Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja

Materiały prasowe  |  11.08.2017
Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja
Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja
www.instytutpwn.pl

24 listopada 2017 r. odbędzie się czwarta edycja konferencji "Konstrukcje budowlane". Wydarzenie, które od kilku lat ma miejsce w najciekawszych pod względem konstrukcyjnym i technologicznym budynkach, tym razem zagości na południu Polski - w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Instytut PWN.

Jak co roku, program merytoryczny konferencji będzie skupiał się na projektowaniu i zastosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do praktyków budownictwa oraz projektantów, dlatego też prelegenci podczas wykładów odniosą się do swojego doświadczenia, zawiązanego z powstawaniem Muzeum Śląskiego oraz Warsaw Spire. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, ponieważ główne panele tematyczne, poświęcone budownictwu podziemnemu i wysokościowemu, będą się opierać na przykładzie wspomnianych budynków.

Zaproszeni prelegenci opowiedzą o zastosowanych innowacyjnych rozwiązaniach, które wykorzystali na etapie projektowania lub budowy. Zaprezentują też inne tematy związane z budownictwem:

 • prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski przybliży problematykę rozwoju polskiej myśli konstruktorskiej w budownictwie halowym;
 • prof. dr hab. inż. Michał Knauff, wspomagający merytorycznie przygotowanie konferencji, poruszy temat minimalnych zbrojeń w oparciu o założenia doktryny Eurokod;
 • mgr inż. Wiesław Bocheńczyk przybliży ostateczną wersję Kodeksu urbanistyczno-Budowlanego, kóra powinna być znana jesienią. Panel o budownictwie podziemnym będzie przede wszystkim odnosił się do przykładów z konstrukcji Muzeum Śląskiego;
 • konstruktor mgr inż. Wojciech Wilczek przybliży tematykę wykorzystania zbrojeń wysokiej wytrwałości w słupach części ekspozycyjnej muzeum;
 • mgr inż. Robert Sołtysik opowie o różnorodności konstrukcji obudowy głębokiego wykopu;
 • arch. inż. dypl. Mikołaj Szubert-Tecl przedstawi projekt muzeum;
 • prof. dr hab. inż. Anna Siemińska Lewandowska poprowadzi wprowadzenie do panelu o budowie tuneli i głębokich podziemi w miastach;
 • dr inż. Jacka Wdowickiego rozpocznie panel o budownictwie wysokościowym, w który przedstawi konstrukcje współczesnych budynków wysokościowych;
 • mgr inż. Ryszard Dąbek opowie o rozwiązaniach technicznych zastosowanych przy wznoszeniu Warsaw Spire;
 • mgr. inż. Urszula Tomczak przedstawi rozwiązania techniczne dla zabezpieczenia głębokich wykopów w ścisłej zabudowie miejskiej, również odnosząc się do Warsaw Spire.

Program konferencji pozwoli zdobyć uczestnikom konferencji - inżynierom budownictwa, kierownikom budowy, konstruktorom, projektantom, architektom, pracownikom administracji, praktykom branży budowlanej i studentom zdobyć praktyczną wiedzę do wykorzystania w codziennej pracy. 

Zobacz też: Konferencja Awarie Budowlane 2017

Po konferencji wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce po Muzeum Śląskim.

Konstrukcje Budowlane 2017
Termin: 24 listopada 2017
Miejsce: Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
www.instytutpwn.pl/konferencja/konstrukcje

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Chemia budowlana - porady ekspertów »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
4/2020

Aktualny numer:

Izolacje 4/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Co wpływa na trwałość i niezawodność ETICS?
 • - Balkony – projektowanie numeryczne złączy z uwzględnieniem wymagań cieplno-wilgotnościowych od 1 stycznia 2021 roku
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.