Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Wrocław dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Materiały prasowe  |  29.10.2018
Wrocław dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Wrocław dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC
PLGBC

Wrocław, jako pierwsze miasto, przystąpił do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To przykład aktywności dla wzmocnienia działań zrównoważonego, nowoczesnego miasta.

Współpraca w ramach PLGBC jest spójna ze strategią miasta. Zmierza do poprawy jakości życia i powietrza oraz zachęca do stosowania nowoczesnych rozwiązań zielonego budownictwa czy wykorzystywania inteligentnych technologii. Wrocław jest pierwszym miastem, które stało się członkiem Stowarzyszenia. To działanie, które wspiera potencjał i rozwój zrównoważonej, nowoczesnej metropolii.

"Aktywnie działamy na rzecz wdrażania rozwiązań zrównoważonego budownictwa w Polsce i promowania najlepszych praktyk dla zielonej architektury. Obserwujemy wyzwania, jakie stoją dziś przed miastami dla stworzenia najlepszych warunków do życia i zdrowia ich mieszkańców. Ogromnie cieszy nas fakt, że mamy w gronie członków pierwszy samorząd. Widzimy gotowość i otwartość Miasta Wrocław na idee green building i zrównoważonego rozwoju społeczeństwa" - podkreśla Alicja Kuczera, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 

Wspólne promowanie najlepszych praktyk i tworzenie standardów zrównoważonej architektury miasta to ważne inicjatywy. Kształtowanie miasta to także konsekwentne budowanie przyjaznej przestrzeni dla jego mieszkańców, a także wsparcie edukacji i zwiększanie ekoświadomości społeczeństwa oraz podkreślenie roli, jaką może pełnić w walce ze zmianami klimatu dla budowania lepszej przyszłości.

Zobacz też: 6. edycja konkursu ECO-MIASTO - znamy laureatów

"Odpowiadamy na oczekiwania mieszkańców, którzy od kilku lat, spośród propozycji budżetu obywatelskiego, wyjątkowo licznie wybierają projekty związane z powiększeniem przestrzeni zielonych. Mamy na uwadze ochronę środowiska, oszczędzanie energii i wody, zwiększanie powierzchni biologicznie czynnych, np. poprzez tworzenie zielonych dachów. Liczna obecność mieszkańców w organizacjach społecznych o charakterze proekologicznym potwierdza właśnie takie potrzeby i kierunki rozwoju miasta" - podsumowuje Mariola Apanel, dyrektor Biura Ochrony Przyrody i Klimatu w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. 

Wrocław został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego z końcem września br. Organizacja integruje, edukuje oraz wspiera rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Jest jedną z 75 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council. W Polsce jest platformą, która od 10 lat zrzesza firmy, organizacje i instytucje oraz ekspertów, którym bliska jest idea zielonego budownictwa.

Źródło: PSBE PLGBC

[zrównoważony rozwój, budownictwo zrównoważone, zielone budownictwo, budownictwo ekologiczne, PLGBC]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Czego użyć do hydroizolacji dachu a czego do izolacji ścian?

Poznaj dostępne na rynku produkty izolacji termicznej i akustycznej, hydroizolacje, suchą zabudowę, chemię budowlaną, geosyntetyki...  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.