Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Alfons Hörmann nowym prezesem zarządu Schöck

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2017  |  18.08.2017
Od lewej: Alfons Hörmann - nowy prezes zarządu firmy Schöck i założyciel firmy - Eberhard Schöck
Od lewej: Alfons Hörmann - nowy prezes zarządu firmy Schöck i założyciel firmy - Eberhard Schöck

Po przeszło 20 latach działalności w Radzie Nadzorczej Alfons Hörmann od 1 stycznia 2018 obejmie funkcję prezesa zarządu firmy Schöck. Na jego miejscu w Radzie Nadzorczej zasiądzie Nikolaus Wild.

Schöck to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów oraz rozwiązań budowlanych z główną siedzibą w Baden-Baden w Niemczech. 24 lipca br. odbyło się tegoroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Schöck, podczas którego na nowego prezesa zarządu wybrano Alfonsa Hörmanna. Był on członkiem Rady Nadzorczej od 1998 r., a od 2003 działał jako jej przewodniczący, zastępując na tym stanowisku założyciela firmy, Eberharda Schöcka.

Zanim nowy prezes obejmie stanowisko, będzie zasiadał w Radzie Nadzorczej i uczestniczył w rozwoju strategicznym grupy Schöck. Od 1 stycznia 2018 będzie pełnił jednocześnie obowiązki prezesa zarządu i członka zarządu ds. sprzedaży.

Za finanse będzie odpowiadał nadal Thomas Stürzl, natomiast za sprawy techniczne - dr Harald Braasch.

Czy wiesz, że: Konstruktorzy docenili system izolacyjny do klatek schodowych

Alfons Hörmann - jako prezes zarządu - odpowiedzialny będzie za działania strategiczne całej grupy i ustali kurs dla dalszego pomyślnego rozwoju firmy na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Na nowym stanowisku Alfons Hörmann będzie mógł wykorzystać zdobyte do tej pory wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej.

"Rozwój firmy, w którym mogłem uczestniczyć przez ostatnie 20 lat dawał mi wiele satysfakcji. Z radością oczekuję na nowe wyzwania związane z pracą w zarządzie tej wiodącej na rynku i innowacyjnej firmy, a także na bliższą współpracę z dobrze mi znanym, silnym zespołem. Tak jak w poprzednich latach będę wypełniał zobowiązania przedsiębiorcy poprzez zaangażowanie m.in. w wolontariat na szczycie Federacji Sportów Olimpijskich, tak by sprostać wymaganiom związanym ze społeczną odpowiedzialnością biznesu" - skomentował swoją dotychczasową współpracę z firmą Schöck Alfons Hörmann.

Miejsce Alfonsa Hörmanna w Radzie Nadzorczej przejmie Nikolaus Wild, który od 2014 r. pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Schöck. Dzięki takim działaniom możliwe jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia w najwyższych strukturach firmy, Radzie Nadzorczej, zarządzie oraz radzie fundacji założonej przez rodzinę Schöck.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2017

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.