Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach

Materiały prasowe  |  05.09.2019
150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach
150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach
MI

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 7 programów inwestycji i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 150 mln zł. Obejmują one rozbudowę odcinków dróg i wzmocnienie ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także budowę mostów. Zadania będą realizowane w 6 województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Województwo dolnośląskie

 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK35 w Unisławiu Śląskim w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - zadanie polega na budowie chodnika w ciągu drogi krajowej nr 35 w miejscowości Unisław Śląski.
  Okres realizacji: 2020 r.

Województwo lubuskie

 • Rozbudowa DK24 od granicy województwa do Chełmska - celem inwestycji jest doporowadzenie odcinka drogi krajowej nr 24 o długości ponad 10 km do standardu drogi klasy GP, przez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. Zadanie obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań, przebudowę istniejących przepustów drogowych oraz aktualizację oznakowania i urządzeń BRD.
  Okres realizacji: 2019-2025 proces przygotowawczy; 2025-2026 roboty budowlane. 
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK12 w Trzebielu w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - budowa chodnika o łącznej długości 191 m w miejscowości Trzebiel.
  Okres realizacji robót: 2019 r.

Zobacz też: Utrzymanie dróg - kontrola NIK wykazała nieprawidłowości

Województwo łódzkie

 • Budowa trzech nowych obiektów inżynierskich przez ciek bez nazwy, po rozbiórce dwóch mostów w Bratoszewicach oraz mostu w miejscowości Brzedza w ciągu DK14 - w ramach zadania powstaną trzy nowe mosty w ciągu drogi krajowej nr 14.
  Okres realizacji robót: 2021 r. 

Województwo małopolskie

 • Budowa mostu na potoku Luszówka w Chrzanowie w ciągu DK79 - w ramach zadania zostanie rozebrany stary i wybudowany nowy most na drodze krajowej nr 79 wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu.
  Okres realizacji robót: 2020-2022.
 • Budowa chodnika w ciągu DK28 w Szymbarku - inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 28 o długości 437 m po stronie prawej oraz wykonanie kanalizacji wraz z odprowadzeniem do istniejących odbiorników, a także przebudowę istniejących zjazdów i umocnienie wylotów istniejących przepustów.
  Okres realizacji robót: 2019 r.
 • Budowa chodnika w ciągu DK75 w miejscowościach Uszew i Zawada Uszewska - zakres inwestycji obejmuje budowę chodnika o długości 1,111 km po stronie lewej i przedłużenie istniejącego przepustu, a także przebudowę istniejących zjazdów i budowę kanalizacji technicznej.
  Okres realizacji robót budowlanych: 2019 r.

Województwo podkarpackie

 • Rozbudowa DK77 na odc. Gorzyce–Wólka Pełkińska–Pełkinie - zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 77 o długości 8,396 km wraz z jej poszerzeniem, wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. W ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, wybudowane brakujące chodniki, a także przebudowane istniejące chodniki i wybudowane zatoki autobusowe.
  Okres realizacji robót: 2019-2021.

Województwo warmińsko-mazurskie 

 • Budowa chodnika oraz wykonanie przejścia dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu DK57 w Bisztynku - w ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Bisztynek wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 662 m i powstanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
  Okres realizacji robót: 2019 r.
 • Budowa zatok autobusowych, chodnika oraz przejść dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu DK57 w Czerwonce - w ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Czerwonka wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 1 415 m i zostaną wykonane przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
  Okres realizacji robót: 2019 r.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

[drogi krajowe, mosty, budowa dróg, budowa mostów, GDDKiA, Ministerstwo Infrastruktury, ruch drogowy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przeglądaj materiały budowlane w okazyjnych cenach!


Panele warstwowe są dostępne w różnych kolorach, grubościach izolacji i mogą być produkowane w oparciu o indywidualne wymagania dotyczące długości. ZOBACZ »


Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Pierwszy krok do pozbycia się wilgoci »


Walka z pojawiającą się wilgocią na ścianach powinna zacząć się od... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Ten system gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną »


Innowacyjny system o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie, który poprawia współczesne przestrzenie mieszkalne. ZOBACZ »


Doskonała alternatywna dla tradycyjnych izolacji »

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Szron na dachu
 • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.