Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XXVI sympozjum Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego

Redakcja  |  02.07.2019
W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa
W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa
fot. Polskie Towarzystwo Cynkownicze

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. w Wiśle odbyło się XXVI Sympozjum Cynkownicze PTC. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie w świecie zmian”.

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. w Wiśle odbyło się XXVI Sympozjum Cynkownicze PTC. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie w świecie zmian”.

Polskie Towarzystwo Cynkownicze powstało w 1994 roku i zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej Członków na rzecz rozwoju branży i popularyzacji metody cynkowania ogniowego. W tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

W dniu 5 czerwca podczas Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków PTC, odbyły się wybory. Na stanowisku Prezesa Zarządu pozostał p. Jacek Zasada (Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o.), oraz wybrano nowy Zarząd w składzie:

 • Janusz Łuczak (Inofama S.A.) – Wiceprezes,
 • Piotr Ruszkowski (Metaltech Cynkownia Sp. z o.o.) – Wiceprezes,
 • Jarosław Kwiatkowski (TERMETAL Piotr Glaner sp.k.) – Wiceprezes,
 • Maria Siek (Mostostal Siedlce Sp. z o.o. Sp. k.) – Sekretarz.

Prezes Jacek Zasada podsumował ubiegły rok przedstawiając sprawozdanie zarządu. Zaprezentowane zostały najważniejsze działania i wydarzenia branżowe organizowane przez Polskie Towarzystwo Cynkownicze, bądź w których Stowarzyszenie brało udział, a w tym konferencje, targi oraz inne liczne spotkania. Sprawozdanie zarządu oraz sprawozdanie finansowe Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego w głosowaniu jawnym zostało zatwierdzone jednogłośnie przez Walne Zgromadzenie Członków PTC. Zarząd PTC otrzymał absolutorium za rok 2018.

Przeczytaj więcej: Cynkownie ogniowe i ich wpływ na środowisko

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa.

Pierwszego dnia odbyła się uroczysta gala wieczorna, a następnie wystąpił Partner Główny Sympozjum - firma Boliden. Kolejnym ważnym punktem było uhonorowanie złotą odznaką p. Lucjana Grębowicza za zasługi i wkład w rozwój Towarzystwa Cynkowniczego.
 
Drugi dzień Sympozjum obfitował dużą ilością wykładów i prezentacji. W programie sympozjum przewidziano wystąpienia ekspertów z różnych gałęzi przemysłu oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z branżą cynkowniczą. Głównemu tematowi poświęcone było wystąpienie Prezesa PTC Jacka Zasady, który w swojej prezentacji - "Cynkowanie w świecie zmian" pokazał, że pośród wielu globalnych zmian, takich jak: wzrost ludności, urbanizacja, brak wody, konsumpcjonizm, niestabilność rynków walutowych, dezinformacja; cynkowanie ma swoją szansę dalej się rozwijać jako technologia SMART, a więc atrakcyjna, konkretna i opłacalna dla użytkownika.
 
Wśród prezentowanych tematów znalazły się:

 • Kluczowe problemy europejskich cynkowników… na poziomie EGGA, Murray Cook, EGGA, Europejskie Stowarzyszenie Cynkownicze
 • Czech and Slovak Galvanizing Award 2018, Petr Strzyž, Czesko-słowackie Stowarzyszenie Cynkownicze
 • Identyfikacja poziomu korozyjności atmosfery w otoczeniu dróg. Wybrane przykłady. Lech Kwiatkowski, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Zakład Korozji i Technologii Antykorozyjnych
 • Zmiany w podstawowej normie zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowychPN-EN ISO 12944:2018, w tym systemach na cynk ogniowy, Agnieszka Królikowska, Polskie Stowarzyszenie Korozyjne
 • Zmiany w legislatywach słowackich, czeskich i europejskich, Petra Matušková, CENIA, Czeska Agencja Informacji o Środowisku
 • Projekt „Buduj ze stali”, Zbigniew Miodowski, ZinkPower Szczecin Sp. z o.o.
 • Zarabianie na transformacji cyfrowej w przemyśle galwanicznym, Angela Curtis, Hasco-Thermic Ltd
 • „Wysoko, wyżej, najwyżej. Trening motywacyjny Artura Partyki.”, Artur Partyka Gość Specjalny
 • Produkcja cynku w świecie zmian - przykład G.K. ZGH Bolesław, Piotr Barczyk, ZGH Bolesław S.A.
 • Technologie ogrzewania gazowego w piecach cynkowniczych, Jiří Tomšej, WECAS PARTNERS
 • Parametry warunkujące pracę pieca cynkowniczego oraz ich wpływ na wydajność procesu cynkowania, Jacek Sipa Remix S.A.
 • New Chromium III Passivation – TIB Finish CH03, Andrew Bennison, TIB Chemicals AG
 • Czyste powietrze - odpylanie w cynkowniach i system Mikropul Assist - nowość na rynku filtracji, Michał Surowiec, Nederman Mikropul Poland Sp. z o.o.
 • Energooszczędne ogrzewanie hal, Daniel Mróz, Schwank POLSKA Sp. z o.o.
 • Gaz LNG optymalną alternatywą dla branży cynkowniczej, Tomasz Syrek, Cryogas M&T Poland S.A.
 • Wymiana wanny w piecu cynkowniczym, Adam Kurda, LOI POLAND Sp. z o. o.

Po południu dla uczestników przewidziany został urozmaicony program rekreacyjny – Spacer po Wiśle, zwiedzanie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, a na koniec podjazd zboczami Zadniego Gronia pod Zamek Prezydenta RP, spacer w okolicy zamku i zamku Dolnego, gdzie na tarasie goście mieli czas na skosztowanie mioduli prezydenckiej.

Dowiedz się więcej: Międzynarodowe Targi w Bielsku-Białej „Instal System 2019”

Ostatniego dnia zaplanowane zostało zwiedzanie Zakładu Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumieniu.

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET rozpoczął swoją działalność z początkiem 1995 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją metalowych pojemników wielokrotnego użycia, stosowanych w transporcie i magazynowaniu. Głównym odbiorcą produktów są największe firmy branży motoryzacyjnej, ale znajdują również zastosowanie w wielu innych gałęziach gospodarki.

25 lat działalności Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego to sporo ale szczególnie 15 ostatnich lat to okres burzliwego rozwoju naszej branży. Dość powiedzieć, że obecnie jesteśmy trzecim rynkiem w Europie po Niemczech i Wielkiej Brytanii w ilości ocynkowanej konstrukcji. Oczywiście duża jej część wyjeżdża na Zachód bowiem Polska jest znaczącym jej wytwórcą i eksporterem. Rozwój branży zawdzięczamy nie tylko budowie nowych zakładów ale też rosnącej świadomości ochrony antykorozyjnej wśród wykonawców i inwestorów – podsumował Jacek Zasada, Prezes Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego.

 

 

Bardzo dziękujemy Prelegentom za interesujące wystąpienia oraz wszystkim Gościom za przybycie i zaangażowany udział w konferencji!
 
Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego, firmy Boliden oraz pozostałych Partnerów Sympozjum, czasopism: Konstrukcje Stalowe, Nowoczesne Hale, Magazyn Autostrady, Mosty, Stal, Metale, Nowe Technologie.
 
Źródło: Polskie Towarzystwo Cynkownicze

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Szukasz materiałów budowlanych dobrej jakości?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
 • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.