Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy 2019

Materiały prasowe  |  29.05.2019
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy 2019
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy 2019

W dniach 10-11 września br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy.

Energetyka zawsze była częścią składową tzw. wielkiej polityki i nie bez powodu. Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez prądu czy ogrzewania, a z drugiej strony za energetyką idą ogromne pieniądze. Energetyka odnawialna to dla polskich polityków mniej lubiana "siostra" energetyki. Dlaczego tak jest, skoro energia ze źródeł odnawialnych jest zdrowa, przyjazna środowisku, a w efekcie także tańsza?

OZE nie jest po drodze z węglem, ale z punktu widzenia przeciętnego polityka jest to nawet zrozumiałe, bo przecież górnicy to też wyborcy. Jednak czy to jest właściwe podejście? Węgla jest w Polsce coraz mniej i coraz bardziej jesteśmy skazani na jego import. Jeszcze ważniejsze kwestie to zanieczyszczenie powietrza i problem niskiej emisji. Specjaliści nie od dziś biją na alarm - jeśli nic się nie zmieni to czeka nas katastrofa klimatyczna. Ziemia to nasz wspólny dom i jesteśmy za nią odpowiedzialni. Pewne kwestie reguluje polityka, jednak mimo wszystko to my swoimi codziennymi wyborami wpływamy na klimat i środowisko nasze oraz przyszłych pokoleń. Także kwestia energii ze źródeł odnawialnych wymaga uregulowania, bowiem ta branża boryka się z wieloma trudnościami.

Polski rynek energii słonecznej jest rynkiem rozwijającym się. Polska była gospodarzem konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w 2018 r. Od 2014 r. mówi się u nas o rynku fotowoltaicznym. Technologię energii słonecznej można dziś uznać za rozwiązanie dobrze ugruntowane w Polsce, rośnie też zainteresowanie rynku systemami magazynowania energii elektrycznej.

Centralnym miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko są Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 10-11 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorzy spodziewają się około 100 wystawców i 4000 zwiedzających. Program ramowy forów i konferencji zapewnia wielojęzyczne informacje na temat rozwoju i przyszłości energii odnawialnej w Polsce. Jest to idealna platforma do komunikacji, wymiany doświadczeń i tworzenia sieci kontaktów biznesowych. 

Zobacz też: Nowoczesne budynki energoefektywne - znowelizowane Warunki Techniczne 2019

Na targach będą obecni producenci modułów fotowoltaicznych - np. ZNShine czy Soluxtex GmbH, a także producenci konstrukcji fotowoltaicznych - np. B&K Solare Zukunft. OZE to również ważny temat dla producentów aparatów i urządzeń rozdzielczych. Na targach będzie można się również zapoznać z nowościami w dziedzinach rekuperacji czy systemów wentylacyjnych. Semicon zaprezentuje z kolei nowości z branży aparatury pomiarowej, złączy i puszek do fotowoltaiki. Nie zabraknie również samochodów elektrycznych i kwestii infrastruktury. Swoje nowości w tej dziedzinie pokaże m.in. firma Ecotap Polska.

RE-Energy to także wiele wydarzeń towarzyszących. 11 września odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja "Fotowoltaika w Polsce" organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki.

Efektem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilniosci (PSEM) będzie natomiast seminarium "Round table about Clean Air", na którym prezentowane będą nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, nowoczesne, niskoemisyjne paliwa z biomasy, czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe. Dodatkowo pokazane będą nowe modele gospodarki niskoemisyjnej oparte na GOZ. Elektromobilność będzie tematem wiodącym tego seminarium. "Round table" to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań - w odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami, stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń. Każdemu stolikowi przewodniczy gospodarz będący ekspertem w danej dziedzinie.

Pierwszego dnia Targów RE-Energy odbędzie się również forum "Budynek energooszczędny w praktyce", w ramach którego wystawcy i eksperci z branży zaprezentują innowacyjne rozwiązania.

Drugiego dnia targów już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce - jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. 

Efektem współpracy z wydawnictwem ARTSMART jest konferencja "Czysta energia, czyste powietrze w mieście". Podczas tego wydarzenia uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem OZE w przestrzeni miejskiej w celu wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji - zadbania również o jakość powietrza. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli administracji centralnej i lokalnej, organów naczelnych i centralnych, jednostek podległych, klastrów energii, dostawców rozwiązań technologicznych (w tym m.in. odnawialnych źródeł energii, magazynów energii, mebli miejskich wykorzystujących OZE), instalatorów, projektantów instalacji i architektów, wykonawców, projektantów przestrzeni miejskiej, a także zarządców budynków użyteczności publicznej, galerii handlowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, jak również firm zajmujących się finansowaniem inwestycji, doradczych czy kancelarii prawnych.

Wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego przygotowywana jest konferencja "Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE". Forum "Pompy ciepła" będzie miejscem prezentacji innowacji branżowych. Na Forum PV eksperci zwrócą uwagę na to, jak prawidłowo instalować i jakich błędów należy unikać przy montażu instalacji fotowoltaicznych.

Spotkajmy się na RE-Energy i wspólnie kreujmy nowe kierunki rozwoju OZE w Polsce. 

Organizator: IBC Investments
Manager Projektu: Małgorzata Bartkowski, Project Manager
http://reenergyexpo.pl

[energia słoneczna, energia odnawialna, branża oze, oze, źródła energii, Re-energy, czyste powietrze, budynki energooszczędne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.