Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych

Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych
Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych
www.freeimages.com

GUNB opublikował wyniki badań kolejnych próbek wyrobów budowlanych sprawdzonych m.in. pod kątem wytrzymałości oraz reakcji na ogień.

Na zlecenie Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zbadano płyty styropianowe do izolacji dachów i podłóg pod kątem wartości współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego dla grubości nominalnej, wytrzymałości na zginanie i ściskanie, naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu oraz reakcji na ogień. Produkty spełniły te wymagania.

Natomiast na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego spawdzono parametry stalowych prętów żebrowanych B500B do zbrojenia betonu (ITB), pręty żebrowane, stalowe do zbrojenia betonu, pręty żebrowane B500B (IBDiM)o średnicy 12 mm w zakresie plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenia całkowitego przy maksymalnej sile oraz wydłużenia względnego. Produkt spełnia te kryteria.

Czy wiesz, że: Norbert Książek jest Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego

Na wniosek tego samego organu w zakresie początkowej wytrzymałości na ścinanie, wytrzymałość na ścinanie po starzeniu termicznym oraz trwałości przebadano gotowy, dyspersyjny klej do płytek ceramicznych. Pod tym kątem produkt spełnia wymagania. Jednak wynik testów, jeśli chodzi o wytrzymałość na ścinanie po zanurzeniu w wodzie oraz wytrzymałość na ścinanie w podwyższonej temperaturze, był negatywny.   

Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił badanie płyt z wełny mineralnej. Pod kątem oporu cieplnego, stabilności wymiarowej w określonych okolicznościach (grubości), reakcji na ogień, a także krótkotrwałej nasiąkliwości wodą metodą częściowego zanurzenia oraz nasiąkliwości wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu właściwości płyt są zgodne z deklarowanymi. 

Również zaprawa murarska sprawdzona na polecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego spełnia wymagania w zakresie zawartości chlorków, absorpcji wody oraz trwałość, jako odporności na zamrażanie-odmrażanie. 

Natomiast na wniosek Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego sprawdzono wylewkę samopoziomującą Polimin LC-4 Niveli. Okazało się, że produkt spełnia wymagania w zakresie wytrzymałość na zginanie i ściskanie. 

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił zaś badanie płyt styropianowych EPS do izolacji podłóg oraz innych płyt tego samego producenta pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego, wytrzymałości na zginanie - w tych zakresach parametry produktów są zgodne z deklarowanymi. Natomaist oba wyroby nie spełniają wymagań pod kątem wytrzymałości na ściskanie - naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu. 

Źródło: GUNB

[płyty styropianowe, izolacja podłóg, zaprawa murarska, płytki ceramiczne, klej do płytek, GUNB, beton, reakcja na ogień, materiały budowlane]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.