Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

RE-energy - spotkanie branży OZE

Materiały prasowe  |  11.07.2019
RE-energy - spotkanie branży OZE
RE-energy - spotkanie branży OZE
Re-energy

W dniach 10-11 września br. Warszawa będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy będzie okazją do zapoznania się z nowościami w branży, nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także poszerzenia wiedzy.

Targi RE-energy zgromadzą wystawców, którzy zaprezentują swoje rozwiązania i nowości technologiczne. Wśród wystawców są producenci modułów fotowoltaicznych, np. firmy XDISC, SOLUXTEC GmbH czy ZNShine Solar, producenci konstrukcji do instalacji PV - m.in. B&K Solare Zukunft, Van der Valk, T-Werk GmbH, Renosol oraz wykonawcy farm fotowoltaicznych - T&T Proenergy czy PBDI, a także producent aparatów i urządzeń rozdzielniczych dla energetyki JEAN MUELLER Polska.

Firma Semicon zaprezentuje złącza do montażu na przewodach oraz panelowe do montażu w rozdzielnicach, narzędzia montażowe i puszki połączeniowe. Nie zabraknie również dystrybutorow EnergyNat, energyRE, Solarity, Energy RE. Swoje produkty zaprezentują też producent rekuperatorów PRANA, a także firma ENGECO Polska, AX Technology, Lehmann KG, Kwangoko i wiele innych. Nie zabraknie również nowinek ze świata ekologicznych technologii mobilnych. 

Poznaj: Cel OZE na 2020 r. według ME i URE

Nowością tegorocznej edycji targów RE-energy będzie również seminarium Round Table about clean air organizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobliności (PSEM), które odbędzie się pierwszego dnia targów, 10 września. Round Table to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań. W odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami, stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń. Przy każdym ze stołów odbędzie się dyskusja na bieżące tematy dotyczące niskiej emisji i redukcji CO2 w kilku wymiarach. Idea ta wprowadza dynamizm, umożliwia integrację i networking między uczestnikami oraz aktywizuje wszystkich zaangażowanych. Formuła Round table jest optymalną formą spotkań dla przedstawicieli kilku stron, np. administracji publicznej czy samorządów i biznesu. Dyskusję można zaplanować tak, by każdy uczestnik został włączony w proces rozmowy, a każda ze stron mogła przedstawić swoje stanowisko oraz aby spotkanie zakończyło się rozwiązaniem czy wyznaczeniem wspólnych działań. Jest to bardzo popularna metoda tzw. włączająca i aktywizująca - wszystkie strony maja czuć się równe i aktywne. Proces round table doskonale sprawdza się w procesie konsultacji społecznych, dialogach publicznych, podczas szkoleń czy spotkań networkingowych.

Doświadczeni prelegenci przedstawią także zagadnienia emisji CO2 oraz definicję niskiej emisji. Uczestnicy poznają najnowsze ustalenia i plany europejskie zawarte w dyrektywie RED II w zakresie różnych sektorów gospodarki, poznają mechanizmy wyliczania emisji GHG [greenhouse gas] oraz poznają przykłady analiz LCA [Life Cycle Assessment], aby zrozumieć czym jest efekt ekologiczny i jak go wyznaczać. Zaprezentowane będą nowoczesne, niskoemisyjne biopaliwa i biokompenenty z biomasy, czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe w redukcji CO2, innowacyjne modele gospodarki niskoemisyjnej, przykłady dobrych praktyk i rozwiązań, odbędą się także warsztaty z case study w zakresie doboru najkorzystniejszego rozwiązania pod kątem konkretnego problemu. Uczestnicy dostaną gotowe odpowiedzi na pytanie, gdzie szukać pieniędzy na inwestycje ekologiczne i środowiskowe, jaka jest nowa perspektywa finansowa i nowe instrumenty finansowe w Europie.

Organizatorzy zwrócą również uwagę, że  elektromobilność to więcej niż samochody na prąd - to również energetyka i smart city, magazynowanie energii, wykorzystanie OZE, a atakże ograniczanie niskiej emisji przez produkcję energii z biopaliw.

Więcej informacji na stronie www.reenergyexpo.pl

[oze, branża oze, energetyka, energia odnawialna, zużycie energii, dwutlenek węgla, elektromobliność, Re-energy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.