Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

15-lecie Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2017  |  13.09.2017
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas

Prawie dwustu inżynierów spotkało się w Bobrowej Dolinie z okazji jubileuszu 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

I wydaje się, że tak jak powietrze na Podlasiu, tak i spotkanie było zdrowe, bo sportowe. Niektóre konkurencje były stricte budowlane - zdejmowanie metrówką zawieszonych kluczy z odległości 2 metrów czy wkręcanie wkrętów na czas. Na koniec jedynie zwycięzcy poszczególnych dyscyplin startowali w turnieju "mistrzów do kwadratu" w strzelaniu z broni sportowej w pozycji leżącej.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jako samorząd zawodowy zrzesza niemal 4 tysiące czynnych zawodowo osób.

"Obecnie najbardziej widocznym zadaniem Izby jest przeprowadzanie egzaminów zawodowych na uprawnienia budowlane. Po ich uzyskaniu inżynier budownictwa może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie, czyli być jej kierownikiem lub projektantem. Sprowadzanie jednak Izby jedynie do roli "egzaminatora" byłoby krzywdzące. Organizujemy cykliczne szkolenia (średnio co dwa tygodnie) z różnych zagadnień budowlanych, interweniujemy w obronie interesów zawodowych naszych członków w urzędach lokalnych i centralnych, służymy wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych naszych członków. Nie chcemy, aby Izba była kojarzona jedynie z obowiązkiem wnoszenia składek, ale była okazją do wymiany doświadczeń, ale też i dobrej zabawy, która zawsze jest potrzebna, a dzięki m.in. tegorocznym sponsorom była i bardzo udana" - mówi Wojciech Kamiński, przewodniczący Rady POIIB.

Zobacz też: Rada ds. kompetencji w budownictwie już działa

Jako patron medialny spotkania redakcja miesięcznika "IZOLACJE" dołącza się do gratulacji z okazji pięknego jubileuszu Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2017

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


NOWOŚĆ w izolacjach instalacji niskotemperaturowych »

Ilość budynków z instalacjami chłodzenia rośnie systematycznie. Coraz większa ilość instalacji to większa... czytaj dalej »

 


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Nie wiesz ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać?

Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Budujesz dom? Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i wyceń bezpłatnie » czytaj dalej »

Ciepła podłoga bez styropianu?


Obecnie coraz częściej wykonuje się podłogę na gruncie na podbudowie z keramzytu. Jedna warstwa tego lekkiego kruszywa zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz materiał do izolacji termicznej. czytaj dalej »

 


Jak szybko naprawić uszkodzenia na powierzchni dachu?

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Na płaskich dachach papowych - zwłaszcza w trakcie lub tuż po okresie zimowym - można zaobserowować dwa zasadnicze rodzaje uszkodzeń. Są to z jednej strony... czytaj dalej » Jakich farb fasadowych użyć, jak przygotować powierzchnię pod malowanie i jakie efekty można uzyskać na elewacji? czytaj dalej »

 

Termoizolacja ścian od wewnątrz - na co zwrócić uwagę?

Skuteczna termoizolacja przegród budowlanych gwarantuje znaczne obniżenie kosztów związanych z eksploatacją budynku... czytaj dalej »


Czego użyć do mocowania termoizolacji?

Jak ograniczyć zużycie energii w budynkach?

Łączniki do termoizolacji to ważny element zapewniający stabilność układu ociepleniowego. Powinny być dobrane z uwzględnieniem rodzaju podłoża, ciężaru systemu oraz... czytaj dalej » Aby ograniczyć zużycie energii w budynkach, należy zadbać nie tylko o odpowiedni komfort cieplny jesienią i zimą… czytaj dalej »

Posadzki do każdego typu pomieszczeń. Zobacz prezentacje »

 czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
5/2018

Aktualny numer:

Izolacje 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Fundamenty w budynkach jednorodzinnych
  • - Ognioochronne powłoki malarskie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.