Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018

Redakcja  |  21.08.2018
XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018
XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018

Od 11 do 13 września odbędzie się w Krakowie, w kampusie Politechniki Krakowskiej, XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018.

Zasadniczym wątkiem tej konferencji od momentu jej powstania w 1991 roku są zagadnienia związane z obniżaniem energochłonności polskiego budownictwa, a także szeroko rozumiane problemy z zakresu fizyki budowli. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że w momencie powstawania konferencja ENRGODOM wyprzedziła swój czas, oszczędzanie energii nie było wtedy bowiem uważane za istotną sprawę. Politechnika Krakowska staramy się, aby badania oraz artykuły prezentowane przez uczestników konferencji były wciąż aktualne i potrzebne. W związku z tym roboczym hasłem sesji panelowej najbliższej konferencji będzie "Termomodernizacja budynków istniejących jako narzędzie walki ze smogiem".

Dowiedz się więcej: Termomodernizacja budynku: jaki materiał do wykończenia elewacji?

Oprócz dyskusji w ramach sesji panelowej na tegorocznej konferencji zaplanowano dwa wykłady zamówione, dotyczące interesujących i aktualnych wątków badawczych. 11 września profesor Umberto Berardi z Ryerson University of Toronto wygłosi prelekcję dotyczącą innowacyjnych materiałów budowlanych, stosowanych w budynkach zeroenergetycznych: „From Nanotechnologies to Zero Energy Buildings: How innovative products may support the future of the construction sector”, natomiast dzień poźniej profesor Jan Radoń z Uniwersytetu Rolniczego wygłosi wykład łączący historię z nowoczesnością "Low energy and historical buildings".

Pełna formuła konferencji jest jednak znacznie szersza i dotyczy wielu aspektów projektowo-wykonawczych współczesnego budownictwa, pozyskiwania energii odnawialnej, ochrony środowiska, rozwoju zrównoważonego, zintegrowanego projektowania, BIM itp.

W obecnej edycji ENERGODOMU istotnemu poszerzeniu uległ skład Komitetu Naukowego konferencji. Oprócz reprezentantów kilkunastu uczelni z Polski, są w nim także naukowcy ze Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Norwegii, Finlandii, Ukrainy, Japonii i Kanady. Artykuły nadesłane na konferencję (ponad 60) są recenzowane przez dwóch członków Komitetu Naukowego, a te, które uzyskają pozytywną recenzję, zostaną opublikowane w formie open-access i będą indeksowane w bazach Web of Science oraz Scopus.

Źródło: ENERGODOM

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie właściwości ma pianobeton i gdzie się go stosuje?

ciepła belka montażowa

Zastosowany w miejsce chudego betonu poprawia izolacyjność podłóg i posadzek na gruncie powodując oszczędność energii czytaj dalej »

 


Termomodernizacja - od czego zacząć?

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?

Bardzo ważna przed podjęciem jakichkolwiek działań jest ocena stanu technicznego budynku podlegającego termomodernizacji. czytaj dalej » W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej »

Wszystko, co warto wiedzieć o izolacji budynku »


Komfortowy i energooszczędny dom zapewnia swoim mieszkańcom izolację od gorąca, zimna, hałasu oraz... wysokich rachunków za ogrzewanie i klimatyzację czytaj dalej »

 


Jak oszczędzić podczas izolacji poddasza?

Co to jest polistyren ekstrudowany XPS?

Każdy chce oszczędzić. To dość oczywiste, nie trzeba tego udowadniać. Natomiast tylko niektórzy potrafią spojrzeć w przyszłość i przeanalizować swoje wydatki w perspektywie czasu, tak żeby naprawdę oszczędzić, a nie zapłacić później i to w nieprzewidzianym momencie. czytaj dalej » Dynamiczny rozwój rynku budowlanego i coraz bardziej restrykcyjne przepisy ukierunkowane na dbałość o otaczające nas środowisko powodują, że inwestorzy, projektanci i wykonawcy szukają proekologicznych, trwałych materiałów budowlanych wysokiej jakości. czytaj dalej »

Czego użyć do wykonania szczelnej izolacji dachu?

Istotnym elementem współczesnych powłok hydroizolacyjnych, pełniących znacznie bardziej złożone funkcje niż w przeszłości, są dziś także walory estetyczne i mechaniczne. czytaj dalej »


Jak efektywnie uszczelnić okna?

Jak poprawić komfort akustyczny budynku?

Przy ocieplaniu zapomina się o tym, że bardzo duży ubytek ciepła następuje w wyniku ubogiej lub źle położonej izolacji framugi okiennej...
czytaj dalej »

Czy wiesz, jakich materiałów użyć by podnieść izolacyjność akustyczną ścian? czytaj dalej »

Termomodernizacja pomoże w walce ze smogiem?

Smog to temat bardzo nośny w mediach, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy w powietrzu unoszą się "efekty" palenia byle czymczytaj dalej »


Planujesz wykonanie bądź modernizację dachu?

Jak wybrać płytę styropianową w systemie ETICS?

Obecnie uszczelnienie co piątego dachu płaskiego oraz co piąta termoizolacja na krokwiach...
czytaj dalej »

Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, użytego w tym systemie. czytaj dalej »

Jak obliczać wymiary oraz parametry izolacji technicznych dla różnych systemów?

Skorzystaj z rozwiązań online i sprawnie wykonuj obliczenia na większości urządzeń! czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
9/2018

Aktualny numer:

Izolacje 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Detale w konstrukcji dachów zielonych
  • - Skażenia mikrobiologiczne na elewacjach
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.