Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

370 uczestników w konkursie na modelowy dom jednorodzinny

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 4/2018  |  22.03.2018
Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń
Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń
MIiR

W ramach konkursu na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego, organizowanego przez BGK Nieruchomości, odbyło się spotkanie pod hasłem "Mieszkanie Plus. Nowoczesny dom dla rodziny".

"Poprzez konkurs mamy osiągnąć dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, dom wolno stojący oraz wolno stojący dom wiejski. Przede wszystkim interesują nas konstrukcje szkieletowe i budynki z prefabrykatów" - przypomniał wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

Efektem konkursu mają być projekty, które będą estetyczne, trwałe, energooszczędne, szybkie w realizacji i dopuszczające rozwiązania "zrób to sam". Układy funkcjonalne domów muszą być zróżnicowane i elastyczne z możliwością dostosowania do zmieniających się potrzeb użytkowników, przy zakładanym modelu rodziny 2+3.

Przeczytaj też: W Kępicach powstaną mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus

Spotkanie, w którym wzięli udział projektanci, architekci, konstruktorzy i producenci technologii budowlanych było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń na temat wykorzystania nowoczesnej prefabrykacji w budownictwie jednorodzinnym - w dyskusji wzięło udział blisko 100 architektów i ponad 30 producentów technologii budowlanych.

Jego celem było zaprojektowanie funkcjonalnych domów, przyjaznych rodzinom, ale także wypracowanie nowatorskich i inteligentnych rozwiązań budowlanych.

"Projekty modelowe będą mogły wykorzystać także samorządy. Zakładam, że modelowe rozwiązania powstałe w konkursie spowodują, że domy budowane w przyszłości będą tańsze" - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Do konkursu na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego zgłosiło się 370 uczestników - 309 reprezentuje pracownie architektoniczne, a 61 to reprezentanci uczelni technicznych i instytutów naukowych. Zwycięzców poznamy 14 maja.

Spotkanie uczestników konkursu odbyło się 20 marca 2018 r. w sali wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Cele konkursu na modelowy dom jednorodzinny dla programu "Mieszkanie Plus":

  • zaprojektowanie modelowego, przyjaznego rodzinom domu jednorodzinnego,   
  • poszerzenie oferty programu dla małych i średnich gmin, w których dominuje budownictwo jednorodzinne,   
  • wypracowanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, mających na celu m.in. skrócenie czasu budowy domów, obniżenie nakładów robocizny i w efekcie optymalizację kosztów realizacji inwestycji,   
  • zwiększenie synergii między światem nauki i biznesu poprzez stworzenie platformy współpracy projektantów i producentów technologii w ramach programu "Mieszkanie Plus".

Źródło: MIiR

[Mieszkanie Plus, dom jednorodzinny, dom modelowy, budownictwo jednorodzinne, projektanci, architekci, BGKN]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 4/2018

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.