Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach

Materiały prasowe  |  05.09.2019
150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach
150 mln zł na inwestycje drogowe w 6 województwach
MI

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 7 programów inwestycji i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 150 mln zł. Obejmują one rozbudowę odcinków dróg i wzmocnienie ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także budowę mostów. Zadania będą realizowane w 6 województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Województwo dolnośląskie

 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK35 w Unisławiu Śląskim w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - zadanie polega na budowie chodnika w ciągu drogi krajowej nr 35 w miejscowości Unisław Śląski.
  Okres realizacji: 2020 r.

Województwo lubuskie

 • Rozbudowa DK24 od granicy województwa do Chełmska - celem inwestycji jest doporowadzenie odcinka drogi krajowej nr 24 o długości ponad 10 km do standardu drogi klasy GP, przez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. Zadanie obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań, przebudowę istniejących przepustów drogowych oraz aktualizację oznakowania i urządzeń BRD.
  Okres realizacji: 2019-2025 proces przygotowawczy; 2025-2026 roboty budowlane. 
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK12 w Trzebielu w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - budowa chodnika o łącznej długości 191 m w miejscowości Trzebiel.
  Okres realizacji robót: 2019 r.

Zobacz też: Utrzymanie dróg - kontrola NIK wykazała nieprawidłowości

Województwo łódzkie

 • Budowa trzech nowych obiektów inżynierskich przez ciek bez nazwy, po rozbiórce dwóch mostów w Bratoszewicach oraz mostu w miejscowości Brzedza w ciągu DK14 - w ramach zadania powstaną trzy nowe mosty w ciągu drogi krajowej nr 14.
  Okres realizacji robót: 2021 r. 

Województwo małopolskie

 • Budowa mostu na potoku Luszówka w Chrzanowie w ciągu DK79 - w ramach zadania zostanie rozebrany stary i wybudowany nowy most na drodze krajowej nr 79 wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu.
  Okres realizacji robót: 2020-2022.
 • Budowa chodnika w ciągu DK28 w Szymbarku - inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 28 o długości 437 m po stronie prawej oraz wykonanie kanalizacji wraz z odprowadzeniem do istniejących odbiorników, a także przebudowę istniejących zjazdów i umocnienie wylotów istniejących przepustów.
  Okres realizacji robót: 2019 r.
 • Budowa chodnika w ciągu DK75 w miejscowościach Uszew i Zawada Uszewska - zakres inwestycji obejmuje budowę chodnika o długości 1,111 km po stronie lewej i przedłużenie istniejącego przepustu, a także przebudowę istniejących zjazdów i budowę kanalizacji technicznej.
  Okres realizacji robót budowlanych: 2019 r.

Województwo podkarpackie

 • Rozbudowa DK77 na odc. Gorzyce–Wólka Pełkińska–Pełkinie - zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 77 o długości 8,396 km wraz z jej poszerzeniem, wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. W ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, wybudowane brakujące chodniki, a także przebudowane istniejące chodniki i wybudowane zatoki autobusowe.
  Okres realizacji robót: 2019-2021.

Województwo warmińsko-mazurskie 

 • Budowa chodnika oraz wykonanie przejścia dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu DK57 w Bisztynku - w ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Bisztynek wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 662 m i powstanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
  Okres realizacji robót: 2019 r.
 • Budowa zatok autobusowych, chodnika oraz przejść dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu DK57 w Czerwonce - w ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Czerwonka wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 1 415 m i zostaną wykonane przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
  Okres realizacji robót: 2019 r.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

[drogi krajowe, mosty, budowa dróg, budowa mostów, GDDKiA, Ministerstwo Infrastruktury, ruch drogowy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »Odkryj nowy wymiar bezpieczeństwa dla Twojego domu »

Żaluzje ceramiczne, szklane, wentylowane. Co wybrać?

Każdemu z nas zależy na zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa swoim bliskim i miejscu, które jest dla nas najważniejsze. Wybór...
czytaj dalej »

Które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? Jak ochronić wnętrze przed słońcem, hałasem lub zimnem? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Izolacja natryskowa - co warto wiedzieć?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Produkty polimocznikowe można stosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »

Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji podłóg, dachów i fasad?


Istotną różnicą pomiędzy styropianami białymi i grafitowymi jest ich odporność na ZOBACZ »


Najlepszy produkt na tynku termoizolacji? Sprawdź »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

Obniżona wartość λ pozwala zmniejszyć straty energetyczne oraz wydatki na eksploatacje budynków.
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
 • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.