Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2019 r.

Materiały prasowe  |  22.10.2019
Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2019 r.
Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2019 r.
GUS

We wrześniu br. wartość produkcji budowlano-montażowej w cenach stałych wzrosła, zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i narastająco, w porównaniu do analogicznych okresów ubiegłego roku.

Według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osóbwe wrześniu br. była wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 7,6% oraz wyższa w porównaniu z sierpniem br. o 12,7% (przed rokiem odpowiednio wzrosty - o 16,5% i 7,5%). W okresie styczeń-wrzesień 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 5,3% w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku, kiedy notowano wzrost o 19,8%.

W stosunku do września ub. roku wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności była budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej (15,8%) oraz budowa budynków (5,3%), natomiast zmniejszenie w jednostkach wykonujących głównie roboty budowlane specjalistyczne (4,5%).

Zobacz też: Ceny produkcji budowlano-montażowej we wrześniu 2019

W porównaniu z sierpniem br. wzrosty wartości zrealizowanych robót zaobserwowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w jednostkach zajmujących się budową budynków o 17,1%, obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 11,3% oraz realizujących roboty budowlane specjalistyczne o 10%.

W okresie styczeń-wrzesień br. największy wzrost (8,7%) wartości produkcji budowlano-montażowej wystąpił w przedsiębiorstwach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. Wzrosty odnotowały również przedsiębiorstwa, których podstawowym rodzajem działalności była budowa budynków (4,1%) oraz wykonywanie robót specjalistycznych (1,7%).

Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne we wrześniu 2019 r. była wyższa o 3,8% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (rok temu wzrost o 10,9%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zwiększyła się o 13,8% (przed rokiem wzrost o 26,7%).

W okresie styczeń-wrzesień br. wzrost wartości robót inwestycyjnych w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku wyniósł 5,1%, zaś remontowych 5,6% (wobec wzrostów analogicznych robót o 17,4% i 24,1% w 2018 r.).

Dynamika produkcji budowlano-montażowej we wrześniu br. (w cenach stałych) w porównaniu do przeciętnej miesięcznej wartości z roku 2015 wyniosła 144,6.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,0% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku oraz o 0,3% wyższym w porównaniu z sierpniem bieżącego roku.

Źródło: GUS

[produkcja budowlana, produkcja montażowa, budownictwo, roboty budowlane, GUS, budowa obiektów, roboty remontowe]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »


Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? ZOBACZ »


Poznaj sposoby izolacji dachu płaskiego »

Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

Jaki materiał zastosować na dachu płaskim, zielonym, odwróconym, a jak na dachu pokrytym wcześniej papą termozgrzewalną?
czytaj dalej »

W przypadku budynków istniejących należy dokładnie sprawdzić jakość... czytaj dalej »

Uzyskaj tytuł mgr. inż. i uprawnienia budowlane!


Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas studiów drugiego stopnia... ZOBACZ »


Jak zapewnić dobrą wibroakustykę budynku?

Rewolucja na rynku termoizolacji?

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » Utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obiektu, położonego w wymagającej strefie... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czym ocieplić piwnicę lub garaż?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Izolacja stropów nad garażami podziemnymi musi spełniać wysokie wymagania akustyczne, cieplne i przeciwpożarowe... czytaj dalej »

Malowanie kafli krok po kroku »


Malowanie kafli to wciąż mało popularny sposób zmiany wystroju wnętrza... ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o systemach natryskowych?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Budynek ocieplony pianką jest szczelny akustycznie a przede wszystkim...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Elewacja, która wygląda jak drewno, marmur czy kamień »

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ładna fasada stanowi wizerunek budynku. Estetyczny wygląd elewacji często...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.