Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2019 r.

Materiały prasowe  |  27.11.2019
Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2019 r.
Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2019 r.
GUS

Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, w październiku br. była niższa o 4% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku oraz o 3,8% w stosunku do września br. (przed rokiem wzrosty odpowiednio - o 22,5% i 7,9%).

W okresie styczeń-październik 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 3,6% w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku, kiedy notowano wzrost o 17,9%.

W stosunku do października ub. roku wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej zaobserwowano w jednostkach wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (0,4%). Spadki wystąpiły zaś wśród jednostek zajmujących się budową budynków (0,4%) oraz budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej (8,6%).

Zobacz też: Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2019 r.

W porównaniu z wrześniem br. wzrost wartości zrealizowanych robót zanotowano w dwóch działach budownictwa, tj. w jednostkach realizujących roboty związane z budową budynków - o 1,3%, wykonujących roboty specjalistyczne - o 4,3%, zaś w przedsiębiorstwach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej zaobserwowano spadek o 10,7%.

W okresie styczeń-październik br. największy wzrost (4,5%) wartości produkcji budowlano-montażowej wystąpił w przedsiębiorstwach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. Wzrosty odnotowały również przedsiębiorstwa, których podstawowym rodzajem działalności była budowa budynków (2,7%) oraz wykonywanie robót specjalistycznych (3,4%).

Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w październiku 2019 r. była niższa o 6,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (rok temu wzrost o 19,6%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zwiększyła się o 0,3% (przed rokiem wzrost o 27,6%).

W okresie styczeń-październik br. wzrost wartości robót inwestycyjnych w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku wyniósł 3,4%, zaś remontowych 3,9% (wobec wzrostów analogicznych robót o 16,2% i 20,7% w 2018 r.).

Dynamika produkcji budowlano-montażowej w październiku br. (w cenach stałych) w porównaniu do przeciętnej miesięcznej wartości z roku 2015 wyniosła 139,1.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 1,1% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku oraz o 5,6% niższym w porównaniu z wrześniem bieżącego roku.

Według wstępnych danych w październiku 2019 r. ceny produkcji budowlano-montażowej były wyższe o 0,3% w porównaniu z ubiegłym miesiącem i o 3,2% w porównaniu z październikiem 2018 r. W stosunku do poprzedniego miesiąca zanotowano wzrost cen budowy budynków, budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz robót budowlanych specjalistycznych (po 0,3%). W porównaniu z październikiem 2018 r. podniesiono ceny budowy budynków (o 3,8%), budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 3,1%) oraz robót budowlanych specjalistycznych (o 2,5%).

Źródło: GUS

[budowa budynków, budowa obiektów, produkcja montażowa, produkcja budowlana, GUS, budownictwo, roboty budowlane]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.