Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

15-lecie Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Materiały prasowe  |  13.09.2017
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas
Jedna z konkurencji podczas obchodów 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wkręcanie wkrętów na czas

Prawie dwustu inżynierów spotkało się w Bobrowej Dolinie z okazji jubileuszu 15-lecia Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

I wydaje się, że tak jak powietrze na Podlasiu, tak i spotkanie było zdrowe, bo sportowe. Niektóre konkurencje były stricte budowlane - zdejmowanie metrówką zawieszonych kluczy z odległości 2 metrów czy wkręcanie wkrętów na czas. Na koniec jedynie zwycięzcy poszczególnych dyscyplin startowali w turnieju "mistrzów do kwadratu" w strzelaniu z broni sportowej w pozycji leżącej.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jako samorząd zawodowy zrzesza niemal 4 tysiące czynnych zawodowo osób.

"Obecnie najbardziej widocznym zadaniem Izby jest przeprowadzanie egzaminów zawodowych na uprawnienia budowlane. Po ich uzyskaniu inżynier budownictwa może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie, czyli być jej kierownikiem lub projektantem. Sprowadzanie jednak Izby jedynie do roli "egzaminatora" byłoby krzywdzące. Organizujemy cykliczne szkolenia (średnio co dwa tygodnie) z różnych zagadnień budowlanych, interweniujemy w obronie interesów zawodowych naszych członków w urzędach lokalnych i centralnych, służymy wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych naszych członków. Nie chcemy, aby Izba była kojarzona jedynie z obowiązkiem wnoszenia składek, ale była okazją do wymiany doświadczeń, ale też i dobrej zabawy, która zawsze jest potrzebna, a dzięki m.in. tegorocznym sponsorom była i bardzo udana" - mówi Wojciech Kamiński, przewodniczący Rady POIIB.

Zobacz też: Rada ds. kompetencji w budownictwie już działa

Jako patron medialny spotkania redakcja miesięcznika "IZOLACJE" dołącza się do gratulacji z okazji pięknego jubileuszu Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jaka hydroizolacja sprawdza się w wyjątkowych warunkach »


Alsan - stacja II linii metra

Kilometry takich połączeń ścian szczelinowych i płyty stropowej funkcjonują bezawaryjnie w szczególnych warunkach stacji i wentylatorni II linii warszawskiego metra czytaj dalej »

 


Najszybszy i najtrwalszy system ogniochronny »

Wyeliminuj ryzyko mostków termicznych »

Sika system ogniochronny Derowerk-izolacja wdmuchiwana

Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, trójpowłokowych systemów ogniochronnych. Ze względu na swoje właściwości pozwala na realizację obiektów o bardzo rygorystycznych wymaganiach dotyczących ochrony przeciwpożarowej i estetyki. czytaj dalej »

W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, np. wełny mineralnej nie jest ona układana ręcznie przez pracowników a wdmuchiwana maszynowo w zamknięte przestrzenie, takie jak skosy poddasza, ścianki kartonowo-gipsowe itp. czytaj dalej »

Czy można skutecznie ochronić drewno przed pożarem?


ściana z drewna

Zapotrzebowanie na lakier ogniochronny wyliczamy zawsze na podstawie całkowitej powierzchni drewna przeznaczonej do impregnacji. czytaj dalej »

 


Z czego wykonać pokrycie dachu »

Kiedy stosuje się ocieplenie od wewnątrz?

Naprawa dachu Isola - izolacje wewnętrzne
Takie dachówki są odporne na wiatr i gwałtowne zjawiska atmosferyczne, pochodzą bowiem z kraju o trudnych warunkach klimatycznych - z Nowej Zelandii. czytaj dalej » Ocieplanie ścian od wewnątrz stosuje się w przypadku, gdy nie można wykonać izolacji termicznej w sposób tradycyjny (od zewnętrznej strony). Wprost idealny przykład mogą tu stanowić obiekty zabytkowe architektury... czytaj dalej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...
9/2017

Aktualny numer:

Izolacje 9/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne powłoki polimocznikowe
  • - Przyczyny uszkodzeń murów
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.