Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

330 mln zł na poprawę stanu dróg krajowych

Materiały prasowe  |  09.10.2018
330 mln zł na poprawę stanu dróg krajowych
330 mln zł na poprawę stanu dróg krajowych
www.freeimages.com

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 19 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to niemal 330 mln zł. Są to inwestycje związane z przebudową, rozbudową i budową dróg krajowych, w tym obwodnic, rozbudową mostów oraz poprawą bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę skrzyżowań, chodników i kładek dla pieszych oraz ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych i sygnalizacji świetlnej.

Zadania te będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, mazowieckim, łódzkim i małopolskim.

Województwo zachodniopomorskie

 • Budowa obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 - zadanie obejmuje budowę obwodnicy Gryfina w przekroju 1x2, budowę ekranów akustycznych, oświetlenia w rejonie skrzyżowań z drogami poprzecznymi oraz obiektów inżynierskich. Realizacja w latach 2022 - 2025.
 • Budowa drogi krajowej nr 31, odcinek w. Radziszewo A6/31 (z węzłem) - Gryfino, która obejmuje m.in. budowę nowo projektowanego odcinka drogi krajowej  nr 31 w przekroju 1x2 o długości 9,6 km, przebudowę węzła Radziszewo (A6/DK31), przebudowę czterech wiaduktów, budowę oświetlenia.
  Realizacja w latach 2024 - 2026
 • Budowa sygnalizacji świetlnej w województwie zachodniopomorskim w ciągu drogi krajowej nr 10 w miejscowości Wapnica Realizacja w 2018 r.

Zobacz też: Ministerstwo Środowiska wspiera budowę dróg samorządowych

Województwo lubuskie

 • Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w m. Krzeszyce w ramach zadania "Roboty budowlane na moście drogowym nad rz. Postomią" - inwestycja polega na zwiększeniu nośności mostu przez rzekę Postomię w Krzeszycach do kl. A (wg PN-85/S-10030) i poszerzeniu obiektu. Realizacja w latach 2018 - 2019.

Województwo wielkopolskie

 • Przebudowa drogi krajowej nr 11 w Pile obejmuje odcinek drogi krajowej nr 11 o długości 1,16 km. Celem inwestycji jest wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do 115 KN/oś, budowa ronda na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Popiełuszki oraz budowa pasa dla pojazdów skręcających w lewo na skrzyżowaniu ul. Niemcewicza i al. Niepodległości.
 • Budowa sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych w m. Płytnica, Dobrzyca i Gościejewo, w ciągu drogi krajowej nr 11 - planowany zakres inwestycji obejmuje budowę 3 kompletów sygnalizacji świetlnych z akomodacją w ciągu drogi krajowej nr 11. 
 • Rozbudowa wiaduktu nad ul. Piaski w Swarzędzu w ciągu drogi krajowej nr 92 - zadanie obejmuje rozbudowę wiaduktu i dostosowanie obiektu do przenoszenia obciążeń odpowiadających klasie A (wg PN-85/S-10030). 

Województwo dolnośląskie

 • Rozbudowa łącznic węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód autostrady A4 - zadanie obejmuje rozbudowę łącznicy węzła Brzezimierz w ciągu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 396 oraz łącznicy węzła Wrocław Wschód w ciągu A4 z drogą wojewódzką nr 395.
 • Budowa sygnalizacji dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 36 w Lubinie - budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, skoordynowanej z sygnalizacją na skrzyżowaniu DK 3 i DK36
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na DK 12 w Dankowicach (aneks) - budowa chodnika wraz z odwodnieniem i kanałem technologicznym w ciągu drogi krajowej nr 12

Województwo mazowieckie

 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na DK 62 w Ludwinowie - budowa ciągu pieszego wraz z odwodnieniem oraz przebudowa zjazdów
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na DK 62 w Gwizdałach - budowa ciągu pieszego o długości 2,9 km wraz z budową zatok autobusowych oraz odwodnienia
 • Budowa kładki pieszo-rowerowej na DK 62 w Węgrowie - budowa kładki pieszo-rowerowej po lewej stronie DK 62

Województwo łódzkie

 • Budowa obwodnicy Radomska w ciągu dk nr 42 i 91 - zakres prac przewiduje budowę drogi klasy GP o długości 11,2 km, przekroju 1x2 i nośności 115 kN/oś. Zadanie obejmuje budowę dróg dla obsługi przyległego terenu, urządzeń bezpieczeństwa ruchu i organizacji ruchu, elementów systemu odwodnienia i systemu ochrony środowiska, obiektów inżynierskich.

Województwo małopolskie

 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 75 w miejscowościach Frycowa, Łabowa, Nowa Wieś - budowa ciągu pieszego o długości 2,59 km 
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 75 w miejscowościach Tymowa, Jurków, Czchów - zakres inwestycji obejmuje budowę ciągu pieszego o długości 1,5 km 
 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 94 w miejscowości Ładna - budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości 522 m oraz dwóch zatok autobusowych
 • Budowa zatoki autobusowej w ciągu DK 73 w miejscowości Żelazówka
 • Budowa sygnalizacji świetlnej na DK 47 w Szaflarach

Przedsięwzięcia będą realizowane w latach 2018-2026.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

[drogi, drogi krajowe, budowa dróg, Ministerstwo Infrastruktury, ruch drogowy, obwodnica, roboty budowlane, mosty, budowa mostów]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak wykonać hydroizolację w warunkach zimowych?


Sprawdź, jakie materiały sprawdzą się przy temperaturach rzędu –10, a nawet –20°C czytaj dalej »


Rewolucja na rynku izolacji termicznych?

Jak wybrać płytę styropianową w systemie ETICS?

Właściwą grubość izolacji osiąga się przy użyciu specjalistycznego agregatu, a następnie
czytaj dalej »

Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, użytego w tym systemie. czytaj dalej »

Building Information Modelling - dowiedz się więcej »

BIM odnosi się do programów, które wspomagają projektowanie. Ich działanie polega na... czytaj dalej »

 


Dobierz najlepszy materiał ociepleniowy. Sprawdź »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Inwestorzy szukają wciąż lepszych, mocniejszych i bardziej wytrzymałych, a przede wszystkim bezpiecznych dla zdrowia produktów. Gdzie je znaleźć? czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Szybki i skuteczny sposób na renowację pokrycia dachowego »

Dach to obok ścian zewnętrznych jedna z najważniejszych przegród w budynku. Jednak wieloletnia eksploatacja często powoduje obniżenie jego szczelności i trwałości... czytaj dalej »

 


Jak efektywnie uszczelnić okna?

Innowacyjne płyty styropianowe w formie "kanapki" »

Przy ocieplaniu zapomina się o tym, że bardzo duży ubytek ciepła następuje w wyniku ubogiej lub źle położonej izolacji framugi okiennej...
czytaj dalej »

Chroniona prawem patentowym metoda powstała dzięki wdrożeniu energooszczędnej nowatorskiej technologii produkcji z odzyskiem ciepła i redukcją strat w procesie czytaj dalej »

Termomodernizacja pomoże w walce ze smogiem?

Smog to temat bardzo nośny w mediach, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy w powietrzu unoszą się "efekty" palenia byle czymczytaj dalej »


Szukasz rzetelnego wykonawcy osuszania? Sprawdź »

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?

Tu nie ma miejsca na błąd. Liczą się tylko najlepsze decyzje, tym bardziej, że często remont... czytaj dalej » W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2018

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Izolacje w niskich temperaturach
 • - Prace hydroizolacyjne w okresie zimowym
Zobacz szczegóły
Podparapet termiczny - ciepły montaż okien

Podparapet termiczny - ciepły montaż okien

Świadomi inwestorzy coraz częściej wybierają okna o niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła, wiedząc, jak ważna z punktu widzenia energooszczędności...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.