Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

800 mln zł na inwestycje na drogach krajowych

Materiały prasowe  |  28.08.2019  |  1
800 mln zł na inwestycje na drogach krajowych
800 mln zł na inwestycje na drogach krajowych
MI

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to prawie 800 mln zł. Obejmują one rozbudowę odcinków dróg i wzmocnienie ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, a także budowę przepustów i wiaduktów na drogach krajowych.

Zadania będą realizowane w 7 województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim, wielkopolskim i zachodnio-pomorskim.

Województwo podlaskie

 • Budowa obwodnicy Augustowa w ciągu DK 16 - dzięki inwestycji kierowcy skorzystają z nowej drogi krajowej o długości 6,5 km. Obwodnica powstanie jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) dostosowana do nacisku 115 kN/oś, z odseparowanym ruchem pieszych i rowerzystów oraz z wyprowadzonym ruchem tranzytowym poza obszar zabudowany.
  Realizacja: lata 2020-2022 proces przygotowawczy; 2023-2025 roboty budowlane.
 • Rozbudowa DK 16 na odc.: ul. Turystyczna, Augustów-Głęboki Bród - w ramach zadania droga krajowa nr 16 zostanie przebudowana do klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) na odcinku 22,2 km oraz dostosowana do nacisku 115 kN/oś, z odseparowanym ruchem pieszych i rowerzystów. Prace obejmą ponadto przebudowę skrzyżowań i budowę zatok autobusowych.
  Realizacja: lata 2020-2022.

Województwo małopolskie

 • Budowa wiaduktu w Bochni w ciągu DK 94 - rozbiórka starego i budowa nowego wiaduktu, a także przebudowa drogi pod wiaduktem.
  Realizacja: lata 2020-2022.
 • Budowa przepustu w ciągu DK 44 w Palczowicach - rozbiórka starego i budowa nowego przepustu.
  Realizacja: lata 2020-2022.

Województwo podkarpackie

 • Budowa przepustu w ciągu DK 94 w Tuczempach - w ramach zadania zostanie wybudowany nowy przepust wraz z dojazdami.
  Realizacja: 2021 r.

Województwo kujawsko-pomorskie

 • Budowa dodatkowych ekranów akustycznych przy autostradzie A1 Toruń-Stryków od w. Czerniewice do granicy woj. łódzkiego - powstaną dodatkowe ekrany akustyczne o łącznej długości 5,25 km (od km 165+185 do km 219+805).
  Realizacja: 2021 r.

Województwo zachodniopomorskie

 • Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu DK 22 - w ramach zadania zostanie wybudowana obwodnica Wałcza (po nowym śladzie). Nowa trasa zastąpi niedostosowany do nośności 115 kN/oś odcinek drogi od km 159+500 do km 170+000. Inwestycja stanowi część programu wzmocnienia DK 22 w woj. zachodniopomorskim.
  Realizacja: 2019-2022 proces przygotowawczy; 2023-2025 roboty budowlane.

Województwo lubuskie

 • Rozbudowa DK 22 od Kostrzyna nad Odrą do. Karkoszowa - dostosowanie 18,8 km odcinka drogi krajowej do standardu drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) poprzez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu 115 kN/oś. W ramach zadania zostanie poszerzona jezdnia DK 22, bedą także przebudowane skrzyżowania, przejazdy kolejowe, zatoki autobusowe, oznakowanie i urządzenia BRD.
  Realizacja: lata 2019-2026 proces przygotowawczy; 2025-2027 roboty budowlane.
 • Rozbudowa DK 22 od skrzyżowania z DK 24 do Gorzowa Wielkopolskiego - celem inwestycji jest dostosowanie 13 km odcinka drogi krajowej do standardu drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) poprzez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu 115 kN/oś oraz poszerzenie drogi. W ramach zadania zaplanowano budowę chodnika, kładki dla pieszych, rozbiórkę starego i budowę nowego mostu nad Kanałem Bema. Przebudowa obejmie również remont zatok autobusowych, zjazdów, skrzyżowań oraz wykonanie oznakowania.
  Realizacja: 2019-2025 proces przygotowawczy; 2025-2026 roboty budowlane.
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 29 na odcinku Urad-Cybinka w ramach PBDK - PLMN - budowa ścieżki rowerowej o długości 5,8 km.
  Realizacja: lata 2020-2021.

Województwo wielkopolskie

 • Rozbudowa DK 24 na odc. Kamionna - granica województwa - celem inwestycji jest rozbudowa 7,2 km odcinka drogi krajowej poprzez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu 115 kN/oś. Ponadto na całej długości trasy zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.
  Realizacja: lata 2020-2021.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

[drogi, drogi krajowe, budowa dróg, ruch drogowy, bezpieczeństwo ruchu, roboty budowlane, mosty, drogi i mosty]

Komentarze

(1)
Borys | 02.09.2019, 12:29
W końcu widać, że coś się z tymi drogami ruszyło.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Przeglądaj materiały budowlane w okazyjnych cenach!


Panele warstwowe są dostępne w różnych kolorach, grubościach izolacji i mogą być produkowane w oparciu o indywidualne wymagania dotyczące długości. ZOBACZ »


Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Pierwszy krok do pozbycia się wilgoci »


Walka z pojawiającą się wilgocią na ścianach powinna zacząć się od... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Ten system gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną »


Innowacyjny system o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie, który poprawia współczesne przestrzenie mieszkalne. ZOBACZ »


Doskonała alternatywna dla tradycyjnych izolacji »

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Szron na dachu
 • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.