Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja

Materiały prasowe  |  11.08.2017
Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja
Konstrukcje budowlane 2017 - IV edycja
www.instytutpwn.pl

24 listopada 2017 r. odbędzie się czwarta edycja konferencji "Konstrukcje budowlane". Wydarzenie, które od kilku lat ma miejsce w najciekawszych pod względem konstrukcyjnym i technologicznym budynkach, tym razem zagości na południu Polski - w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Instytut PWN.

Jak co roku, program merytoryczny konferencji będzie skupiał się na projektowaniu i zastosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do praktyków budownictwa oraz projektantów, dlatego też prelegenci podczas wykładów odniosą się do swojego doświadczenia, zawiązanego z powstawaniem Muzeum Śląskiego oraz Warsaw Spire. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, ponieważ główne panele tematyczne, poświęcone budownictwu podziemnemu i wysokościowemu, będą się opierać na przykładzie wspomnianych budynków.

Zaproszeni prelegenci opowiedzą o zastosowanych innowacyjnych rozwiązaniach, które wykorzystali na etapie projektowania lub budowy. Zaprezentują też inne tematy związane z budownictwem:

 • prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski przybliży problematykę rozwoju polskiej myśli konstruktorskiej w budownictwie halowym;
 • prof. dr hab. inż. Michał Knauff, wspomagający merytorycznie przygotowanie konferencji, poruszy temat minimalnych zbrojeń w oparciu o założenia doktryny Eurokod;
 • mgr inż. Wiesław Bocheńczyk przybliży ostateczną wersję Kodeksu urbanistyczno-Budowlanego, kóra powinna być znana jesienią. Panel o budownictwie podziemnym będzie przede wszystkim odnosił się do przykładów z konstrukcji Muzeum Śląskiego;
 • konstruktor mgr inż. Wojciech Wilczek przybliży tematykę wykorzystania zbrojeń wysokiej wytrwałości w słupach części ekspozycyjnej muzeum;
 • mgr inż. Robert Sołtysik opowie o różnorodności konstrukcji obudowy głębokiego wykopu;
 • arch. inż. dypl. Mikołaj Szubert-Tecl przedstawi projekt muzeum;
 • prof. dr hab. inż. Anna Siemińska Lewandowska poprowadzi wprowadzenie do panelu o budowie tuneli i głębokich podziemi w miastach;
 • dr inż. Jacka Wdowickiego rozpocznie panel o budownictwie wysokościowym, w który przedstawi konstrukcje współczesnych budynków wysokościowych;
 • mgr inż. Ryszard Dąbek opowie o rozwiązaniach technicznych zastosowanych przy wznoszeniu Warsaw Spire;
 • mgr. inż. Urszula Tomczak przedstawi rozwiązania techniczne dla zabezpieczenia głębokich wykopów w ścisłej zabudowie miejskiej, również odnosząc się do Warsaw Spire.

Program konferencji pozwoli zdobyć uczestnikom konferencji - inżynierom budownictwa, kierownikom budowy, konstruktorom, projektantom, architektom, pracownikom administracji, praktykom branży budowlanej i studentom zdobyć praktyczną wiedzę do wykorzystania w codziennej pracy. 

Zobacz też: Konferencja Awarie Budowlane 2017

Po konferencji wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce po Muzeum Śląskim.

Konstrukcje Budowlane 2017
Termin: 24 listopada 2017
Miejsce: Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
www.instytutpwn.pl/konferencja/konstrukcje

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
 • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.