Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SUPERDEKARZ 2019

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 3/2020  |  24.02.2020
SUPERDEKARZ 2019
SUPERDEKARZ 2019
Braas

21 lutego br., w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie, odbyła się 11. edycja gali SUPERDEKARZ - największego programu branży dekarskiej. W uroczystości wzięło udział 100 wybranych dekarzy z całej Polski oraz przedstawiciele mediów branżowych. Tytuł i statuetkę SUPERDEKARZA ROKU 2019 otrzymał Rafał Szczepański.

Rafał Szczepański, właściciel firmy Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański z Poddębic (woj. Łódzkie) jest osobą znaną w branży dekarskiej i wielokrotnie nagradzaną. Tytuł SuperDEKARZA ROKU wywalczył po raz trzeci, a dodatkowo został uznany za Mistrza Dachówek Cisar. Tuż za nim na podium stanął Marcin Kaczmarek (Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi, pow. koniński), a na miejscu trzecim uplasował się wielokrotny finalista Jerzy Orłowski (Usługi Ogólnobudowlane "Orzeł" Jerzy Orłowski, Pyrzyce). Statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU odebrało dodatkowo 12 dekarzy najbardziej aktywnych w różnych częściach kraju. Uroczystość poprowadził Piotr Kraśko, zaś atrakcją wieczoru był koncert Grzegorza Hyżego.

Zobacz też: BMI RoofPro - program dla wykonawców pokryć dachowych

Tradycją programu są wyróżnienia w specjalnych kategoriach: najwięcej oryginalnych akcesoriów dachowych Braas wykorzystał Jerzy Łączyński (Domino Dach, Mińsk Mazowiecki), najwięcej dachów objętych Gwarancją Systemową Braas ułożył Piotr Pasternok (PPHU Pasternok, Raszowa, woj. Opolskie), zaś najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Stanisław Palczewski (Tom Dek Stanisław Palczewski, Pruszyn).

W ubiegłym roku uczestnicy programu SUPERDEKARZ zgłosili ponad 5,5 tys. obiektów, na których położyli prawie 1,7 mln m2 dachówek - w tym 1 mln dachówek betonowych i 700 tys. ceramicznych. Średnia wielkość dachu to 300 m2. Rynek budowlany ma się dobrze, bo 90% zgłoszeń stanowiły nowe dachy, a ponad 80% - dachy domów jednorodzinnych. Rozwija się też produkt Gwarancja Systemowa Braas, którą mogą oferować zweryfikowani przez producenta marki Braas dekarze. W minionym roku udzielono ponad 400 gwarancji. Jest to pierwsza i jedyna na rynku gwarancja, która obejmuje nie tylko poszczególne produkty, ale cały system dachowy.

"Jesteśmy dumni, że program SuperDEKARZ ma ugruntowaną pozycję na rynku i wzrastał wraz z biznesami wielu jego uczestników. Marka Braas, która od 11 lat jest patronem programu, zgromadziła znakomitych specjalistów z branży budowlanej - to oni stali się naturalnymi jej ambasadorami. Nasza filozofia rozumienia dachu jako kompletnego systemu, na który składają się nie tylko produkty, ale także uzupełniające je akcesoria, a przede wszystkim wyszkolony, rzetelny wykonawca, znajduje swoje spełnienie właśnie w programie SUPERDEKARZ, który pielęgnujemy od ponad dekady - mówi Grzegorz Barycki, dyrektor handlowy BMI Braas. 

Chociaż Braas kojarzy się głównie z dachówkami ceramicznymi i betonowymi, to za sprawą integracji Braas z amerykańską grupą BMI oferta marki powiększyła się w ciągu kilkunastu miesięcy o blachodachówki panelowe, stanowiące uzupełnienie dotychczasowej palety produktów do budowy dachów. Warto dodać, że BMI jest wiodącym producentem systemów dachowych przeznaczonych na dachy płaskie i skośne. Do marek grupy w Polsce, poza BMI Braas, należą BMI Icopal i BMI Awak. 

Program SUPERDEKARZ powstał w 2008 r. z inicjatywy marki Braas. Jego ideą była integracja środowiska dekarskiego i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych na coraz bardziej wymagającym rynku. Ten największy w Polsce program (niemal 1000 zarejestrowanych dekarzy) łączy w sobie rywalizację m.in. o położenie największej ilości dachów, a także system szkoleń - od wykonawstwa po techniki sprzedaży i marketingu. Od kilku lat prowadzony jest program SUPERKOBIETA, skierowany do partnerek dekarzy, które bardzo często pomagają prowadzić rodzinny biznes, angażując się w program SUPERDEKARZ. Kolejna, XII edycja programu rusza już wiosną. Więcej informacji na stronie www.superdekarz.pl.

Wyniki programu SUPERDEKARZ 2019

Zwycięzcy krajowi:

 • I miejsce - Rafał Szczepański - Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice (woj. łódzkie)
 • II miejsce - Marcin Kaczmarek - Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi (pow. koniński)
 • III miejsce - Jerzy Orłowski - Usługi Ogólnobudowlane "Orzeł" Jerzy Orłowski, Pyrzyce

Zwycięzcy regionalni:

 • Łukasz Budzyński - Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
 • Roman Dyduch - F.U.H. Dachbud, Orzesze
 • Krzysztof Ferenc - Trans Ferbud s.c., Krasne Malawa (woj. podkarpackie)
 • Wojciech Gruszczyński - Wojtpol, Ostrowiec Świętokrzyski
 • Paweł Kowalski - Power-Dach, Lublin
 • Henryk Labisz - DACHER, Chrząstowice
 • Jerzy Łączyński - Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
 • Tomasz Malcharek - Dachy Malcharek, Suszec (woj. śląskie)
 • Dariusz Marzec - Marzec-Dach, Nowa Korzeniówka (pow.płocki)
 • Damian Rolla - DACH-SYSTEM, Głogów
 • Tomasz Sokołowski - Systemdach, Białystok
 • Paweł Wilk - Usługowy Zakład Dekarsko-Blacharsko-Ciesielski, Krosnowo (woj. pomorskie)
 • Adrian Woźniak – U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice

Wyróżnienia specjalne:

 • 1. Piotr Pasternok - Mistrz Gwarancji Systemowych 2019, PPHU Pasternok, Raszowa (woj.opolskie)
 • 2. Stanisław Palczewski - Debiut 2019 roku, Tom Dek Stanisław Palczewski, Pruszyn (woj. mazowieckie)
 • 3. Jerzy Łączyński - Mistrz Akcesoriów 2019, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie)
 • 4. Rafał Szczepański - Mistrz Dachówek Cisar 2019, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice (woj. łódzkie)

[dekarz, dekarze, superdekarz, dach, system dachowy, dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, Braas, branża dekarska]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 3/2020

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałe mocowanie izolacji?


Dla doboru optymalnego systemu podwieszenia... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji dachu?

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji podłogi, ścian, sufitu?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Płyty styropianowe PODŁOGA/DACH mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »Poliole poliestrowe - co powinieneś wiedzieć?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Jak zaoszczędzić dzięki kompleksowej izolacji domu?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ciepło ucieka przez dach, ściany, okna, drzwi oraz podłogi na gruncie lub piwnicę.
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
3/2020

Aktualny numer:

Izolacje 3/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Ludomir Duda: Kierunek: budownictwo plusenergetyczne
 • - Ocena techniczna systemów ETICS
Zobacz szczegóły
GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

Griltex Polska jest firmą o francuskich korzeniach z międzynarodowym doświadczeniem o ponad 50-letniej tradycji, produkującą wszelkiego rodzaju folie budowlane oraz...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.