Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo

Janusz Kozula  |  IZOLACJE 11/12/2019  |  04.11.2019
XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo
XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo
PZITB

W dniach 10-12 października br. w Bielsku-Białej odbyła się kolejna XXIV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja "Ekologia a Budownictwo". Konferencję zorganizował Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa z Bielska-Białej przy współpracy Komitetu Ekologii przy ZG PZITB, Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej oraz po raz pierwszy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Przewodniczącym Rady Naukowo-Technicznej był profesor Leonard Runkiewicz. Rada Naukowo-Techniczna przygotowała program merytoryczny konferencji. Partnerami branżowymi były Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wyższych uczelni, ośrodków naukowo-budowlanych, ośrodków projektowych, administracji państwowej oraz stowarzyszeń naukowo-technicznych.

Zobacz też: Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-IX 2019 r.

Na Konferencji zaprezentowano 30 referatów, których autorami byli pracownicy naukowi renomowanych uczelni technicznych i instytutów naukowo-badawczych. Program uzupełniły 4 referaty firm - partnerów generalnych konferencji - Aereco, Remmers, Leca i Sika. Referaty były prezentowane podczas 6 sesji tematycznych. 

W poszczególnych sesjach poruszano tematy aktualnych zagadnień dotyczących problemów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, wyrobów budowlanych i fizyki budowli. Atrakcją konferencji był monodram "Wanda" o legendzie światowego himalaizmu - Wandzie Rutkiewicz pokazany w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

W ramach Konferencji kontynuowano, w nawiązaniu do poprzednich lat, salonik wystawców. Partnerzy konferencji prezentowali tam nowe technologie i wyroby budowlane. Konferencję zakończyła dyskusja, w której za celowe i pożyteczne uznano zagadnienia ekologiczne w projektowaniu, realizacji i modernizacji wszystkich obiektów budowlanych i inżynierskich. 

W Konferencji wzięło udział 75 osoby, a organizatorzy zaprosili do udziału w jednej z sesji studentów Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej. W skład Komitetu Organizacyjnego weszli pracownicy Biura Oddziału PZITB Ewa Anczakowska, Ewa Keiper i Violetta Miodońska oraz przewodniczący Komitetu Janusz Kozula. 

Podczas wydarzenia odbyło się posiedzenie Komitetu Ekologii przy ZG PZITB, podczas którego zwrócono m.in. uwagę na potrzebę zainteresowania konferencją studentów ostatnich lat kierunków budownictwa, wdrożenia zasad zrównoważonego rozwoju w budownictwie oraz poprawę warunków ekologicznych zamieszkania w ośrodkach miejskich i wiejskich. Referaty prezentowane podczas zamieszczono w październikowym wydaniu "Przeglądu Budowlanego".

Partnerami XXIV Konferencji "Ekologia a Budownictwo" były firmy" Aereco Wentylacja, Austrotherm, Sempre Farby, Sika Poland, Spec-Bruk.

Patronem medialnm wydarzenia była m.in. redakcja miesięcznika IZOLACJE.

[budownictwo, ekologia, zrównoważony rozwój, budownictwo ekologiczne, PZITB, inżynier budownictwa, wyroby budowlane, ochrona środowiska]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 11/12/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.