Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych

Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych
Sprawdzono kolejną partię materiałów budowlanych
www.freeimages.com

GUNB opublikował wyniki badań kolejnych próbek wyrobów budowlanych sprawdzonych m.in. pod kątem wytrzymałości oraz reakcji na ogień.

Na zlecenie Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zbadano płyty styropianowe do izolacji dachów i podłóg pod kątem wartości współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego dla grubości nominalnej, wytrzymałości na zginanie i ściskanie, naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu oraz reakcji na ogień. Produkty spełniły te wymagania.

Natomiast na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego spawdzono parametry stalowych prętów żebrowanych B500B do zbrojenia betonu (ITB), pręty żebrowane, stalowe do zbrojenia betonu, pręty żebrowane B500B (IBDiM)o średnicy 12 mm w zakresie plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenia całkowitego przy maksymalnej sile oraz wydłużenia względnego. Produkt spełnia te kryteria.

Czy wiesz, że: Norbert Książek jest Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego

Na wniosek tego samego organu w zakresie początkowej wytrzymałości na ścinanie, wytrzymałość na ścinanie po starzeniu termicznym oraz trwałości przebadano gotowy, dyspersyjny klej do płytek ceramicznych. Pod tym kątem produkt spełnia wymagania. Jednak wynik testów, jeśli chodzi o wytrzymałość na ścinanie po zanurzeniu w wodzie oraz wytrzymałość na ścinanie w podwyższonej temperaturze, był negatywny.   

Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił badanie płyt z wełny mineralnej. Pod kątem oporu cieplnego, stabilności wymiarowej w określonych okolicznościach (grubości), reakcji na ogień, a także krótkotrwałej nasiąkliwości wodą metodą częściowego zanurzenia oraz nasiąkliwości wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu właściwości płyt są zgodne z deklarowanymi. 

Również zaprawa murarska sprawdzona na polecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego spełnia wymagania w zakresie zawartości chlorków, absorpcji wody oraz trwałość, jako odporności na zamrażanie-odmrażanie. 

Natomiast na wniosek Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego sprawdzono wylewkę samopoziomującą Polimin LC-4 Niveli. Okazało się, że produkt spełnia wymagania w zakresie wytrzymałość na zginanie i ściskanie. 

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił zaś badanie płyt styropianowych EPS do izolacji podłóg oraz innych płyt tego samego producenta pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego, wytrzymałości na zginanie - w tych zakresach parametry produktów są zgodne z deklarowanymi. Natomaist oba wyroby nie spełniają wymagań pod kątem wytrzymałości na ściskanie - naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu. 

Źródło: GUNB

[płyty styropianowe, izolacja podłóg, zaprawa murarska, płytki ceramiczne, klej do płytek, GUNB, beton, reakcja na ogień, materiały budowlane]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Ogromna skuteczność tłumienia hałasu! Sprawdź »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Jak skutecznie wytłumić dźwięki w pomieszczeniach? Czym zaizolować podłogi, ściany i sufity? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Co warto wiedzieć o polimocznikach?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Technologia polimoczników oparta jest na zastosowaniu dwuskładnikowych powłok nakładanych metodą natrysku... czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Jak naprawić przeciekający dach lub balkon?


Nowoczesne technologie umożliwiają łatwą i szybką aplikację produktu, co pozwala zmniejszyć koszty i skrócić czas wykonania prac. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.