Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met

Materiały prasowe  |  21.05.2020
30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met
30 lat rozwoju technik zamocowań Klimas Wkręt-met
Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań, obchodzi w 2020 r. 30-lecie działalności. Ten rok kończy również dwuletni inwestycji firmy w budowę hal produkcyjnych i poszerzenia parku maszynowego.

Utworzona w 1990 r. przez małżeństwo Joannę i Wojciecha Klimasów firma Wkręt-met rozpoczęła od produkcji elementów złącznych z tworzyw sztucznych. Ambicje właścicieli i potrzeby ówczesnego rynku sprawiły, że profil firmy z Kuźnicy Kiedrzyńskiej (woj. śląskie) bardzo szybko się poszerzył. Twórcy marki zaangażowali się w projektowanie i wytwarzanie zamocowań przeznaczonych dla całej branży budowlanej. Postawili przy tym na jakość produktów, inwestując w nowe technologie i poszerzając zaplecze produkcyjne o wysokiej klasy europejskie urządzenia (m.in. prasy, walcarki, wtryskarki).

„Początek lat 90. był okresem, który na dobre odmienił losy polskiej gospodarki. Wolny rynek dał nam impet do działania. Od samego początku stawialiśmy na obszar produkcyjny, wierząc, że przyniesie oczekiwany efekt. Uruchomienie produkcji w 1990 r. wiązało się z podejmowaniem licznych, czasem bardzo trudnych decyzji. Na przestrzeni lat sami również podnosiliśmy swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania, produkcji, marketingu i sprzedaży. Wiedzę i doświadczenie przenosiliśmy w realia współpracy na rynku krajowym oraz stopniowo również międzynarodowym” – Wojciech Klimas, właściciel firmy Klimas Wkręt-met.

Przeczytaj też: Mechaniczne mocowanie systemów ocieplania ścian ETICS - oddziaływanie wiatru

Pod koniec lat 90. Firma rozpoczęła budowę największego zakładu produkcyjnego technik zamocowań w Europie Środkowo-Wschodniej, o łącznej powierzchni użytkowej 10 tys. m2. Nowoczesne maszyny pozwoliły w pełni zautomatyzować produkcję oraz podnieść wydajność.

Dzisiaj Klimas Wkręt-met ma 4 zakłady produkcyjne, o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2, które dysponują ponad 300 maszynami do produkcji technik zamocowań. Produkty są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świece. W dwóch nowo wybudowanych zakładach produkcyjnych w Wantach znajdują się nowoczesne działy produkcji części metalowych oraz w pełni zautomatyzowane działy pakowania wyrobów gotowych. Oficjalne otwarcie obu zakładów planowane jest na II kwartał 2020 r. Inwestycja ta ma zwiększyć potencjał produkcyjny, by zaspokoić popyt płynący z kolejnych rynków.

Ponad 90% przedsiębiorstw w Polsce to firmy rodzinne. Jednak tylko ok. 1/3 z nich deklaruje taki charakter przedsiębiorstwa.

„W czynniku rodzinności, z którym utożsamiamy naszą firmę, zawieramy nie tylko potencjał wizerunkowy. Firmy rodzinne stanowią poważną siłę gospodarczą, zarówno ze względu na ich ilość, jak również dlatego, że mają większą od innych zdolność przetrwania w czasach kryzysu. Będąc firmą rodzinną, jesteśmy postrzegani jako bardziej wiarygodni, autentyczni i zdeterminowani do dostarczania dóbr i usług jak najlepszej jakości. A ponieważ jesteśmy ukierunkowani na wielopokoleniową działalność, budujemy struktury w oparciu o długofalowe działania” – mówi prezes Klimas Wkręt-met. 

Od poczatku działalności marka postawiła na szeroką dystrybucję wyrobów, dlatego dziś produkty marki Klimas Wkręt-met można znaleźć w ponad 10 000 punktów sprzedaży w Polsce. W ubiegłym roku uruchomiono nową platformę e-commerce. Dzięki platformie e-klimas.com użytkownicy otrzymują kompleksowe informacje o bogatej ofercie firmy. Na platformie można sprawdzić również ceny oraz dostępność asortymentu, a co najważniejsze – w dowolnym momencie, nawet z telefonu komórkowego, można złożyć zamówienie. 

Od 1992 r. firma Klimas Wkręt-met budowała sieć dystrybucyjną swoich produktów na rynku krajowym. Przez kilkanaście lat w całej Polsce funkcjonowało 12 składów firmowych, skąd dostarczano produkty do końcowych odbiorców. Stopniowo firma docierała z ofertą do kolejnych segmentów, tj. B2B, inwestycje, składy i sieci budowlane. W latach 2010–2016 powstały sklepy firmowe w Warszawie i Częstochowie; stworzono też specjalny system merchandisingowy produktów Klimas Wkręt-met, dostępny w tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

Równolegle producent już od końca lat 90. prowadził sprzedaż zamocowań poza granicami kraju – początkowo na rynkach wschodnioeuropejskich, a następnie w Europie Południowej i Zachodniej. Najbardziej dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej nastąpił w 2014 r., co zaowocowało współpracą z kontrahentami w 40 krajach. Dziś marka Klimas Wkręt-met dociera do 65 krajów poprzez różne modele dystrybucji produktów, począwszy od współpracy z partnerami handlowymi, a skończywszy na otwieraniu własnych oddziałów sprzedażowych w wybranych państwach, m.in. w Czechach, Słowacji czy Indiach.

[techniki zamocowań, zamocowania, systemy zamocowań, Klimas Wkręt-met, producent zamocowań]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.