Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ceny produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2018 r.

Ceny produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2018 r.
Ceny produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2018 r.
GUS

Ceny w budownictwie w kwietniu 2018 r. w skali roku wzrosły we wszystkich rodzajach działalności.

Według wstępnych danych w kwietniu 2018 r. ceny produkcji budowlano-montażowej były wyższe w porównaniu z marcem 2018 r. o 0,3%. W kwietniu br. w porównaniu z kwietniem 2017 r. ceny produkcji budowlano-montażowej były wyższe o 2,1%. W okresie styczeń–kwiecień 2018 r. ceny produkcji  budowlano-montażowej wzrosły o 1,8% (wzrost w ub. roku o 0,3%).

Szacuje się, że ceny produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2018 r. były o 0,3% wyższe niż w poprzednim miesiącu. Wzrosły ceny budowy budynków (o 0,4%), budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 0,3%) oraz robót budowlanych specjalistycznych (o 0,1%).

Zobacz też: Koniunktura w budownictwie - maj 2018 r.

W porównaniu z kwietniem ub. roku ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 2,1%. Podniesiono ceny budowy budynków (o 2,5%), budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 2,1%) oraz robót budowlanych specjalistycznych (o 1,8%).

Źródło: GUS

[produkcja budowlana, produkcja montażowa, budownictwo, budowa budynków, roboty budowlane, GUS]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czym ocieplić fundamenty?

Każdy kto chce zbudować prawdziwie energooszczędny dom, zmaga się z problemem nadmiernej grubości ścian wynikającej z zastosowania grubszej warstwy ocieplenia... czytaj dalej »

 


Dobierz system poliuretanowy do konkretnych warunków

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?

Zobacz, jaka izolacja sprawdza się w budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach przemysłowych czy handlowo-usługowych oraz pomieszczeniach gospodarczych czytaj dalej » W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej »

Szukasz płyt styropianowych do ogrzewania podłogowego? Zobacz »


Jakie właściwości powinny mieć płyty, aby montaż rurek grzewczych był szybki i łatwy? czytaj dalej »

 


Jak uzyskać 20-letnią gwarancję trwałości powłoki i koloru fasady?

Co to jest polistyren ekstrudowany XPS?

Nowe produkty do renowacji fasad mineralnych poddano najsurowszym testom starzeniowym w kilku strefach geograficznych. czytaj dalej » Dynamiczny rozwój rynku budowlanego i coraz bardziej restrykcyjne przepisy ukierunkowane na dbałość o otaczające nas środowisko powodują, że inwestorzy, projektanci i wykonawcy szukają proekologicznych, trwałych materiałów budowlanych wysokiej jakości. czytaj dalej »

Skośny dach zielony? Poznaj ten i inne systemy dachów zielonych »

Od nachylenia dachu powyżej 15 stopni konieczne jest zastosowanie systemowego rozwiązania zabezpieczającego... czytaj dalej »


W ten sposób wyeliminujesz niekorzystne mostki cieplne »

Nie wiesz ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać? Sprawdź »

Poszukujesz rozwiązań paroizolacyjnych?
Zadzwoń: +32 201 96 08

czytaj dalej »

Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i BEZPŁATNIE wyceń on-line czytaj dalej »

 

Co to jest pożyczka termomodernizacyjna?

Fundusze unijne, które kojarzą się z pieniędzmi na budowę dróg ekspresowych, teraz mogą być wykorzystane do poprawy efektywności energetycznej budynków. czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
7/8/2018

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Izolacje techniczne
  • - Badanie skuteczności prac iniekcyjnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.