Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Szary styropian dla wymagających

Materiały prasowe  |  21.08.2019
Szary styropian LAMBDA MEGA WHITE®
Szary styropian LAMBDA MEGA WHITE®
Swisspor

Od sierpnia na rynku dostępny jest szary styropian zespolony LAMBDA MEGA WHITE®.

Metr sześcienny styropianu LAMBDA MEGA WHITE® waży średnio 16 kg. Im wyższa waga, tym lepsza izolacyjność i większa wytrzymałość mechaniczna.

Od strony muru płyty mają głębokie rowki, co zwiększa powierzchnię klejenia, a tym samym siłę połączenia płyty ze ścianą. Płyta nie odpadnie, nawet jeśli jest przyklejona zwykłym klejem do styropianu

Dowiedz się: Jakie czynniki decydują o jakości wykonania izolacji z płyt styropianowych?

LAMBDA MEGA WHITE® jest zabezpieczony przed ryzykiem odpadania i wytapiania, powodowanym przez słońce.

Szary rdzeń jest chroniony przez białą warstwę, która odbija promienie słoneczne.

Dlatego też jego wystawiona na słońce powierzchnia jest chłodniejsza od powierzchni innego szarego styropianu nawet o 60°C. 

Płyty MEGA WHITE® są dłuższe i szersze niż płyty tradycyjnego styropianu. Do zaizolowania danej powierzchni potrzeba mniej materiału, co redukuje liczbę połączeń między płytami, a co za tym idzie ilość mostków termicznych. 

Produkt jest też łatwy w montażu - na płytach zaznaczono obszar, na który należy nanieść klej - mamy wtedy pewność, że klej jest nałożony metodą obwodowo-punktową i pokrywa nie mniej niż 60% powierzchni płyty. Na zewnętrznej (białej) powierzchni płyt zaznaczone są też linie graniczne "mijanki". Krawędź płyty górnej musi się znaleźć między liniami mijanki płyty dolnej. 

Znajdujące się na białej stronie płyty punkty mocowania mechanicznego (kołkowania) są spasowane z obszarem naniesienia kleju po drugiej stronie płyty. Dzięki temu wiadomo, że trzpień kołka zawsze przejdzie przez warstwę kleju.

Styropian MEGA WHITE® jest produkowany metodą wtrysku do formy. Technologia automatowa jest znacznie droższa niż powszechnie stosowana w Polsce metoda "cięcia z bloku", ale dzięki jej zastosowaniu każda płyta ma idealną geometrię i lepszą stabilność wymiarową. Przyspiesza to pracę i ogranicza liczbę błędów podczas robót ociepleniowych

Parametry:

  • szerokość x długość - 600x1250 mm
  • grubość - 150, 200, 250 mm
  • współczynnik przewodzenia ciepła λ≤ 0,031 [W/m·K]

[szary styropian, styropian, płyty styropianowe, prace ociepleniowe, ocieplanie budynków, ocieplanie ścian, klej do styropianu]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.