Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Aktywność Związku SIPUR w I kwartale 2018 r.

Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
SIPUR

W I kwartale br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" uczestniczył w wielu wydarzeniach branżowych.

25 stycznia br. przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w II Konferencji "Mapa Drogowa Dla Polskiego Ciepłownictwa" zorganizowanej przez Heat Roadmap Europe, Building Performance Institute Europe BPIE oraz Forum Energii. Prezentacje przedstawione podczas spotkania dotyczyły ciepłownictwa w Europie i w Polsce. Przeprowadzono również debaty panelowe. W konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób związanych zawodowo z ciepłownictwem.

Podczas targów BUDMA 2018 (w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2018) stoisko "SIPUR" znajdowało się w pawilonie 4 poświęconym budownictwu energooszczędnemu. "SIPUR" tradycyjnie bierze udział w tym wydarzeniu - największych targach budowlanych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Poznaj też: Działania Związku SIPUR - IV kwartał 2017 r.

"SIPUR" był jednym z patronów ósmej edycji odbywającej sie 1 lutego konferencji "Budujemy hale” zorganizowanej przez kwartalnik branżowy "Nowoczesne Hale". Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom przeznaczonym do obiektów wielkopowierzchniowych, przegrodom zewnętrznym będącym elementami ochrony akustycznej w obiektach wielkopowierzchniowych, zastosowaniu metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych oraz dachom zielonym. W konferencji uczestniczyło ponad stu specjalistów - projektantów, wykonawców, reprezentantów środowiska naukowego.

Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w konferencji "Nowe cele europejskiego recyklingu", która odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie. Spotkanie w Domu Europy zorganizowały wspólnie EURACTIV.pl i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Panelistami w debacie eksperckiej byli: Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Magda Gosk, dyrektor z Departamentu Gospodarki Odpadami, Ministerstwo Środowiska; Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego z Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności; Sarah Nelen, kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Surowców Wtórnych, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Komisja Europejska; prof. ALK dr hab. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu na Akademii Leona Koźmińskiego; Andrzej Rudka, były doradca, Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Komisja Europejska. Moderatorem dyskusji był Maciej Krzyczkowski z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Związek "SIPUR" wsparł program "Partnerstwo na rzecz dostępności" przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Prezentacja założeń odbyła się 14 marca w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie szans na samodzielne i niezależne funkcjonowanie wszystkich osób, w tym z niepełnosprawnościami, osób starszych i innych osób o szczególnych potrzebach, na równi z innymi obywatelami. W konferencji "Dostępność Plus" (14 marca w Warszawie) wzięli udział m.in. minister Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Piotr Krasuski oraz naczelnik Wydziału Ewaluacji Przemysław Herman.

28 marca w Warszawie przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w spotkaniu inicjatywy "Efektywna Polska". Tematem przewodnim były domy jednorodzinne i smog. Uczestnicy poznali zasady wprowadzenia ogólnonarodowego planu modernizacji domów, korzyści, które przyniesie wprowadzenie szerokiego programu modernizacji domów dla rynku pracy, źródła finansowania prac modernizacyjnych, podobne działania prowadzone w Stanach Zjednoczonych oraz znaczenie pakietu zimowego dla polskiej energetyki. Rozmawiano także o konieczności modyfikacji formuły działania inicjatywy.

W pierwszym kwartale 2018 roku "SIPUR" kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach, a także z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie.

Podczas prezentacji pod hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" przedstawiono technologie wytwarzania poliuretanu i jego budowę, a także rodzaje i parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku na targach BUDMA, do Związku przyjeto firmę ICL, zajmującą się m.in. produkcją i sprzedażą dodatków uniepalniających do systemów poliuretanowych oraz firmę CELS Mariusz Butkiewicz - wykonawca ociepleń domów pianką poliuretanową in-situ.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, SIPUR, izolacje pur, izolacje pir, pianki PUR/PIR, izolacje z pianki, PUR/PIR, systemy poliuretanowe, izolacje poliuretanowe, izolacja cieplna, budownictwo energooszczędne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Szukasz specjalistycznych noży ręcznych?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Noże z mechanizmem cofania ostrza do rękojeści, z ostrzem ukrytym w konstrukcji... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.