Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
www.freeimages.com

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto ponad 98 tys. umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". Wartość dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych to 2,5 mld zł. Łączna kwota udzielonych kredytów w ramach programu to 17 mld zł.

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto 98 070 umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". 28 549 rodzin i osób, które kupiły własne mieszkanie lub dom miało przynajmniej jedno dziecko. 93 441 umów dotyczyło zakupu lokalu mieszkalnego, a 4 629 - domu jednorodzinnego.

Ogólna wartość inwestycji, na które zawarto umowy kredytowe to 21,8 mld zł.

Kupowane lokale mieszkalne i domy jednorodzinne należą do oferty popularnej rynku - zgodnie z założeniami programu mają przeciętne parametry powierzchniowe i cenowe. Dotychczas średnia powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nabywanego w programie to 53,96 m², a jego cena to 219 tys. zł. Średnia powierzchnia domu jednorodzinnego to 87,17 m², a jego średnia cena to 293 tys. zł.

Zobacz też: Skończyły się środki w programie Mieszkanie dla Młodych

Do 31 grudnia 2017 r. BGK wypłacił łącznie 2 mld zł finansowego wsparcia na 84 309 wniosków, w tym: w wysokości 10 proc. - 1,2 mld zł na 59 788 wniosków, w wysokości 15 proc. - 515 mln zł na 17 204 wnioski, w wysokości 20 proc. - 137 mln zł na 3 478 wniosków, w wysokości 30 proc. - 303 mln zł na 3 839 wniosków, dodatkowe wsparcie 5 proc. (na 3 lub kolejne dziecko) - 5 mln zł na 521 wniosków.

Łącznie w programie za pośrednictwem banków kredytujących do Banku Gospodarstwa Krajowego złożono 98 073 wniosków na kwotę dofinansowania 2,5 mld zł.

3 stycznia 2018 r. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił informację o rezerwacji 100 proc. limitu na 2018 r. i wstrzymaniu od 4 stycznia 2018 r. przez banki kredytujące przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty wsparcia w 2018 r. Bieżący rok jest ostatnim rokiem, kiedy można było ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego w związku z zakupem pierwszego mieszkania.

Jednocześnie cały czas będą przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie, o które można ubiegać się, jeśli w okresie 5 lat od dnia nabycia mieszkania w rodzinie beneficjenta "MdM" urodzi się lub przysposobione zostanie trzecie lub kolejne dziecko. Takie wnioski będzie można składać nawet po 2018 r., kiedy to zgodnie z przyjętymi w momencie uruchomienia programu przepisami następuje wygaszenie programu i zamknięcie możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego.

Nadal mogą też być składane do urzędów skarbowych wnioski o tzw. zwrot VAT na nowych zasadach - puli środków na ten mechanizm nie dotyczy roczny limit określony przez ustawę o funkcjonowaniu "MdM".

Źródło: MIiB

[MdM, Mieszkanie dla Młodych, wkład własny, umowy kredytowe, pierwsze mieszkanie, Bank Gospodarstwa Krajowego,BGK]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak wykonać hydroizolację w warunkach zimowych?


Sprawdź, jakie materiały sprawdzą się przy temperaturach rzędu –10, a nawet –20°C czytaj dalej »


Czego użyć, by podzielić pomieszczenie na dwa mniejsze?

Jak wybrać płytę styropianową w systemie ETICS?

x
czytaj dalej »

Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, użytego w tym systemie. czytaj dalej »

Building Information Modelling - dowiedz się więcej »

BIM odnosi się do programów, które wspomagają projektowanie. Ich działanie polega na... czytaj dalej »

 


Dobierz najlepszy materiał ociepleniowy. Sprawdź »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Inwestorzy szukają wciąż lepszych, mocniejszych i bardziej wytrzymałych, a przede wszystkim bezpiecznych dla zdrowia produktów. Gdzie je znaleźć? czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Szybki i skuteczny sposób na renowację pokrycia dachowego »

Dach to obok ścian zewnętrznych jedna z najważniejszych przegród w budynku. Jednak wieloletnia eksploatacja często powoduje obniżenie jego szczelności i trwałości... czytaj dalej »

 


Jak efektywnie uszczelnić okna?

Innowacyjne płyty styropianowe w formie "kanapki" »

Przy ocieplaniu zapomina się o tym, że bardzo duży ubytek ciepła następuje w wyniku ubogiej lub źle położonej izolacji framugi okiennej...
czytaj dalej »

Chroniona prawem patentowym metoda powstała dzięki wdrożeniu energooszczędnej nowatorskiej technologii produkcji z odzyskiem ciepła i redukcją strat w procesie czytaj dalej »

Termomodernizacja pomoże w walce ze smogiem?

Smog to temat bardzo nośny w mediach, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy w powietrzu unoszą się "efekty" palenia byle czymczytaj dalej »


Szukasz rzetelnego wykonawcy osuszania? Sprawdź »

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?

Tu nie ma miejsca na błąd. Liczą się tylko najlepsze decyzje, tym bardziej, że często remont... czytaj dalej » W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2018

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Izolacje w niskich temperaturach
  • - Prace hydroizolacyjne w okresie zimowym
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.