Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Produkcja budowlano-montażowa w lipcu 2019 r.

Materiały prasowe  |  22.08.2019
Produkcja budowlano-montażowa w lipcu 2019 r.
Produkcja budowlano-montażowa w lipcu 2019 r.
GUS

W lipcu, porównaniu z czerwcem br., odnotowano wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej.

Według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowanana terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w lipcu br. była wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 6,6% oraz wyższa w porównaniu z czerwcem br. o 5,8% (przed rokiem odpowiednio wzrost - o 18,7% i spadeko 1,5%). W okresie styczeń-lipiec 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 6,8% w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku, kiedy notowano wzrost o 21,4%.

Porównaj: Ceny produkcji budowlano-montażowej w czerwcu 2019 r.

W stosunku do lipca ub. roku wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano w jednostkach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej (19,4%). Spadki wystąpiły zaś wśród jednostek zajmujących się budową budynków (2,9%) oraz w których podstawowym rodzajem działalności były roboty budowlane specjalistyczne (2,8%).

W porównaniu z czerwcem br. wzrosty wartości zrealizowanych robót zaobserwowano w jednostkach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 16,6%, realizujących roboty specjalistyczne - o 1,5%, zaś w przedsiębiorstwach realizujących budowę budynków odnotowano spadek - o 5,1%.

W okresie styczeń-lipiec br. największy wzrost (11,4%) wartości produkcji budowlano-montażowej wystąpił w przedsiębiorstwach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. Wzrosty odnotowały również przedsiębiorstwa, których podstawowym rodzajem dzialalności było wykonywanie robót specjalistycznych (6,4%) oraz budowa budynków (2,2%).

Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca zarówno roboty inwestycyjne, jak i remontowe w lipcu 2019 r. była wyższa o 6,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (rok temu wzrosty odpowiednio o 12,4% i 30,9%).

W okresie styczeń-lipiec br. wzrost wartości robót inwestycyjnych w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku wyniósł 8,0%, zaś remontowych 4,8% (wobec wzrostów analogicznych robót o 18,1% i 27,6% w 2018 r.).

Dynamika produkcji budowlano-montażowej w czerwcu br. (w cenach stałych) w porównaniu do przeciętnej miesięcznej wartości z roku 2015 wyniosła 131,2. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie wyższym o 5,5% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku oraz o 0,6% niższym - w porównaniu z czerwcem bieżącego roku.

Źródło: GUS

[produkcja budowlana, produkcja montażowa, budowa budynków, roboty specjalistyczne, roboty remontowe, budowa obiektów, GUS]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »Odkryj nowy wymiar bezpieczeństwa dla Twojego domu »

Żaluzje ceramiczne, szklane, wentylowane. Co wybrać?

Każdemu z nas zależy na zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa swoim bliskim i miejscu, które jest dla nas najważniejsze. Wybór...
czytaj dalej »

Które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? Jak ochronić wnętrze przed słońcem, hałasem lub zimnem? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Izolacja natryskowa - co warto wiedzieć?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Produkty polimocznikowe można stosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »

Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji podłóg, dachów i fasad?


Istotną różnicą pomiędzy styropianami białymi i grafitowymi jest ich odporność na ZOBACZ »


Najlepszy produkt na tynku termoizolacji? Sprawdź »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

Obniżona wartość λ pozwala zmniejszyć straty energetyczne oraz wydatki na eksploatacje budynków.
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.