Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018

Redakcja  |  11.06.2018
mat. pras.

Od 11 do 13 września odbędzie się w Krakowie, w kampusie Politechniki Krakowskiej, XIII Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja ENERGODOM 2018.

Zasadniczym wątkiem tej konferencji od momentu jej powstania w 1991 roku są zagadnienia związane z obniżaniem energochłonności polskiego budownictwa, a także szeroko rozumiane problemy z zakresu fizyki budowli. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że w momencie powstawania konferencja ENRGODOM wyprzedziła swój czas, oszczędzanie energii nie było wtedy bowiem uważane za istotną sprawę. Politechnika Krakowska staramy się, aby badania oraz artykuły prezentowane przez uczestników konferencji były wciąż aktualne i potrzebne. W związku z tym roboczym hasłem sesji panelowej najbliższej konferencji będzie „Termomodernizacja budynków istniejących jako narzędzie walki ze smogiem”.

Dowiedz się więcej: Termomodernizacja budynku: jaki materiał do wykończenia elewacji?

Oprócz dyskusji w ramach sesji panelowej na tegorocznej konferencji zaplanowano dwa wykłady zamówione, dotyczące interesujących i aktualnych wątków badawczych. 11 września profesor Umberto Berardi z Ryerson University of Toronto wygłosi prelekcję dotyczącą innowacyjnych materiałów budowlanych, stosowanych w budynkach zeroenergetycznych: „From Nanotechnologies to Zero Energy Buildings: How innovative products may support the future of the construction sector”, natomiast dzień poźniej profesor Jan Radoń z Uniwersytetu Rolniczego wygłosi wykład łączący historię z nowoczesnością „Low energy and historical buildings”.

Pełna formuła konferencji jest jednak znacznie szersza i dotyczy wielu aspektów projektowo-wykonawczych współczesnego budownictwa, pozyskiwania energii odnawialnej, ochrony środowiska, rozwoju zrównoważonego, zintegrowanego projektowania, BIM itp.

W obecnej edycji ENERGODOMU istotnemu poszerzeniu uległ skład Komitetu Naukowego konferencji. Oprócz reprezentantów kilkunastu uczelni z Polski, są w nim także naukowcy ze Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Norwegii, Finlandii, Ukrainy, Japonii i Kanady. Artykuły nadesłane na konferencję (ponad 60) są recenzowane przez dwóch członków Komitetu Naukowego, a te, które uzyskają pozytywną recenzję, zostaną opublikowane w formie open-access i będą indeksowane w bazach Web of Science oraz Scopus.

Źródło: ENERGODOM

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


NOWOŚĆ w izolacjach instalacji niskotemperaturowych »

Ilość budynków z instalacjami chłodzenia rośnie systematycznie. Coraz większa ilość instalacji to większa... czytaj dalej »

 


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Nie wiesz ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać?

Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Budujesz dom? Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i wyceń bezpłatnie » czytaj dalej »

Ciepła podłoga bez styropianu?


Obecnie coraz częściej wykonuje się podłogę na gruncie na podbudowie z keramzytu. Jedna warstwa tego lekkiego kruszywa zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz materiał do izolacji termicznej. czytaj dalej »

 


Jak szybko naprawić uszkodzenia na powierzchni dachu?

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Na płaskich dachach papowych - zwłaszcza w trakcie lub tuż po okresie zimowym - można zaobserowować dwa zasadnicze rodzaje uszkodzeń. Są to z jednej strony... czytaj dalej » Jakich farb fasadowych użyć, jak przygotować powierzchnię pod malowanie i jakie efekty można uzyskać na elewacji? czytaj dalej »

 

Termoizolacja ścian od wewnątrz - na co zwrócić uwagę?

Skuteczna termoizolacja przegród budowlanych gwarantuje znaczne obniżenie kosztów związanych z eksploatacją budynku... czytaj dalej »


Czego użyć do mocowania termoizolacji?

Jak ograniczyć zużycie energii w budynkach?

Łączniki do termoizolacji to ważny element zapewniający stabilność układu ociepleniowego. Powinny być dobrane z uwzględnieniem rodzaju podłoża, ciężaru systemu oraz... czytaj dalej » Aby ograniczyć zużycie energii w budynkach, należy zadbać nie tylko o odpowiedni komfort cieplny jesienią i zimą… czytaj dalej »

Posadzki do każdego typu pomieszczeń. Zobacz prezentacje »

 czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
5/2018

Aktualny numer:

Izolacje 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Fundamenty w budynkach jednorodzinnych
  • - Ognioochronne powłoki malarskie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.