Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Nowy prezes Stowarzyszenia Białe murowanie

Materiały prasowe  |  24.04.2018
Nowy prezes Stowarzyszenia Białe murowanie
Nowy prezes Stowarzyszenia Białe murowanie

Robert Turski, prezes Xella Polska i regionu NEE (północno-wschodnia Europa) został wybrany na prezesa zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów "Białe murowanie". To zapowiedź dalszego rozwoju organizacji i popularyzacji silikatów na polskim rynku budowlanym.

Stowarzyszenie Producentów Silikatów "Białe murowanie" powstało w czerwcu 2012 r., skupiając firmy zajmujące się produkcją białych elementów ściennych w segmencie wyrobów wapienno-piaskowych. Należy do niego również firma Xella Polska, producent bloków Silka.

Na ostatnim walnym zebraniu członków Stowarzyszenia, które odbyło się 27 marca br. w Warszawie, wybrano nowego prezesa zarządu. Z dniem 10 kwietnia stanowisko to objął Robert Turski, który od 1 stycznia br. stoi na czele spółki Xella Polska, producenta energooszczędnych materiałów ściennych. 

Przed przejęciem sterów firmy Xella Polska Robert Turski przez 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu w Xella Rosja. Jest absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, ukończył również studia MBA w zakresie International Management na University of Applied Sciencies w Pforzheim w Niemczech oraz Nanyang Technological University w Singapurze.

Poznaj: Wpływ materiałów ściennych na akustykę w odniesieniu do nowych regulacji i zapowiadanych zmian

Nowy prezes stowarzyszenia zapowiada kontynuowanie misji organizacji, w tym popularyzację silikatów i utrwalanie wizerunku tego materiału, jako nowoczesnej i przyjaznej środowisku technologii.

"Silikaty to materiał ze 120-letnią tradycją, jednak w długiej historii budownictwa wciąż uchodzi za nowoczesne rozwiązanie. Udoskonalane sposoby produkcji, coraz większa wytrzymałość elementów wapienno-piaskowych, ich optymalne właściwości akustyczne stawiają je w segmencie najczęściej wybieranych materiałów przez inwestorów" - mówi Robert Turski, nowy prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów "Białe murowanie".

Silikaty wciąż wyznaczają nowe kierunki rozwoju budownictwa. Duża akumulacja cieplna materiału powoduje, że silikatowe elementy murowe przy odpowiedniej warstwie termoizolacji są odpowiednim rozwiązaniem dla budynków pasywnych.

Stowarzyszenie "Białe murowanie" w grudniu 2013 r. organizacja zostało członkiem trzech komitetów technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego - ds. konstrukcji murowych, ds. projektowania konstrukcji murowych oraz ds. akustyki architektonicznej. Zostało również wpisane na listę organizacji biorących udział w konsultacjach społecznych przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Organizacja jest też wydawcą zeszytu technicznego "Izolacyjność od dźwięków powietrznych i dźwięków uderzeniowych", która przedstawia ochronę akustyczną budynków. 

W świetle coraz wyższych wymagań stawianych przegrodom, wyroby wapienno-piaskowe ze swoimi licznymi zaletami i bardzo dobrymi parametrami technicznymi stanowią jeden z najbardziej przyszłościowych materiałów ściennych.

[materiały ścienne, konstrukcje murowe, białe murowanie, wyroby wapienno-piaskowe, bloki silikatowe, silikaty, producent silikatów, elementy ścienne, Xella Polska]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

ECOLAK to producent wysokiej jakości membrany hydroizolacyjnej PWP 100. Firma stawia przede wszystkim na jakość oferowanego produktu.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.