Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Akademia Sztuki Posadzkarskiej rozpoczyna działalność

Materiały prasowe  |  25.04.2018
Od lewej: Tadeusz Wawrowski, prezes Uzin Polska Produkty Budowlane (spółka produkcyjna) oraz Grzegorz Popik, prezes Uzin Utz Polska
Od lewej: Tadeusz Wawrowski, prezes Uzin Polska Produkty Budowlane (spółka produkcyjna) oraz Grzegorz Popik, prezes Uzin Utz Polska
Uzin

Nowoczesne centrum szkoleniowe to odpowiedź na potrzeby branży posadzkarskiej dotyczące rozwoju zawodowego. Akademia ma być miejscem łączącym wiedzę profesjonalistów i chęć do nauki ludzi młodych. Ma to być również centrum, które poszerza umiejętności wykwalifikowanych już pracowników, pomagając im poznać nowości technologiczne i rynkowe.

Pracodawcy z branży posadzkarskiej nie muszą już samodzielnie doszkalać pracowników - wyręczą ich w tym specjaliści Akademii. Ich celem jest poprawa jakości pracy profesjonalistów, wpieranie ich rozwoju i upowszechnianie osiągnięć technologicznych. Akademia chce pokazać młodym ludziom, że zawód posadzkarza jest pożądany na rynkach pracy UE, a firmy w Polsce potrzebują wyszkolonych pracowników. W ASP nacisk kładzie się na profesjonalizm.

Akademia w swojej ofercie proponuje dwa programy szkoleniowe:

  • Szlifiernia Posadzkarskich Talentów - cykliczne szkolenia i warsztaty, skierowane do profesjonalistów, wykonawców, producentów okładzin, pracowników firm budowlanych oraz
  • Kuźnia Posadzkarskich Talentów - program szkoleń, warsztatów i lekcji posadzkarstwa dla ludzi młodych oraz osób, które w przyszłości chcą pracować w branży posadzkarskiej.

Poznaj: Przyczyny uszkodzeń dylatacji betonowych posadzek przemysłowych

Cechą charakterystyczną ASP jest indywidualne podejście do klienta, a co za tym idzie - do słuchaczy i uczestników programów szkoleniowych. Tematyka i charakter szkoleń dopasowane są do potrzeb firm. W programie Akademii wykorzystywane są metody edukacji funkcjonalnej, tj. pokazy, prezentacje, wykłady interaktywne, trening umiejętności, panel dyskusyjny, burza mózgów czy pomoce audiowizualne.

Akademia oferuje trzy typy szkoleń:

  • zamknięte - certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe; na zlecenie firmy, która kompleksowo chce przeszkolić zespół pracowników z teorii i praktyki przygotowania podłoża i montażu podłóg. W ramach takiego szkolenia ASP oferuje: badanie potrzeb szkoleniowych, przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia z ustalonego tematu, zaświadczenia lub certyfikaty, materiały szkoleniowe, ubrania ochronne i narzędzia dydaktyczne, catering, przerwy na kawę. Nabór na szkolenia jest ciągły.
  • otwarte - certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe z otwartym naborem dla indywidualnych uczestników, osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa i ich pracowników, którzy samodzielnie chcą uczestniczyć w szkoleniach i rozwijać swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie przygotowania podłoża i montażu podłóg. Nabór na szkolenia odbywa się dwa razy w roku.
  • lekcje posadzkarstwa - kilkugodzinne warsztaty realizowane w ciągu jednego dnia z udziałem doradców technicznych i posadzkarzy profesjonalistów, realizowane w ramach wycieczek dla uczniów szkół technicznych. Zajęcia realizowane są dla jednej klasy.

Otwarcie ASP 20 kwietnia br. było też okazją do pokazania siedziby firmy po rozbudowie. Wydarzeniu towarzyszyła debata dotycząca problemu edukacji zawodowej w Polsce oraz braku wykwalifikowanych pracowników. W panelu pt. "Edukacja pracowników, wykonawców branży podłogowej -problemy, rozwiązania, perspektywy" wzięli udział: Krzysztof Sadowski, wiceprezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty; Grzegorz Popik, prezes Uzin Utz Polska; Witold Ruszczyński, przedsiębiorca; Tomasz Urbański, prezes Polskiego Związku Handlu i Usług Branży Pokryć Podłogowych oraz założyciel i członek Rady Firm Rodzinnych przy przy Konfederacji Lewiatan; Henryk Wagner, prezes Polskiego Związku Posadzkarzy; Dorota Szymańska, trener z zakresu umiejętności handlowych, menadżerskich, HR oraz Julian Utz, przedstawiciel koncernu UZIN UTZ AG.

"Obecnie sytuacja na rynku pracy w branży podłogowej wygląda tak, że szkolenia nowych pracowników odbywają się na gruncie firmowym. Taki proces trwa długo - nierzadko nawet od dwóch do czterech lat. Aby dobrze go przeprowadzić, istotne jest jednak posiadanie planu wdrażania pracownika do realizacji poszczególnych zadań. Jestem przekonany, że wiele firm nie podchodzi do tego tak metodycznie. Podczas debaty dyskutowaliśmy o dwóch koncepcjach - współpracy branży ze szkołami zawodowymi oraz krótkich, szybkich i treściwych kursach prowadzonych przez organizacje branżowe we współpracy z firmami. Uważam, że obie te drogi mogą współistnieć i próbować wzajemnie się uzupełniać. Jednak musimy pamiętać, że problem z wykwalifikowaną kadrą istnieje już dziś, a nawet szybka organizacja kształcenia szkolnego przyniesie pierwsze efekty  dopiero w perspektywie 4-5 lat. Dlatego rozwój dobrze przygotowanych - w oparciu o doświadczenia firm - kilkuetapowych szkoleń zawodowych, w połączeniu ze stażami w firmach, to przyszłość naszej branży. Nasz związek zaczął już nad tym pracować" - mówił Tomasz Urbański, prezes Polskiego Związku Handlu i Usług Branży Pokryć Podłogowych.

[posadzki, podłogi, pokrycia podłogowe, branża posadzkarska, posadzkarze, sztuka posadzkarska, układanie posadzek, Uzin]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.