Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?

MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
MdM - ile umów zawarto do końca 2017 r.?
www.freeimages.com

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto ponad 98 tys. umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". Wartość dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych to 2,5 mld zł. Łączna kwota udzielonych kredytów w ramach programu to 17 mld zł.

Do 31 grudnia 2017 roku zawarto 98 070 umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". 28 549 rodzin i osób, które kupiły własne mieszkanie lub dom miało przynajmniej jedno dziecko. 93 441 umów dotyczyło zakupu lokalu mieszkalnego, a 4 629 - domu jednorodzinnego.

Ogólna wartość inwestycji, na które zawarto umowy kredytowe to 21,8 mld zł.

Kupowane lokale mieszkalne i domy jednorodzinne należą do oferty popularnej rynku - zgodnie z założeniami programu mają przeciętne parametry powierzchniowe i cenowe. Dotychczas średnia powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nabywanego w programie to 53,96 m², a jego cena to 219 tys. zł. Średnia powierzchnia domu jednorodzinnego to 87,17 m², a jego średnia cena to 293 tys. zł.

Zobacz też: Skończyły się środki w programie Mieszkanie dla Młodych

Do 31 grudnia 2017 r. BGK wypłacił łącznie 2 mld zł finansowego wsparcia na 84 309 wniosków, w tym: w wysokości 10 proc. - 1,2 mld zł na 59 788 wniosków, w wysokości 15 proc. - 515 mln zł na 17 204 wnioski, w wysokości 20 proc. - 137 mln zł na 3 478 wniosków, w wysokości 30 proc. - 303 mln zł na 3 839 wniosków, dodatkowe wsparcie 5 proc. (na 3 lub kolejne dziecko) - 5 mln zł na 521 wniosków.

Łącznie w programie za pośrednictwem banków kredytujących do Banku Gospodarstwa Krajowego złożono 98 073 wniosków na kwotę dofinansowania 2,5 mld zł.

3 stycznia 2018 r. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił informację o rezerwacji 100 proc. limitu na 2018 r. i wstrzymaniu od 4 stycznia 2018 r. przez banki kredytujące przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty wsparcia w 2018 r. Bieżący rok jest ostatnim rokiem, kiedy można było ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego w związku z zakupem pierwszego mieszkania.

Jednocześnie cały czas będą przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie, o które można ubiegać się, jeśli w okresie 5 lat od dnia nabycia mieszkania w rodzinie beneficjenta "MdM" urodzi się lub przysposobione zostanie trzecie lub kolejne dziecko. Takie wnioski będzie można składać nawet po 2018 r., kiedy to zgodnie z przyjętymi w momencie uruchomienia programu przepisami następuje wygaszenie programu i zamknięcie możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego.

Nadal mogą też być składane do urzędów skarbowych wnioski o tzw. zwrot VAT na nowych zasadach - puli środków na ten mechanizm nie dotyczy roczny limit określony przez ustawę o funkcjonowaniu "MdM".

Źródło: MIiB

[MdM, Mieszkanie dla Młodych, wkład własny, umowy kredytowe, pierwsze mieszkanie, Bank Gospodarstwa Krajowego,BGK]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Cichy dom blisko hałaśliwej drogi? To możliwe!


By skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed docierającymi w ten sposób dźwiękami, wystarczy zastosować w budynku ... czytaj dalej »

 


Termoizolacja ścian od wewnątrz - na co zwrócić uwagę?

Kiedy stosować izolacje z kauczuku?

Paroc adaptacja poddasza nieużytkowego

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań do termoizolacji, jednak wyzwaniem staje się termoizolacja ścian zewnętrznych od wewnątrz. czytaj dalej »

Zobacz izolacje z kauczuku syntetycznego do instalacji chłodniczych lub klimatyzacyjnych. czytaj dalej »

Jak wykonać taras podniesiony wentylowany?


Stropy.pl - montaż

Przy posadzkach podniesionych-wentylowanych przede wszystkim nie stosuje się zaprawy klejowej. Nie występują naprężenia, doprowadzające do pęknięć i przerwania szczelności hydroizolacji. czytaj dalej »

 


Poznaj przyczyny wilgoci w swoim domu »

Jakie rozwiązania izolacyjne stosują elektrownie i zakłady przemysłowe?

Istnieje 5 głównych rodzajów wilgoci występującej w budynkach. Każdy z nich ma inne przyczyny i wymaga innego sposobu osuszania. Aby skuteczne pozbyć się wilgoci trzeba najpierw rozpoznać jej rodzaj oraz przyczyny występowania. czytaj dalej » Dla elektrowni czy zakładu produkcyjnego bądź przetwórczego kwestię kluczową stanowi utrzymanie strat ciepła z instalacji na akceptowalnym, przyjętym w projekcie poziomie. czytaj dalej »

Czego użyć do zbrojenia płyt?


Taka siatka jest odporna na zrywanie i na działanie alkaliów czytaj dalej »

 


Osuszanie murów metodą cięcia - jakie ma zalety?


Osuszanie murów metodą cięcia to 100% gwarancja odcięcia wilgoci podciąganej kapilarnie, do końca trwałości technicznej budynku. czytaj dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek
POLSTYR- Pełny system dociepleń Jesteśmy producentem pełnego systemu dociepleń w tym najwyższej jakości wyrobów budowlanych takich...
11/12/2017

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Farby elewacyjne w pracach naprawczo-renowacyjnych
  • - Współczynnik przenikania ciepła stolarki okiennej
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.