Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej 2020

Jarosław Guzal  |  IZOLACJE 2/2020  |  26.02.2020
Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor
ŁUKASIEWICZ - ICiMB
Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor ŁUKASIEWICZ - ICiMB
Fot. JG

Tradycyjnie początek stycznia to czas, kiedy w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się konferencja "Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej", której organizatorem jest Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Cykliczne przedsięwzięcie gromadzi ponad 100 uczestników - przede wszystkim przedstawicieli producentów materiałów budowlanych.

Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor ­ŁUKASIEWICZ - ICiMB. W części merytorycznej prof. dr hab. inż. Jan Deja zreferował temat "Cement i beton w gospodarce niskoemisyjnej", a dr Grzegorz Kądzielawski opowiedział o zarządzaniu sztuczną inteligencją w przemyśle materiałów budowlanych. Oprócz tego mec. Maciej Morawski streścił problematykę roszczenia twórców wynikające z praw własności przemysłowej. W tej części miałem przyjemność omówić kwestie perspektyw rynku izolacji w Polsce.

Drugi dzień rozpoczęto od referatu Tomasza Barana "Wpływ dodatków popiołu lotnego krzemionkowego i granulowanego żużla wielkopiecowego na właściwości cementów powszechnego użytku", a następnie omówiono zagadnienie wymagań oceny technicznej dla zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń stropów od strony sufitów z zastosowaniem wyrobów z wełny mineralnej (Karolina Łączka). Oprócz tego Witold Grządziel zaprezentował temat "Stosowanie biocydów według nowych regulacji". Duże zainteresowanie wzbudził wśród uczestników konferencji temat poruszający problematykę badań ogniowych ścian zewnętrznych budynków w dużej skali (Michał Wieczorek).

Zobacz też: Ceny materiałów budowlanych - grudzień 2019

W dalszej części konferencji organizatorzy zaprezentowali swoje możliwości współpracy w zakresie badań ogniowych, akustycznych, deklaracji środowiskowych i szeroko pojętego transferu wiedzy.

W ostatnim dniu konferencji wygłoszono cztery referaty: "Współpraca nauki z przemysłem w ocenie jakości kruszyw do zapraw" (Łukasz Ćmiel, Zdzisław Naziemiec), "Wpływ parametrów zaprawy na właściwości murów z autoklawizowanego betonu komórkowego" (Katarzyna Łaskawiec), "Wsparcie dla działalności innowacyjnej. Ulga B+R oraz Innovation BOX" (Paweł Podsiedlik) oraz "Doświadczenia Nadzoru Budowlanego" (Maria Romańska-Pełesz). Ostatnie wystąpienie to kolejna tradycja tej konferencji. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie mówią o aktualnych problemach w interpretacji przepisów. Odpowiadają również na pytania uczestników.

Konferencja "Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej" już na stałe weszła do kalendarza producentów materiałów budowlanych. Niezmienne zainteresowanie tym wydarzeniem pokazuje, jak potrzebna jest wiedza o badaniu materiałów budowlanych i jakie wymogi należy spełnić przy wprowadzaniu tych rozwiązań na rynek. Ponadto istnieje też coraz większa potrzeba wśród uczestników rynku na wykonywanie rożnego rodzaju badań i symulacji, które z kolei pozwalają tworzyć lepsze produkty, a także pozwalają sprostać wyznawaniom współczesnego budownictwa.

[chemia budowlana, materiały budowlane, beton, cement, badania ogniowe, ściany zewnętrzne, beton komórkowy, ICiMB]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2020

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przepis na idealnie gładkie i naturalnie białe ściany »


Szybko znajduj ukryte usterki i skracaj czas diagnostyki... ZOBACZ »


Membrany dachowe - poznaj nowoczesne rozwiązania »

Jak mocować materiały izolacyjne?

Jaki materiał zastosować na dachu płaskim, zielonym, odwróconym, a jak na dachu pokrytym wcześniej papą termozgrzewalną?
czytaj dalej »

W pierwszym etapie montażu termoizolacji do ocieplanej przegrody... czytaj dalej »

Jak przygotować się do termomodernizacji domu?


Styropian jest praktycznie niezniszczalnym produktem, nie przepuszcza wody, a jeśli chodzi o zachowanie w obecności ognia, to... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Potrzebny Ci wysokiej jakości tynk?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Jak zapewnić dobrą wibroakustykę budynku?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Malowanie kafli krok po kroku »


Malowanie kafli to wciąż mało popularny sposób zmiany wystroju wnętrza... ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o systemach natryskowych?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Budynek ocieplony pianką jest szczelny akustycznie a przede wszystkim...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Izolacje 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tynki renowacyjne
  • - Potencjał i funkcje dachów zielonych w miastach
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.