Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

YTONG - 15 lat minęło

Redakcja  |  21.05.2010

Materiały budowlane marki YTONG towarzyszą nam od lat i są najbardziej znane wśród Polaków. Marka materiałów do wznoszenia ścian skończyła 15 lat.

Fot. Xella Polska
Badania potwierdzają, że YTONG jest najbardziej znaną marką budowlaną do wznoszenia ścian w Polsce wśród inwestorów indywidualnych. YTONG znalazł się również wśród Marek Stulecia – to wyróżnienie przyznawane wyjątkowym produktom i usługom, które zrewolucjonizowały gospodarkę. Ostatnie 15 lat to czas bardzo dynamicznego rozwoju polskiego rynku budowlanego, a także ogromnego wzrostu świadomości i wymagań polskich inwestorów – ocenia Cezary Szeszuła, prezes zarządu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych YTONG i SILKA.

Z bloczków YTONG wyprodukowanych w Polsce w okresie 15 lat, układając je jeden za drugim, można utworzyć trasę pozwalającą na 2,5-krotne okrążenie obwodu ziemi. Przez ten czas YTONG stał się synonimem innowacyjnych, markowych materiałów budowlanych – bloczków z betonu komórkowego. Jednoznacznie kojarzy się również z energooszczędnością i ekologią.

Innowacje
YTONG realizuje politykę innowacji na wielu polach: w produktach, podejściu do produkcji oraz kontaktach z klientem. Jako pierwszy bloczek na polskim rynku YTONG, posiadał system pióro-wpustów oraz uchwytów montażowych. Dokładność wymiarowa bloczka pozwalała już w latach dziewięćdziesiątych na murowanie na cienką spoinę. Wprowadzony na rynek w ub. roku bloczek YTONG ENERGO, o współczynniku przenikania ciepła U=0,19 W/m2K umożliwia zastosowanie ściany jednowarstwowej nawet w budynku energooszczędnym.

Ekologiczne podejście przejawia się w produkcji – we wszystkich zakładach YTONG produkcja odbywa się bezodpadowo (powstające w procesie produkcji odpady stałe po zmieleniu wykorzystywane są ponownie). Jednocześnie, uruchamiając akcję „Folia znika z budowy” firma zadbała, aby opakowania po produktach podlegały właściwemu recyclingowi.

Klienci YTONG mogą korzystać z wielu nowoczesnych form komunikacji – Xella jako pierwsza na rynku budowlanym w Polsce uruchomiła sklep internetowy. Dostępne są blogi i liczne materiały multimedialne zarówno dla inwestora indywidualnego, jak i wykonawców. Edukacja, systemy szkoleń dla wykonawców i przyszłych adeptów tego fachu sprawiają, że finalny efekt – dom z materiałów YTONG – jest jeszcze wyższej jakości.

Produkcja i inwestycje
YTONG produkowany jest w czterech fabrykach na terenie Polski - Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Tylko w ostatnich 4 latach łączna wartość inwestycji w produkcję w Polsce wyniosła ponad 100 milionów złotych. Polskie zakłady obsługują zarówno rynek krajowy jak i eksport, w tym do: Litwy, Łotwy, Kaliningradu i na Ukrainę.Kalendarium YTONG w Polsce 1995-2010

 • 1995 – YTONG wchodzi na polski rynek. Powstaje YTONG Ostrołęka Sp. z o.o., pierwsza spółka z kapitałem zagranicznym w branży betonu komórkowego.
 • 1996 – fabryka w Ostrołęce rozpoczyna działanie po gruntownej modernizacji. Rusza pierwsza w Polsce produkcja bloczków z betonu komórkowego w technologii YTONG.
 • 1999 – fabryka z Ostrołęki po raz pierwszy zwycięża w Europejskim Konkursie Jakości YTONG. Do dzisiaj nagroda ta trafiła do polskich fabryk już dziesięciokrotnie potwierdzając najwyższą jakość polskiego YTONGA.
 • 2000 – YTONG uruchamia fabrykę w Sieradzu.
 • 2004 – firma YTONG zmienia nazwę na Xella Polska. YTONG pozostaje marką bloczków z betonu komórkowego.
 • 2005 – systemowo – SILKA i YTONG tworzą jeden spójny System 20 cm – jednakowa wysokość bloczków YTONG i SILKA pozwala na budowę energooszczędnych domów z zapewnioną izolacyjnością akustyczną.
 • 2007 – social media – rusza, jako jeden z pierwszych w branży, blog budowlany http://blog.xella.pl oraz strona www.budowane.pl pokazująca realizacje budynków z YTONGA i SILKI.
 • 2008 – YTONG uruchamia fabrykę w Miliczu.
 • 2008 – I miejsce dla marki YTONG w konkursie Najlepsze Marki Budowlane i II miejsce w konkursie Najpopularniejsze Marki Budowlane – organizowanych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
 • 2008 – YTONG najpopularniejszy materiał do wznoszenia ścian wśród inwestorów indywidualnych wg raportu Pentora „Rynek materiałów budowlanych w Polsce. Plany remontowo - budowlane polskich gospodarstw domowych oraz koniunktura na rynku dużych inwestycji w 2008 roku."
 • 2009 – YTONG uruchamia fabrykę w Pile. Produkcja w każdym z zakładów YTONG odbywa się bezodpadowo – powstające w procesie produkcji odpady stałe po zmieleniu wykorzystywane są ponownie w produkcji.
 • 2009 – bliżej klienta – materiały budowlane YTONG można kupić w sklepie internetowym www.sklep.xella.pl.
 • 2009 – ekologicznie –  rusza akcja „Folia znika z budowy”. W ciągu roku z placów budowy zabranych zostało 25.000 kg folii.
 • 2009 – innowacyjnie i energooszczędnie – wprowadzenie YTONG ENERGO (U=0,19 W/m2K) najcieplejszego bloczka z betonu komórkowego wyznacza nowe standardy na rynku i zmienia perspektywę dla ściany jednowarstwowej.

materiały: XELLA Polska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Hydroizolacja fundamentów - co musisz wiedzieć »

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
 • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.