Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Poprawa jakości powietrza dzięki termomodernizacji domów jednorodzinnych

Materiały prasowe  |  26.02.2018  |  4
Poprawa jakości powietrza dzięki termomodernizacji domów jednorodzinnych
Poprawa jakości powietrza dzięki termomodernizacji domów jednorodzinnych
MIWO

Zima w Polsce od dawna kojarzy się ze smogiem. Media codziennie informują o stanie powietrza w naszym kraju i o tym, o ile przekroczone są dopuszczalne normy. Organizacje pozarządowe i obywatelskie proponują rozwiązania, a mieszkańcy mają coraz większą świadomość wpływu smogu na ich zdrowie.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Polska naruszyła unijne prawo w dziedzinie jakości powietrza, a dopuszczalne wartości stężenia pyłów PM10 są w Polsce przekraczane w sposób ciągły. Na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i wiceministra przedsiębiorczości i technologii Piotra Woźnego zwołanej po ogłoszeniu wyroku, przedstawiono koncepcję poprawy jakości powietrza w Polsce - jednym z jej elementów jest program termomodernizacji budynków. Ogłoszono pilotażowy program termomodernizacji dla 22 gmin, w których mieszka 770 tys. osób. Według ministra Woźnego, dopiero po przeprowadzeniu tego pilotażu będzie można oszacować koszty przedsięwzięcia dla całej Polski.

"Cieszy nas, że nareszcie rząd zauważa jak duży potencjał w oszczędzaniu energii znajduje się w ociepleniu budynków, szczególnie jednorodzinnych. Państwowy program dopłat może doprowadzić do tego, że mieszkańcy będą chętniej poddawać swoje domy modernizacji cieplnej, a to pozwoli znacznie zaoszczędzić energię nie tylko w skali jednego domostwa, ale też w skali całego kraju. Program termomodernizacji domów jednorodzinnych to zmniejszenie smogu, ubóstwa energetycznego i większy komfort dla mieszkańców domów, bo po prostu będzie w nich cieplej w zimie, a chłodniej w lecie" - powiedział Konrad Witczak, ekspert Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej. 

Przeczytaj też: Jakość powietrza w Polsce a wymogi unijne

Jakie są korzyści z gruntownej termomodernizacji domów jednorodzinnych w Polsce? Czy ocieplając domy można zmniejszyć smog? Jakie są kolejne kroki dobrze przeprowadzonej termomodernizacji budynku? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w webinarium eksperta MIWO.

http://miwo.pl/smog-a-ocieplenie-domu-termomodernizacja-domow-jednorodzinnych-rozwiaze-problem-smogu-polsce/

Źródło: MIWO

[ocieplanie budynków, smog, walka ze smogiem, jakość powietrza, termomodernizacja, termomodernizacja budynków, MIWO]

Komentarze

(4)
xyz | 03.06.2018, 16:37
Tylko pod warunkiem że zastosujemy dobry styropian posiadający aprobatę ITB. Oczywiście prace ociepleniowe też muszą zostać wykonane poprawnie nawet najlepszy styropian nie zagwarantuje zatrzymania ciepła w domu jeśli ocieplenie zostanie źle wykonane
george | 09.09.2018, 17:06
Najlepszym materiałem do ocieplenia domu jest styropian, ale zawsze należy sprawdzać, czy styropian nie widnieje na czarnej liście GUNB. Kontrole są przeprowadzane na bieżąco i niestety wśród producentów nie spełniających norm jakościowych jest bardzo wielu producentów styropianów.
marcin | 11.11.2018, 14:37
Nie od dziś wiadomo, że termoizolacja jest najlepszym sposobem na poprawienie efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie jest metoda skutecznej walki ze smogiem, pod jednym warunkiem - ocieplenie domu musi być dobrze wykonane, z użyciem materiałów wysokiej jakości certyfikowanych przez Instytut Techniki Budowlanej
bartosz | 12.11.2018, 17:32
Poddanie się badaniom ITB jest dobrowolne, dlatego jeżeli styropian nie posiada certyfikatu można sprawdzić wyniki kontroli próbek przeprowadzanych przez Głóny Urząd Nadzoru Budowlanego, wszystkie wyniki publikowane są na stronie urzędu
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.