Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej 2020

Jarosław Guzal  |  IZOLACJE 2/2020  |  26.02.2020
Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor
ŁUKASIEWICZ - ICiMB
Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor ŁUKASIEWICZ - ICiMB
Fot. JG

Tradycyjnie początek stycznia to czas, kiedy w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się konferencja "Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej", której organizatorem jest Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Cykliczne przedsięwzięcie gromadzi ponad 100 uczestników - przede wszystkim przedstawicieli producentów materiałów budowlanych.

Konferencję otworzył dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, dyrektor ­ŁUKASIEWICZ - ICiMB. W części merytorycznej prof. dr hab. inż. Jan Deja zreferował temat "Cement i beton w gospodarce niskoemisyjnej", a dr Grzegorz Kądzielawski opowiedział o zarządzaniu sztuczną inteligencją w przemyśle materiałów budowlanych. Oprócz tego mec. Maciej Morawski streścił problematykę roszczenia twórców wynikające z praw własności przemysłowej. W tej części miałem przyjemność omówić kwestie perspektyw rynku izolacji w Polsce.

Drugi dzień rozpoczęto od referatu Tomasza Barana "Wpływ dodatków popiołu lotnego krzemionkowego i granulowanego żużla wielkopiecowego na właściwości cementów powszechnego użytku", a następnie omówiono zagadnienie wymagań oceny technicznej dla zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń stropów od strony sufitów z zastosowaniem wyrobów z wełny mineralnej (Karolina Łączka). Oprócz tego Witold Grządziel zaprezentował temat "Stosowanie biocydów według nowych regulacji". Duże zainteresowanie wzbudził wśród uczestników konferencji temat poruszający problematykę badań ogniowych ścian zewnętrznych budynków w dużej skali (Michał Wieczorek).

Zobacz też: Ceny materiałów budowlanych - grudzień 2019

W dalszej części konferencji organizatorzy zaprezentowali swoje możliwości współpracy w zakresie badań ogniowych, akustycznych, deklaracji środowiskowych i szeroko pojętego transferu wiedzy.

W ostatnim dniu konferencji wygłoszono cztery referaty: "Współpraca nauki z przemysłem w ocenie jakości kruszyw do zapraw" (Łukasz Ćmiel, Zdzisław Naziemiec), "Wpływ parametrów zaprawy na właściwości murów z autoklawizowanego betonu komórkowego" (Katarzyna Łaskawiec), "Wsparcie dla działalności innowacyjnej. Ulga B+R oraz Innovation BOX" (Paweł Podsiedlik) oraz "Doświadczenia Nadzoru Budowlanego" (Maria Romańska-Pełesz). Ostatnie wystąpienie to kolejna tradycja tej konferencji. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie mówią o aktualnych problemach w interpretacji przepisów. Odpowiadają również na pytania uczestników.

Konferencja "Aktualne uwarunkowania prawne i technologiczne dla producentów chemii budowlanej" już na stałe weszła do kalendarza producentów materiałów budowlanych. Niezmienne zainteresowanie tym wydarzeniem pokazuje, jak potrzebna jest wiedza o badaniu materiałów budowlanych i jakie wymogi należy spełnić przy wprowadzaniu tych rozwiązań na rynek. Ponadto istnieje też coraz większa potrzeba wśród uczestników rynku na wykonywanie rożnego rodzaju badań i symulacji, które z kolei pozwalają tworzyć lepsze produkty, a także pozwalają sprostać wyznawaniom współczesnego budownictwa.

[chemia budowlana, materiały budowlane, beton, cement, badania ogniowe, ściany zewnętrzne, beton komórkowy, ICiMB]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2020

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałe mocowanie izolacji?


Dla doboru optymalnego systemu podwieszenia... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji dachu?

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji podłogi, ścian, sufitu?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Płyty styropianowe PODŁOGA/DACH mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »Poliole poliestrowe - co powinieneś wiedzieć?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Jak zaoszczędzić dzięki kompleksowej izolacji domu?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ciepło ucieka przez dach, ściany, okna, drzwi oraz podłogi na gruncie lub piwnicę.
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
3/2020

Aktualny numer:

Izolacje 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ludomir Duda: Kierunek: budownictwo plusenergetyczne
  • - Ocena techniczna systemów ETICS
Zobacz szczegóły
GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

Griltex Polska jest firmą o francuskich korzeniach z międzynarodowym doświadczeniem o ponad 50-letniej tradycji, produkującą wszelkiego rodzaju folie budowlane oraz...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.