Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Kominiarze na rzecz poprawy jakości powietrza

Materiały prasowe  |  25.10.2019
Kominiarze mogą pozyskać dane od mieszkańców w terenie podczas wizyt w domach
Kominiarze mogą pozyskać dane od mieszkańców w terenie podczas wizyt w domach
MPiT

Branża kominiarska jest jednym z podmiotów współpracujących przy realizacji projektu "Zintegrowany System wsparcia polityk i programów Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE)", a tym samym aktywnie uczestniczy w wypracowaniu rozwiązań oraz narzędzi służących poprawie jakości powietrza. Częścią projektu są szkolenia dla przedstawicieli gmin, które odbyły się w siedzibie MPiT oraz Urzędzie Miasta Ustroń.

"Poprawa jakości powietrza wymaga zaangażowania jak największej liczby ludzi i instytucji, aby sprawnie i rzetelnie zebrać informacje o źródłach niskiej emisji. Kominiarze nie tylko uczestniczyli w kilkumiesięcznych konsultacjach projektu, ale byli także główni użytkownikami i testerami mobilnego narzędzia wypracowanego w ramach projektu. Teraz, podczas specjalnych szkoleń, przekazują ekspercką wiedzę, która pomoże pracownikom gmin w inwentaryzacji źródeł ogrzewania" - podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Zobacz: Program Czyste Powietrze nabiera tempa

Mistrzowie kominiarscy wyjaśniali dziś, jak prawidłowo wypełniać formularz inwentaryzacji budynków oraz źródeł niskiej emisji wypracowany w ramach projektu ZONE. Przekazali fachową wiedzę kominiarską w zakresie rodzajów urządzeń grzewczych, funkcji, klasyfikacji przewodów kominowych oraz zagrożeń wynikających z ich niewłaściwej eksploatacji. Poinformowali też o przepisach dotyczących czyszczenia oraz kontroli przewodów kominowych, obowiązków właścicieli, zarządców budynków oraz użytkowników lokalu.

W szkoleniach wzięli udział przedstawiciele gmin pilotażowych: Warszawy, Opoczna, Mińska Mazowieckiego, Podkowy Leśnej, Karczewa oraz Ustronia, Zabrza, Skawiny, Katowic, Rybnika, Skały, Mszany Dolnej i Nowego Targu.

"Branża kominiarska opiera swoje działania najczęściej poprzez wizyty w domach ludzi i dzięki temu może pozyskać dane od mieszkańców w terenie, a tym samym zasilać bazę ZONE" - wyjaśniał mistrz kominiarski Marcin Ziombski podczas spotkania w Warszawie.

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

[jakość powietrza, czyste powietrze, branża kominiarska, kominiarze, urządzenia grzewcze, MPiT, ogrzewanie]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.