym momencie, nawet z telefonu komórkowego, można złożyć zamówienie. 

Od 1992 r. firma Klimas Wkręt-met budowała sieć dystrybucyjną swoich produktów na rynku krajowym. Przez kilkanaście lat w całej Polsce funkcjonowało 12 składów firmowych, skąd dostarczano produkty do końcowych odbiorców. Stopniowo firma docierała z ofertą do kolejnych segmentów, tj. B2B, inwestycje, składy i sieci budowlane. W latach 2010–2016 powstały sklepy firmowe w Warszawie i Częstochowie; stworzono też specjalny system merchandisingowy produktów Klimas Wkręt-met, dostępny w tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

Równolegle producent już od końca lat 90. prowadził sprzedaż zamocowań poza granicami kraju – początkowo na rynkach wschodnioeuropejskich, a następnie w Europie Południowej i Zachodniej. Najbardziej dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej nastąpił w 2014 r., co zaowocowało współpracą z kontrahentami w 40 krajach. Dziś marka Klimas Wkręt-met dociera do 65 krajów poprzez różne modele dystrybucji produktów, począwszy od współpracy z partnerami handlowymi, a skończywszy na otwieraniu własnych oddziałów sprzedażowych w wybranych państwach, m.in. w Czechach, Słowacji czy Indiach.

[techniki zamocowań, zamocowania, systemy zamocowań, Klimas Wkręt-met, producent zamocowań]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Płyty warstwowe - co warto wiedzieć?


Płyty warstwowe składają się z dwóch zewnętrznych okładzin metalowych, oddzielonych... ZOBACZ »


Wszystko o skutecznej hydroizolacji »

Uzyskaj pomoc w finansowaniu termomodernizacji »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważną kwestią? Każdego roku na całym świecie czytaj dalej »

W praktyce, przeprowadzając termomodernizację budynku dociepla się ściany zewnętrzne, wymienia się okna i drzwi, modernizuje się systemy grzewcze i wentylacyjne..... czytaj dalej »

Co warto wiedzieć o ocieplaniu wełną skalną?


Konieczności ocieplania ścian zewnętrznych wynika nie tylko ze względów ekonomicznych – im lepiej izolowane ściany, tym ZOBACZ »


Systemy mocowań - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Innowacyjne płyty styropianowe »

Dobór system mocowań elewacyjnych uzależniony jest m.in. od rodzaju materiału, z jakiego wykonane są ściany... czytaj dalej » Płyty będą mieć polepszone właściwości użytkowe i tym samym spełniać surowsze normy... czytaj dalej »

Ogniochronny bandaż pęczniejący - gdzie i kiedy go stosować?


Do prawidłowego oznaczenia przepustów instalacyjnych wykonanych przy... ZOBACZ »


Od czego zacząć termomodernizację domu? Co zrobić, aby uzyskać dotację?

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Jak dzięki termomodernizacji zmniejszyć zuzycie energii na ogrzewanie domów nawet o 69%?.. czytaj dalej » Jak obliczyć spadek balkonu? Po co wykorzystywać sznur dylatacyjny? czytaj dalej »

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?


W 2002 r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... ZOBACZ »


Jak oszczędzić na ogrzewaniu budynku?

Chcesz poprawić efektywność energetyczną domu?

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd... czytaj dalej » Mniej więcej jedna trzecia globalnie zużywanej energii jest obecnie wykorzystywana do ogrzewania i chłodzenia budynków... czytaj dalej »

Szukasz narzędzi i materiałów do codziennej pracy?


Szukasz produktów w specjalnych promocyjnych cenach? ZOBACZ »


Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Kiedy i gdzie stosować płyty warstwowe?

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury...czytaj dalej »

Płyty warstwowe z wełny mineralnej posiadają odporność ogniową EI do... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...
czytaj dalej »


Termomodernizacja – co obejmuje w praktyce?

Kiedy zastosować izolację z keramzytu?

Izolacja keramzyt

Termomodernizacja to szereg działań, które polegają na zmianach w strukturze budynku, a także... czytaj dalej »

Keramzyt nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, dlatego można... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
10/2020

Aktualny numer:

Izolacje 10/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szklana fasada o podwójnym przepływie powietrza
  • - Fala renowacji
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.