Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Okres zimowy na inwestycjach GDDKiA

Materiały prasowe  |  20.02.2019
Okres zimowy na inwestycjach GDDKiA
Okres zimowy na inwestycjach GDDKiA
GDDKiA

Zlecone przez Generalną Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad inwestycje są realizowane także w okresie zimowym - wykonawcy wykorzystują sprzyjające warunki atmosferyczne lub wręcz tworzą infrastrukturę umożliwiającą prowadzenie robót niezależnie od pogody.

Robotnicy podkopują metro, nasuwają estakady i mosty, prowadzą prace przygotowawcze lub wykończeniowe. 

Na budowie S7 Lubień - Rabka Zdrój, pod górą Mały Luboń, po przerwie wznowiono drążenie tuneli w portalach północnych. Tego rodzaju prace są niezależne od warunków pogodowych i będą wykonywane przez 24 godziny na dobę. Od strony południowej trwa natomiast wiercenia pali wielkośrednicowych, których zadaniem będzie zabezpieczenie osuwisk. To umożliwi drążenie czwartego otworu tunelu.

Zobacz też: Rośnie niewypłacalność polskich firm budowlanych

W Warszawie rosną elementy przyszłej południowej obwodnicy stolicy. Pasażerowie korzystający z metra nie odczuwają, że z każdym dniem ubywa gruntu pod tunelem. Ruch odbywa się tak jak zwykle, choć za chwilę tunel będzie podparty tylko w kilku miejscach. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto wydobywanie ziemi spod stropu przyszłego tunelu w ciągu S2, a niedługo pod betonową płytę wjadą pierwsze samochody. Od strony ul. Puławskiej wykonywana jest bowiem rampa, która umożliwi wywożenie spod stropu urobku. Kilka kilometrów dalej, nad Wisłą trwa nasuwanie konstrukcji mostu na podpory. Na lewej jezdni nasunięto czwarty segment, a na prawej rozpoczęło się szalowanie szóstego i zbrojenie siódmego segmentu. Po drugiej stronie rzeki, w Mazowieckim Parku Krajobrazowym wybudowano już ponad 1/3 estakady.
 
Na obwodnicy Suwałk w ciągu S61 trwają końcowe prace przy montażu słupów oświetleniowych, barierach energochłonnych i oznakowaniu pionowym. Na niemal gotowej trasie leżą jeszcze resztki śniegu. To warunki pogodowe będą miały wpływ na wybór terminu oddania trasy do ruchu. Pozostało bowiem uzupełnienie oznakowania poziomego, a do jego wykonania potrzebnych jest kilkanaście dni z temperaturą co najmniej +5ºC.

Warunki pogodowe nie przeszkadzają przy pracach przygotowawczych na kolejnych inwestycjach. Wzdłuż obecnej DK1 na styku województw łódzkiego i śląskiego trwa porządkowanie terenu po wycince drzew i krzewów w pasie budowy przyszłej autostrady A1. Podobne prace prowadzone są wzdłuż jednojezdniowej S1 pomiędzy Pyrzowicami i Podwarpiem, gdzie będzie dobudowywana druga jezdnia. Pilarze i maszyny do rozbiórki budynków pojawili się także w okolicy DK7 pomiędzy Grójcem i Tarczynem, co oznacza, że ruszą prace przy budowie przyszłej S7 czyli ekspresowego wylotu z Warszawy w kierunku południowym.

Źródło: GDDKiA

[budowa dróg, autostrady, tunele, budowa tuneli, płyta betonowa, obwodnica Warszawy, warunki zimowe, GDDKiA, mosty]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.