Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

15-lecie Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2017  |  13.09.2017
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas

Prawie dwustu inżynierów spotkało się w Bobrowej Dolinie z okazji jubileuszu 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

I wydaje się, że tak jak powietrze na Podlasiu, tak i spotkanie było zdrowe, bo sportowe. Niektóre konkurencje były stricte budowlane - zdejmowanie metrówką zawieszonych kluczy z odległości 2 metrów czy wkręcanie wkrętów na czas. Na koniec jedynie zwycięzcy poszczególnych dyscyplin startowali w turnieju "mistrzów do kwadratu" w strzelaniu z broni sportowej w pozycji leżącej.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jako samorząd zawodowy zrzesza niemal 4 tysiące czynnych zawodowo osób.

"Obecnie najbardziej widocznym zadaniem Izby jest przeprowadzanie egzaminów zawodowych na uprawnienia budowlane. Po ich uzyskaniu inżynier budownictwa może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie, czyli być jej kierownikiem lub projektantem. Sprowadzanie jednak Izby jedynie do roli "egzaminatora" byłoby krzywdzące. Organizujemy cykliczne szkolenia (średnio co dwa tygodnie) z różnych zagadnień budowlanych, interweniujemy w obronie interesów zawodowych naszych członków w urzędach lokalnych i centralnych, służymy wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych naszych członków. Nie chcemy, aby Izba była kojarzona jedynie z obowiązkiem wnoszenia składek, ale była okazją do wymiany doświadczeń, ale też i dobrej zabawy, która zawsze jest potrzebna, a dzięki m.in. tegorocznym sponsorom była i bardzo udana" - mówi Wojciech Kamiński, przewodniczący Rady POIIB.

Zobacz też: Rada ds. kompetencji w budownictwie już działa

Jako patron medialny spotkania redakcja miesięcznika "IZOLACJE" dołącza się do gratulacji z okazji pięknego jubileuszu Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2017

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chcesz być na bieżąco? Nie możesz przegapić tego wydarzenia!

Materiały izolacyjne, narzędzia, maszyny i najnowsze technologie w jednym miejscu. czytaj dalej »


Stosowanie ochrony przeciwpożarowej - co warto wiedzieć?

Już są! Innowacyjne płynne membrany bez szwów i łączeń!

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych materiałów budowlanych służących do zabezpieczenia ogniochronnych konstrukcji, elementów wykończenia wnętrz, infrastruktur technicznych itp. czytaj dalej »

W ciągu ostatnich dekad niektórzy producenci dachowych powłok hydroizolacyjnych skupili się na zaawansowanych technologicznie membranach syntetycznych. W swoich badaniach... czytaj dalej »

Gdzie stosować izolację ze szkła spienionego?


Dobór odpowiedniej termoizolacji jest podstawą prawidłowej, długoterminowej pracy konstrukcji obiektu... czytaj dalej »

 


Metody osuszania murów - czy znasz je wszystkie?

Hydroizolacje - wymogi techniczne i projektowanie [pobierz PDF]

Zagadnienia związane z osuszaniem są skomplikowane. Wynika to przede wszystkim ze sposobu zachowania się materiałów wobec wody i wilgoci oraz z przyczyn i źródeł zawilgocenia. czytaj dalej » Woda i wilgoć oddziałują na powierzchnię dachów, balkonów i tarasów oraz na fundamenty. Jak zapewnić ich długoletnią i bezproblemową eksploatację? czytaj dalej »

Hydroizolacja fundamentów - jak chronić dom przed wodą?

Odpowiednia hydroizolacja fundamentów powinna wytrzymać obciążenia wilgocią oraz wodą gruntową, zarówno przy wykonywaniu izolacji pierwotnej, jak i wtórnej. czytaj dalej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2018

Aktualny numer:

Izolacje 1/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Elewacje w modernizacji budynków
  • - Akustyka a modernizacja obiektów budowlanych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.