Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

15-lecie Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2017  |  13.09.2017
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas

Prawie dwustu inżynierów spotkało się w Bobrowej Dolinie z okazji jubileuszu 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

I wydaje się, że tak jak powietrze na Podlasiu, tak i spotkanie było zdrowe, bo sportowe. Niektóre konkurencje były stricte budowlane - zdejmowanie metrówką zawieszonych kluczy z odległości 2 metrów czy wkręcanie wkrętów na czas. Na koniec jedynie zwycięzcy poszczególnych dyscyplin startowali w turnieju "mistrzów do kwadratu" w strzelaniu z broni sportowej w pozycji leżącej.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jako samorząd zawodowy zrzesza niemal 4 tysiące czynnych zawodowo osób.

"Obecnie najbardziej widocznym zadaniem Izby jest przeprowadzanie egzaminów zawodowych na uprawnienia budowlane. Po ich uzyskaniu inżynier budownictwa może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie, czyli być jej kierownikiem lub projektantem. Sprowadzanie jednak Izby jedynie do roli "egzaminatora" byłoby krzywdzące. Organizujemy cykliczne szkolenia (średnio co dwa tygodnie) z różnych zagadnień budowlanych, interweniujemy w obronie interesów zawodowych naszych członków w urzędach lokalnych i centralnych, służymy wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych naszych członków. Nie chcemy, aby Izba była kojarzona jedynie z obowiązkiem wnoszenia składek, ale była okazją do wymiany doświadczeń, ale też i dobrej zabawy, która zawsze jest potrzebna, a dzięki m.in. tegorocznym sponsorom była i bardzo udana" - mówi Wojciech Kamiński, przewodniczący Rady POIIB.

Zobacz też: Rada ds. kompetencji w budownictwie już działa

Jako patron medialny spotkania redakcja miesięcznika "IZOLACJE" dołącza się do gratulacji z okazji pięknego jubileuszu Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2017

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Hydroizolacje dopasowane do konkretnych wymagań »


Sezonowe obfite opady jak również wysoki poziom wód gruntowych stanowią zagrożenie zarówno na etapie budowy, jak i dla funkcjonowania już ukończonej inwestycji. czytaj dalej »


Innowacyjne rozwiązania w zakresie termoizolacji »


Nowoczesne materiały izolacyjnych do ocieplania stropów można stosować zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Bardzo dobre właściwości - mały ciężar, niewielka grubość i niski współczynnik przenikania ciepła zapewniają skuteczne ocieplenie poddasza czytaj dalej »

 


Jak skutecznie zabezpieczyć konstrukcje podziemne przed wodą?

O czym pamiętać, aby fasady wentylowane nie były... wiatrem podszyte?

Paroc adaptacja poddasza nieużytkowego

W przypadku konstrukcji podziemnych, gdzie zewnętrzna powierzchnia czołowa betonu konstrukcyjnego jest niedostępna, izolacja przeciwwodna musi zostać wykonana przed jego aplikacją. czytaj dalej »

Projektowanie tego typu elewacji wymaga dokładnego zrozumienia zależności pomiędzy obciążeniem klimatycznym, a konstrukcją. czytaj dalej »

Czym wypełnić przestrzenie przy montażu drzwi?


Stropy.pl - montaż

Ten sposób wykorzystasz podczas wypełniania szczelin i przestrzeni przy montażu okien, drzwi, rur, przepustów czytaj dalej »

 


Jak prawidłowo zamontować okna?

Rozwiązania izolacyjne dla garaży, piwnic i parkingów »

Izolacja termiczno-akustyczna
Długotrwałą i bezproblemową eksploatację stolarki otworowej zapewni prawidłowo wykonany i szczelny montaż okien. Błędy popełnione na tym etapie powodują... czytaj dalej » Zwarta struktura płyty w połączeniu z odporną na zabrudzenia powłoką malarską pozwala uzyskać efekt filtracji sufitu systemowego, a tym samym długofalowo zapobiegać zanieczyszczeniom w fazie eksploatacji. czytaj dalej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek
POLSTYR- Pełny system dociepleń Jesteśmy producentem pełnego systemu dociepleń w tym najwyższej jakości wyrobów budowlanych takich...
10/2017

Aktualny numer:

Izolacje 10/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Naprawa i wzmocnienie stropów
  • - Szary styropian do izolacji fundamentów
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.