Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Współpraca Polski i Banku Światowego na rzecz poprawy jakości powietrza

Materiały prasowe  |  15.05.2018
Od lewej: przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlos Piñerúa i minister środowiska Henryk Kowalczyk
Od lewej: przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlos Piñerúa i minister środowiska Henryk Kowalczyk

8 maja minister środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się z przedstawicielem Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlosem Piñerúa. W spotkaniu uczestniczyli również Piotr Woźny, pełnomocnik premiera do spraw programu "Czyste Powietrze" oraz prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Podczas spotkania omówiono kluczowe elementy dalszej współpracy i wsparcia przez Bank Światowy działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce oraz efektywności energetycznej. Rozmawiano również o przygotowaniach i priorytetach polskiej prezydencji podczas szczytu klimatycznego w Katowicach. 

"Współpraca Banku Światowego i Polski ma istotne znaczenie w kontekście przygotowań do Konferencji Klimatycznej (COP24)" - podkreślił Carlos Piñerúa.

Minister Henryk Kowalczyk podkreślił aktywne zaangażowanie polskiego rządu w procesy klimatyczne, a także wskazał kluczowe zagadnienia, które polska strona chce zrealizować na nadchodzącym szczycie.

Zobacz też: PAS: większość antysmogowych obietnic rządu wciąż niezrealizowana

"Przyjęcie pakietu implementacyjnego do Porozumienia paryskiego jest niezbędne, by Porozumienie stało się żywym dokumentem. Bank Światowy pełni szczególną rolę we wsparciu krajów rozwijających się w walce ze zmianami klimatu, w szczególności w kontekście realizacji celu 100 mld USD do 2020 r. Dlatego liczymy na owocną współpracę podczas COP24" - powiedział minister środowiska.

Carlos Piñerúa pochwalił działania podejmowane przez Polskę na rzecz redukcji zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie wyróżnił Krajowy Program Ochrony Powietrza przygotowany przez Ministerstwo Środowiska, program "Czyste Powietrze" oraz pilotażowy program "Stop Smog" oferujący wsparcie finansowe dla najuboższych w zakresie termomodernizacji oraz wymiany kotłów.

"Działania polskich władz pokrywają się z rekomendacjami Banku Światowego związanymi z poprawą jakością powietrza. [...] Cieszę się, że polski rząd wdraża kompleksowe rozwiązania zrównoważonej energii" - mówił przedstawiciel Banku Światowego.

Minister środowiska przypomniał, że NFOŚiGW przeznaczy 25 mld złotych w latach 2016-2029 na działania związane z poprawą jakości powietrza. Środki te mają stanowić wsparcie dla budownictwa jednorodzinnego w zakresie termomodernizacji oraz wymiany kotłów na rzecz poprawy efektywności energetycznej i ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. 

Źródło: Ministerstwo Środowiska

[termomodernizacja, jakość powietrza, zanieczyszczenie powietrza, czyste powietrze, smog, ochrona środowiska]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czym ocieplić fundamenty?

Każdy kto chce zbudować prawdziwie energooszczędny dom, zmaga się z problemem nadmiernej grubości ścian wynikającej z zastosowania grubszej warstwy ocieplenia... czytaj dalej »

 


Dobierz system poliuretanowy do konkretnych warunków

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?

Zobacz, jaka izolacja sprawdza się w budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach przemysłowych czy handlowo-usługowych oraz pomieszczeniach gospodarczych czytaj dalej » W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej »

Szukasz płyt styropianowych do ogrzewania podłogowego? Zobacz »


Jakie właściwości powinny mieć płyty, aby montaż rurek grzewczych był szybki i łatwy? czytaj dalej »

 


Jak uzyskać 20-letnią gwarancję trwałości powłoki i koloru fasady?

Co to jest polistyren ekstrudowany XPS?

Nowe produkty do renowacji fasad mineralnych poddano najsurowszym testom starzeniowym w kilku strefach geograficznych. czytaj dalej » Dynamiczny rozwój rynku budowlanego i coraz bardziej restrykcyjne przepisy ukierunkowane na dbałość o otaczające nas środowisko powodują, że inwestorzy, projektanci i wykonawcy szukają proekologicznych, trwałych materiałów budowlanych wysokiej jakości. czytaj dalej »

Skośny dach zielony? Poznaj ten i inne systemy dachów zielonych »

Od nachylenia dachu powyżej 15 stopni konieczne jest zastosowanie systemowego rozwiązania zabezpieczającego... czytaj dalej »


W ten sposób wyeliminujesz niekorzystne mostki cieplne »

Nie wiesz ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać? Sprawdź »

Poszukujesz rozwiązań paroizolacyjnych?
Zadzwoń: +32 201 96 08

czytaj dalej »

Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i BEZPŁATNIE wyceń on-line czytaj dalej »

 

Co to jest pożyczka termomodernizacyjna?

Fundusze unijne, które kojarzą się z pieniędzmi na budowę dróg ekspresowych, teraz mogą być wykorzystane do poprawy efektywności energetycznej budynków. czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
7/8/2018

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Izolacje techniczne
  • - Badanie skuteczności prac iniekcyjnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.