Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XXVI sympozjum Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego

Redakcja  |  02.07.2019
W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa
W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa
fot. Polskie Towarzystwo Cynkownicze

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. w Wiśle odbyło się XXVI Sympozjum Cynkownicze PTC. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie w świecie zmian”.

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. w Wiśle odbyło się XXVI Sympozjum Cynkownicze PTC. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie w świecie zmian”.

Polskie Towarzystwo Cynkownicze powstało w 1994 roku i zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej Członków na rzecz rozwoju branży i popularyzacji metody cynkowania ogniowego. W tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

W dniu 5 czerwca podczas Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków PTC, odbyły się wybory. Na stanowisku Prezesa Zarządu pozostał p. Jacek Zasada (Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o.), oraz wybrano nowy Zarząd w składzie:

 • Janusz Łuczak (Inofama S.A.) – Wiceprezes,
 • Piotr Ruszkowski (Metaltech Cynkownia Sp. z o.o.) – Wiceprezes,
 • Jarosław Kwiatkowski (TERMETAL Piotr Glaner sp.k.) – Wiceprezes,
 • Maria Siek (Mostostal Siedlce Sp. z o.o. Sp. k.) – Sekretarz.

Prezes Jacek Zasada podsumował ubiegły rok przedstawiając sprawozdanie zarządu. Zaprezentowane zostały najważniejsze działania i wydarzenia branżowe organizowane przez Polskie Towarzystwo Cynkownicze, bądź w których Stowarzyszenie brało udział, a w tym konferencje, targi oraz inne liczne spotkania. Sprawozdanie zarządu oraz sprawozdanie finansowe Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego w głosowaniu jawnym zostało zatwierdzone jednogłośnie przez Walne Zgromadzenie Członków PTC. Zarząd PTC otrzymał absolutorium za rok 2018.

Przeczytaj więcej: Cynkownie ogniowe i ich wpływ na środowisko

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa.

Pierwszego dnia odbyła się uroczysta gala wieczorna, a następnie wystąpił Partner Główny Sympozjum - firma Boliden. Kolejnym ważnym punktem było uhonorowanie złotą odznaką p. Lucjana Grębowicza za zasługi i wkład w rozwój Towarzystwa Cynkowniczego.
 
Drugi dzień Sympozjum obfitował dużą ilością wykładów i prezentacji. W programie sympozjum przewidziano wystąpienia ekspertów z różnych gałęzi przemysłu oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z branżą cynkowniczą. Głównemu tematowi poświęcone było wystąpienie Prezesa PTC Jacka Zasady, który w swojej prezentacji - "Cynkowanie w świecie zmian" pokazał, że pośród wielu globalnych zmian, takich jak: wzrost ludności, urbanizacja, brak wody, konsumpcjonizm, niestabilność rynków walutowych, dezinformacja; cynkowanie ma swoją szansę dalej się rozwijać jako technologia SMART, a więc atrakcyjna, konkretna i opłacalna dla użytkownika.
 
Wśród prezentowanych tematów znalazły się:

 • Kluczowe problemy europejskich cynkowników… na poziomie EGGA, Murray Cook, EGGA, Europejskie Stowarzyszenie Cynkownicze
 • Czech and Slovak Galvanizing Award 2018, Petr Strzyž, Czesko-słowackie Stowarzyszenie Cynkownicze
 • Identyfikacja poziomu korozyjności atmosfery w otoczeniu dróg. Wybrane przykłady. Lech Kwiatkowski, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Zakład Korozji i Technologii Antykorozyjnych
 • Zmiany w podstawowej normie zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowychPN-EN ISO 12944:2018, w tym systemach na cynk ogniowy, Agnieszka Królikowska, Polskie Stowarzyszenie Korozyjne
 • Zmiany w legislatywach słowackich, czeskich i europejskich, Petra Matušková, CENIA, Czeska Agencja Informacji o Środowisku
 • Projekt „Buduj ze stali”, Zbigniew Miodowski, ZinkPower Szczecin Sp. z o.o.
 • Zarabianie na transformacji cyfrowej w przemyśle galwanicznym, Angela Curtis, Hasco-Thermic Ltd
 • „Wysoko, wyżej, najwyżej. Trening motywacyjny Artura Partyki.”, Artur Partyka Gość Specjalny
 • Produkcja cynku w świecie zmian - przykład G.K. ZGH Bolesław, Piotr Barczyk, ZGH Bolesław S.A.
 • Technologie ogrzewania gazowego w piecach cynkowniczych, Jiří Tomšej, WECAS PARTNERS
 • Parametry warunkujące pracę pieca cynkowniczego oraz ich wpływ na wydajność procesu cynkowania, Jacek Sipa Remix S.A.
 • New Chromium III Passivation – TIB Finish CH03, Andrew Bennison, TIB Chemicals AG
 • Czyste powietrze - odpylanie w cynkowniach i system Mikropul Assist - nowość na rynku filtracji, Michał Surowiec, Nederman Mikropul Poland Sp. z o.o.
 • Energooszczędne ogrzewanie hal, Daniel Mróz, Schwank POLSKA Sp. z o.o.
 • Gaz LNG optymalną alternatywą dla branży cynkowniczej, Tomasz Syrek, Cryogas M&T Poland S.A.
 • Wymiana wanny w piecu cynkowniczym, Adam Kurda, LOI POLAND Sp. z o. o.

Po południu dla uczestników przewidziany został urozmaicony program rekreacyjny – Spacer po Wiśle, zwiedzanie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, a na koniec podjazd zboczami Zadniego Gronia pod Zamek Prezydenta RP, spacer w okolicy zamku i zamku Dolnego, gdzie na tarasie goście mieli czas na skosztowanie mioduli prezydenckiej.

Dowiedz się więcej: Międzynarodowe Targi w Bielsku-Białej „Instal System 2019”

Ostatniego dnia zaplanowane zostało zwiedzanie Zakładu Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumieniu.

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET rozpoczął swoją działalność z początkiem 1995 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją metalowych pojemników wielokrotnego użycia, stosowanych w transporcie i magazynowaniu. Głównym odbiorcą produktów są największe firmy branży motoryzacyjnej, ale znajdują również zastosowanie w wielu innych gałęziach gospodarki.

25 lat działalności Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego to sporo ale szczególnie 15 ostatnich lat to okres burzliwego rozwoju naszej branży. Dość powiedzieć, że obecnie jesteśmy trzecim rynkiem w Europie po Niemczech i Wielkiej Brytanii w ilości ocynkowanej konstrukcji. Oczywiście duża jej część wyjeżdża na Zachód bowiem Polska jest znaczącym jej wytwórcą i eksporterem. Rozwój branży zawdzięczamy nie tylko budowie nowych zakładów ale też rosnącej świadomości ochrony antykorozyjnej wśród wykonawców i inwestorów – podsumował Jacek Zasada, Prezes Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego.

 

 

Bardzo dziękujemy Prelegentom za interesujące wystąpienia oraz wszystkim Gościom za przybycie i zaangażowany udział w konferencji!
 
Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego, firmy Boliden oraz pozostałych Partnerów Sympozjum, czasopism: Konstrukcje Stalowe, Nowoczesne Hale, Magazyn Autostrady, Mosty, Stal, Metale, Nowe Technologie.
 
Źródło: Polskie Towarzystwo Cynkownicze

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Na czym polega ciepły montaż okien?


Montaż taki pozwala wyeliminować mostki termiczne powstające na łączeniu muru z oknem... ZOBACZ »


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Kiedy i gdzie stosować płyty warstwowe?

Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Panele wybierane są przez wielu architektów jako elementy wieńczące i tworzące... czytaj dalej »

Sprawdzone sposoby na ocieplenie i izolację budynku »


Konieczność ocieplania ścian zewnętrznych wynika nie tylko ze względów ekonomicznych – im lepiej izolowane ściany, tym... ZOBACZ »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacjach technicznych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...
czytaj dalej »


Od czego zacząć termomodernizację domu? Co zrobić, aby uzyskać dotację?

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Jak dzięki termomodernizacji zmniejszyć zuzycie energii na ogrzewanie domów nawet o 69%?.. czytaj dalej » Nawierzchnia drenażowa typu kamienny dywan powstaje z połączenia naturalnego kruszywa marmurowego... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Chcesz zaoszczędzić nawet 30% na zużyciu energii?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Oprócz niższych rachunków za energię mamy zdecydowanie wyższy komfort mieszkania... czytaj dalej »

Jak zrobić spadki na balkonie i tarasie?


Dach, balkon czy taras jest płaski, a więc jak wygląda kwestia odwodnienia? ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o systemach natryskowych?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Budynek ocieplony pianką jest szczelny akustycznie a przede wszystkim... czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury... czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Elewacja, która wygląda jak drewno, marmur czy kamień »

Jak budować energooszczędnie?

Ładna fasada stanowi wizerunek budynku. Estetyczny wygląd elewacji często... czytaj dalej »

Przekonaj się, jakie rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Tarasy wentylowane
 • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.