Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Współpraca Polski i Banku Światowego na rzecz poprawy jakości powietrza

Materiały prasowe  |  15.05.2018
Od lewej: przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlos Piñerúa i minister środowiska Henryk Kowalczyk
Od lewej: przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlos Piñerúa i minister środowiska Henryk Kowalczyk

8 maja minister środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się z przedstawicielem Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Carlosem Piñerúa. W spotkaniu uczestniczyli również Piotr Woźny, pełnomocnik premiera do spraw programu "Czyste Powietrze" oraz prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Podczas spotkania omówiono kluczowe elementy dalszej współpracy i wsparcia przez Bank Światowy działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce oraz efektywności energetycznej. Rozmawiano również o przygotowaniach i priorytetach polskiej prezydencji podczas szczytu klimatycznego w Katowicach. 

"Współpraca Banku Światowego i Polski ma istotne znaczenie w kontekście przygotowań do Konferencji Klimatycznej (COP24)" - podkreślił Carlos Piñerúa.

Minister Henryk Kowalczyk podkreślił aktywne zaangażowanie polskiego rządu w procesy klimatyczne, a także wskazał kluczowe zagadnienia, które polska strona chce zrealizować na nadchodzącym szczycie.

Zobacz też: PAS: większość antysmogowych obietnic rządu wciąż niezrealizowana

"Przyjęcie pakietu implementacyjnego do Porozumienia paryskiego jest niezbędne, by Porozumienie stało się żywym dokumentem. Bank Światowy pełni szczególną rolę we wsparciu krajów rozwijających się w walce ze zmianami klimatu, w szczególności w kontekście realizacji celu 100 mld USD do 2020 r. Dlatego liczymy na owocną współpracę podczas COP24" - powiedział minister środowiska.

Carlos Piñerúa pochwalił działania podejmowane przez Polskę na rzecz redukcji zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie wyróżnił Krajowy Program Ochrony Powietrza przygotowany przez Ministerstwo Środowiska, program "Czyste Powietrze" oraz pilotażowy program "Stop Smog" oferujący wsparcie finansowe dla najuboższych w zakresie termomodernizacji oraz wymiany kotłów.

"Działania polskich władz pokrywają się z rekomendacjami Banku Światowego związanymi z poprawą jakością powietrza. [...] Cieszę się, że polski rząd wdraża kompleksowe rozwiązania zrównoważonej energii" - mówił przedstawiciel Banku Światowego.

Minister środowiska przypomniał, że NFOŚiGW przeznaczy 25 mld złotych w latach 2016-2029 na działania związane z poprawą jakości powietrza. Środki te mają stanowić wsparcie dla budownictwa jednorodzinnego w zakresie termomodernizacji oraz wymiany kotłów na rzecz poprawy efektywności energetycznej i ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. 

Źródło: Ministerstwo Środowiska

[termomodernizacja, jakość powietrza, zanieczyszczenie powietrza, czyste powietrze, smog, ochrona środowiska]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie korzyści przyniesie ocieplenie domów? Zobacz raport »

Eksperci wyliczyli, że na pełną termomodernizację wszystkich polskich domów o niskiej efektywności energetycznej potrzeba aż około 200 mld zł. czytaj dalej »

 


Dach 6-krotnie lżejszy od typowego? To możliwe »

Sprawdzony sposób na osuszenie ścian »

Nawet stara i słaba konstrukcja bedzie w stanie utrzymać takie pokrycie dachowe. czytaj dalej »

Istnieje wiele metod - bardziej lub mniej skutecznych, które w sposób chemiczny, mechaniczny lub grawomagnetyczny zabezpieczają przed kapilarnym podciąganiem wody. czytaj dalej »

Ciepła podłoga bez styropianu?


Obecnie coraz częściej wykonuje się podłogę na gruncie na podbudowie z keramzytu. Jedna warstwa tego lekkiego kruszywa zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz materiał do izolacji termicznej. czytaj dalej »

 


Hydroizolacja fundamentów - jak chronić dom przed wodą?

Izolacja dachu płaskiego: 5 kwestii, o których powinien pamiętać wykonawca »

Prawidłowo zabezpieczone fundamenty chronią mur przed zawilgoceniem, a co za tym idzie blokują rozwój mikroorganizmów i innych form korozji biologicznej na powierzchni ściany. czytaj dalej » Podstawowa zasada dotycząca dachów płaskich jest taka, iż konstrukcje tego typu nigdy nie są… czytaj dalej »

 

Czy wiesz, jak prawidłowo zamontować okna?

Załóżmy, że montażysta użył całej swojej wiedzy i doświadczenia, a jednak okna czy drzwi nie działają prawidłowo. W czym tkwi problem? czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
4/2018

Aktualny numer:

Izolacje 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wymagania dla betonu w konstrukcjach sztywnych
  • - Impregnaty w pracach naprawczo-remontowych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.