Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań

fischer  |  11.02.2020
Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań
Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań
fischer Polska

Moduł INSTALL-FIX oprogramowania projektowego FIXPERIENCE, umożliwia planistom i handlowcom projektowanie systemów instalacyjnych wraz z odpowiednimi kotwami i dokumentacją, w elastyczny i prosty sposób. Wystarczy kilka kliknięć oraz wprowadzenie parametrów, a otrzymamy obliczenia statyczne zgodne z aktualnymi, europejskimi wymogami technicznymi. Program działa intuicyjnie i określa wymagane ilości poszczególnych elementów.

Narzędzie prowadzi użytkowników krok po kroku przez proces projektowania. Pasek stanu zapewnia stałą aktualizację wykorzystania obciążenia statycznego wybranego systemu instalacji fischer. Użytkownicy mogą projektować ogólne lub bardziej złożone instalacje zgodnie z wymaganiami. Menu szybkiego wyboru zapewnia statyczne proofy dla dziesięciu różnych, standardowych rozwiązań z konsolami, ramkami i kanałami. Alternatywnie proces projektowania można również rozpocząć poprzez wstępny wybór pożądanego systemu instalacyjnego przy indywidualnym określeniu przekroju kanałów oraz długości lub odległości punktów podparcia.

Następnie, użytkownik ma możliwość określenia rodzaju, średnicy, izolacji oraz iliczby rur, które mają być przenoszone przez system instalacyjny. Rury i kanały, które są puste lub wypełnione mediami, można wprowadzić na graficznym obrazie systemu wsporczego. To automatycznie generuje modele obciążeń, zapewniając w ten sposób wymagane statyczne dowody dla systemów kanałów. Ponadto poszczególne obciążenia - np. dla klimatyzatora lub sprężarki - można wprowadzać bezpośrednio przez dowolnie definiowane punkty lub obciążenia liniowe. Oprócz weryfikowalnego wydruku program generuje również listę części wymaganych: komponentów dla wybranego systemu, w tym wsporników do zawieszania, prętów gwintowanych, kanałów, obejm rurowych i złączy.

FIXPERIENCE firmy fischer obejmuje oprogramowanie inżynierskie i specjalne moduły aplikacyjne dla wszystkich głównych branż. Specjaliści mogą zatem planować całe projekty, a także poszczególne aplikacje w sposób ukierunkowany i przy minimalnych kosztach. Wprowadzenie wartości do przybornika znacznie ułatwia pomiar. Odpowiednie dane są wyświetlane w czasie rzeczywistym w oknie wyników. Jasny język i intuicyjna ikonografia ułatwiają zrozumienie programu. Wprowadzanie za pomocą jednego kliknięcia dowolnych liczb, które wymagają zmiany, ułatwia obsługę oprogramowania. Istnieje możliwość wyświetlenia lub ukrycia wszystkich okien, np. okna informacji o produkcie. Użytkownicy mogą również wybierać pomiędzy graficznymi obrazami 3D lub 2D. Grafikę można obracać o 360º, obracać, pochylać lub powiększać za pomocą myszy.

Oprogramowanie bierze również pod uwagę rosnącą internacjonalizację i międzynarodowe działania wielu planistów i firm budowlanych. Integracja europejskich ocen technicznych w poszczególnych modułach z kilkoma odpowiednimi załącznikami krajowymi umożliwia planistom pracę nad zleceniami międzynarodowymi zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oprogramowanie obowiązuje w całej Europie pod względem aprobat technicznych (ETAG 001 i EC2 oprócz nowej EN 1992-4, a także EC1, EC3 i EC5), w tym krajowych dokumentów aplikacyjnych. Użytkownicy mają nieograniczony wybór między wszystkimi zwykłymi jednostkami obciążenia i miary. Ręczna lub automatyczna funkcja "aktualizacji na żywo" stale aktualizuje użytkowników.

Dzięki temu narzędziu fischer ustanawia nowe standardy w zakresie przyjazności dla użytkownika i obsługi.

fischer FIXPERIENCE - dostępne moduły:

  • C-FIX do projektowania stalowych i łączonych kotew w betonie i murze; te same powierzchnie są dostępne dla obu opcji;
  • REBAR-FIX do pomiaru połączeń prętów zbrojeniowych w konstrukcji żelbetowej z opcją stworzenia weryfikowalnego proofa;
  • MORTAR-FIX do określania objętości zaprawy do łączonych kotew w betonie i murze - w tym do połączeń prętów zbrojeniowych po montażu;
  • WOOD-FIX do szybkiego projektowania połączeń drewnianych i wzmocnień za pomocą śrub fischer, w tym do określania stref ciśnienia wiatru i śniegu;
  • INSTALL-FIX do projektowania systemów instalacyjnych, w tym odpowiednich kotew i dokumentacji; działa poprzez wejście graficzne i określa wymagane ilości poszczególnych elementów;
  • RAIL-FIX - rozwiązanie do szybkiego zaprojektowania zakotwień zarówno do poręczy wewnętrznych, jak i zewnętrznych, balustrad i balustrad schodowych. Nowość: teraz moduł zawiera dodatkową opcję projektowania elementów stalowych, takich jak poręcze i tralki, a także połączeń między płytami kotwiącymi, uchwytami i tralkami. Obejmuje również określenie wymaganej grubości płyty, w której nastąpi kotwienie.

[oprogramowanie, fischer, system instalacyjny, kotwy, rury, inżynier]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Chcesz wziąć udział w międzynarodowych targach izolacji?

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

"Organizujemy wyjazd na targi izoloacji IEX w formie wystawcy i zwiedzającego!" czytaj dalej »

Pierwszy krok do pozbycia się wilgoci »


Walka z pojawiającą się wilgocią na ścianach powinna zacząć się od... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Ten system gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną »


Innowacyjny system o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie, który poprawia współczesne przestrzenie mieszkalne. ZOBACZ »


Doskonała alternatywna dla tradycyjnych izolacji »

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Przeglądaj materiały budowlane w okazyjnych cenach!


Panele warstwowe są dostępne w różnych kolorach, grubościach izolacji i mogą być produkowane w oparciu o indywidualne wymagania dotyczące długości. ZOBACZ »


Jak zaoszczędzić dzięki kompleksowej izolacji domu?

Chcesz wziąć udział w międzynarodowych targach izolacji?

Ciepło ucieka przez dach, ściany, okna, drzwi oraz podłogi na gruncie lub piwnicę.
czytaj dalej »

"Organizujemy wyjazd na targi izoloacji IEX w formie wystawcy i zwiedzającego!" czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
2/2020

Aktualny numer:

Izolacje 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ludomir Duda: Warunki Techniczne muszą być zmienione
  • - Płyty fundamentowe - posadowienie i układ warstw
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.