Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
www.freeimages.com

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto ponad 98 tys. umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". Wartość dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych to 2,5 mld zł. Łączna kwota udzielonych kredytów w ramach programu to 17 mld zł.

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto 98 070 umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". 28 549 rodzin i osób, które kupiły własne mieszkanie lub dom miało przynajmniej jedno dziecko. 93 441 umów dotyczyło zakupu lokalu mieszkalnego, a 4 629 - domu jednorodzinnego.

Ogólna wartość inwestycji, na które zawarto umowy kredytowe to 21,8 mld zł.

Kupowane lokale mieszkalne i domy jednorodzinne należą do oferty popularnej rynku - zgodnie z założeniami programu mają przeciętne parametry powierzchniowe i cenowe. Dotychczas średnia powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nabywanego w programie to 53,96 m², a jego cena to 219 tys. zł. Średnia powierzchnia domu jednorodzinnego to 87,17 m², a jego średnia cena to 293 tys. zł.

Zobacz też: Skończyły się środki w programie Mieszkanie dla Młodych

Do 31 grudnia 2017 r. BGK wypłacił łącznie 2 mld zł finansowego wsparcia na 84 309 wniosków, w tym: w wysokości 10 proc. - 1,2 mld zł na 59 788 wniosków, w wysokości 15 proc. - 515 mln zł na 17 204 wnioski, w wysokości 20 proc. - 137 mln zł na 3 478 wniosków, w wysokości 30 proc. - 303 mln zł na 3 839 wniosków, dodatkowe wsparcie 5 proc. (na 3 lub kolejne dziecko) - 5 mln zł na 521 wniosków.

Łącznie w programie za pośrednictwem banków kredytujących do Banku Gospodarstwa Krajowego złożono 98 073 wniosków na kwotę dofinansowania 2,5 mld zł.

3 stycznia 2018 r. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił informację o rezerwacji 100 proc. limitu na 2018 r. i wstrzymaniu od 4 stycznia 2018 r. przez banki kredytujące przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty wsparcia w 2018 r. Bieżący rok jest ostatnim rokiem, kiedy można było ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego w związku z zakupem pierwszego mieszkania.

Jednocześnie cały czas będą przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie, o które można ubiegać się, jeśli w okresie 5 lat od dnia nabycia mieszkania w rodzinie beneficjenta "MdM" urodzi się lub przysposobione zostanie trzecie lub kolejne dziecko. Takie wnioski będzie można składać nawet po 2018 r., kiedy to zgodnie z przyjętymi w momencie uruchomienia programu przepisami następuje wygaszenie programu i zamknięcie możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego.

Nadal mogą też być składane do urzędów skarbowych wnioski o tzw. zwrot VAT na nowych zasadach - puli środków na ten mechanizm nie dotyczy roczny limit określony przez ustawę o funkcjonowaniu "MdM".

Źródło: MIiB

[MdM, Mieszkanie dla Młodych, wkład własny, umowy kredytowe, pierwsze mieszkanie, Bank Gospodarstwa Krajowego,BGK]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


NOWOŚĆ w izolacjach instalacji niskotemperaturowych »

Ilość budynków z instalacjami chłodzenia rośnie systematycznie. Coraz większa ilość instalacji to większa... czytaj dalej »

 


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Nie wiesz ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać?

Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Budujesz dom? Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i wyceń bezpłatnie » czytaj dalej »

Ciepła podłoga bez styropianu?


Obecnie coraz częściej wykonuje się podłogę na gruncie na podbudowie z keramzytu. Jedna warstwa tego lekkiego kruszywa zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz materiał do izolacji termicznej. czytaj dalej »

 


Jak szybko naprawić uszkodzenia na powierzchni dachu?

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Na płaskich dachach papowych - zwłaszcza w trakcie lub tuż po okresie zimowym - można zaobserowować dwa zasadnicze rodzaje uszkodzeń. Są to z jednej strony... czytaj dalej » Jakich farb fasadowych użyć, jak przygotować powierzchnię pod malowanie i jakie efekty można uzyskać na elewacji? czytaj dalej »

 

Termoizolacja ścian od wewnątrz - na co zwrócić uwagę?

Skuteczna termoizolacja przegród budowlanych gwarantuje znaczne obniżenie kosztów związanych z eksploatacją budynku... czytaj dalej »


Czego użyć do mocowania termoizolacji?

Jak ograniczyć zużycie energii w budynkach?

Łączniki do termoizolacji to ważny element zapewniający stabilność układu ociepleniowego. Powinny być dobrane z uwzględnieniem rodzaju podłoża, ciężaru systemu oraz... czytaj dalej » Aby ograniczyć zużycie energii w budynkach, należy zadbać nie tylko o odpowiedni komfort cieplny jesienią i zimą… czytaj dalej »

Posadzki do każdego typu pomieszczeń. Zobacz prezentacje »

 czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
5/2018

Aktualny numer:

Izolacje 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Fundamenty w budynkach jednorodzinnych
  • - Ognioochronne powłoki malarskie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.