Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Aktywność Związku SIPUR w I kwartale 2018 r.

Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
SIPUR

W I kwartale br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" uczestniczył w wielu wydarzeniach branżowych.

25 stycznia br. przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w II Konferencji "Mapa Drogowa Dla Polskiego Ciepłownictwa" zorganizowanej przez Heat Roadmap Europe, Building Performance Institute Europe BPIE oraz Forum Energii. Prezentacje przedstawione podczas spotkania dotyczyły ciepłownictwa w Europie i w Polsce. Przeprowadzono również debaty panelowe. W konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób związanych zawodowo z ciepłownictwem.

Podczas targów BUDMA 2018 (w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2018) stoisko "SIPUR" znajdowało się w pawilonie 4 poświęconym budownictwu energooszczędnemu. "SIPUR" tradycyjnie bierze udział w tym wydarzeniu - największych targach budowlanych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Poznaj też: Działania Związku SIPUR - IV kwartał 2017 r.

"SIPUR" był jednym z patronów ósmej edycji odbywającej sie 1 lutego konferencji "Budujemy hale” zorganizowanej przez kwartalnik branżowy "Nowoczesne Hale". Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom przeznaczonym do obiektów wielkopowierzchniowych, przegrodom zewnętrznym będącym elementami ochrony akustycznej w obiektach wielkopowierzchniowych, zastosowaniu metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych oraz dachom zielonym. W konferencji uczestniczyło ponad stu specjalistów - projektantów, wykonawców, reprezentantów środowiska naukowego.

Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w konferencji "Nowe cele europejskiego recyklingu", która odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie. Spotkanie w Domu Europy zorganizowały wspólnie EURACTIV.pl i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Panelistami w debacie eksperckiej byli: Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Magda Gosk, dyrektor z Departamentu Gospodarki Odpadami, Ministerstwo Środowiska; Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego z Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności; Sarah Nelen, kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Surowców Wtórnych, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Komisja Europejska; prof. ALK dr hab. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu na Akademii Leona Koźmińskiego; Andrzej Rudka, były doradca, Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Komisja Europejska. Moderatorem dyskusji był Maciej Krzyczkowski z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Związek "SIPUR" wsparł program "Partnerstwo na rzecz dostępności" przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Prezentacja założeń odbyła się 14 marca w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie szans na samodzielne i niezależne funkcjonowanie wszystkich osób, w tym z niepełnosprawnościami, osób starszych i innych osób o szczególnych potrzebach, na równi z innymi obywatelami. W konferencji "Dostępność Plus" (14 marca w Warszawie) wzięli udział m.in. minister Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Piotr Krasuski oraz naczelnik Wydziału Ewaluacji Przemysław Herman.

28 marca w Warszawie przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w spotkaniu inicjatywy "Efektywna Polska". Tematem przewodnim były domy jednorodzinne i smog. Uczestnicy poznali zasady wprowadzenia ogólnonarodowego planu modernizacji domów, korzyści, które przyniesie wprowadzenie szerokiego programu modernizacji domów dla rynku pracy, źródła finansowania prac modernizacyjnych, podobne działania prowadzone w Stanach Zjednoczonych oraz znaczenie pakietu zimowego dla polskiej energetyki. Rozmawiano także o konieczności modyfikacji formuły działania inicjatywy.

W pierwszym kwartale 2018 roku "SIPUR" kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach, a także z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie.

Podczas prezentacji pod hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" przedstawiono technologie wytwarzania poliuretanu i jego budowę, a także rodzaje i parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku na targach BUDMA, do Związku przyjeto firmę ICL, zajmującą się m.in. produkcją i sprzedażą dodatków uniepalniających do systemów poliuretanowych oraz firmę CELS Mariusz Butkiewicz - wykonawca ociepleń domów pianką poliuretanową in-situ.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, SIPUR, izolacje pur, izolacje pir, pianki PUR/PIR, izolacje z pianki, PUR/PIR, systemy poliuretanowe, izolacje poliuretanowe, izolacja cieplna, budownictwo energooszczędne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.