Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Doroczne spotkanie Stowarzyszenia DAFA

Materiały prasowe  |  14.06.2017
Uczestnicy XI dorocznego spotkania DAFA
Uczestnicy XI dorocznego spotkania DAFA
DAFA

W dniach 18-19 maja w Kielcach odbyło się coroczne spotkanie branżowe dla członków Stowarzyszenia DAFA - przedstawicieli firm wykonawczych oraz producentów i dostawców materiałów na dachy płaskie i fasady.

Doroczne spotkanie DAFA było okazją do podsumowania roku w ramach Walnego Zebrania oraz do komunikacji i wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami oraz producentami. Obrady otworzył prezes zarządu DAFA Witold Okoński, który poinformował m.in. o rosnącej liczbie członków, rozszerzeniu współpracy z opiniotwórczymi organizacjami branżowymi w Europie (IFBS, IFD, FLL, FBB), oraz kolejnych zrealizowanych projektach w ramach merytorycznej działalności Stowarzyszenia.

DAFA jest cenione za doświadczenie i przekazywaną wiedzę wypracowaną w ramach Grup Merytorycznych, standaryzujących i wytyczających jakość dla budownictwa - głos zabrali reprezentanci tych gremiów podsumowując efekty ich prac.

Paweł Fiszer omówił działania grupy LEKKA OBUDOWA, która wydała publikację "Wytyczne projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów". Publikacja powstała pod redakcją Wiesława Dybała, Pawła Fiszera i Michała Wilka przy udziale ekspertów z firm członkowskich Stowarzyszenia. Wytyczne mają na celu kształtowanie najlepszych praktyk i poprawę jakości polskiego budownictwa. Stanowią cenną syntezę praktyki i podstaw projektowych w obrębie ścian, dachów i stropów z metalowych blach fałdowych. "Wytyczne…" obejmują zakres nieuregulowany nigdzie indziej, jak np. prawidłowe wykonanie tarcz usztywniających czy kwestie związane z uziemieniem lekkiej obudowy.

Przeczytaj też: Izolacje wodochronne stropodachów

Krzysztof Bagiński i Monika Hyjek podsumowali aktywność grupy PPOŻ. obejmującą półtoraroczną pracę nad Wytycznymi "DAFA PPOŻ. 1.01 Bezpieczeństwo pożarowe dachów". Praktyczne wytyczne określają jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasady doboru materiałów, dobre praktyki sztuki budowlanej i zalecenia dla wykonawców. Wydanie Wytycznych planowane jest w lipcu br.

Piotr Olgierd Korycki skoncentrował uwagę słuchaczy na działalności grupy AKUSTYKA. Zaprezentował dotychczasowe efekty działań, obejmujące wydanie dwóch edycji katalogu prezentującego przebadane rozwiązania akustyczne członków DAFA. Publikacja "DAFA A 2.01 Katalog rozwiązań akustycznych - wydanie II" stanowi kontynuację prac grupy, której idea zakłada przełamanie granic między konkurencją i stworzenie wspólnego narzędzia dla branży.

Michał Wilk zrelacjonował zorganizowane w ramach zespołu projektowego DAFA spotkanie poświęcone projektowaniu warstwy nośnej dachu. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję wykorzystać w praktyce zdobyte wiadomości. Zwrócił uwagę na coraz trudniejsze problemy związane z lekką obudową w części statyczno-wytrzymałościowej.

Adam Krzanik podsumował dwa ubiegłoroczne panele dyskusyjne w Falentach i we Wrocławiu, które miały umocnić pozycję negocjacyjną firm wykonawczych w kontekście zasad zawierania umów, analizy niekorzystnych zapisów umownych, rozłożenia odpowiedzialności stron. Kolejne szkolenie odbędzie się we wrześniu.

Mariusz Pawlak podsumował wielopłaszczyznową działalność edukacyjną DAFA. W ubiegłym roku Stowarzyszenie po raz drugi podjęło temat zielonych dachów i ścian uwzględniając część praktyczną w ramach "Forum zielonej infrastruktury DAFA" oraz organizując konferencję "Dachy zielone - ich walory ekologiczne i wykorzystanie w infrastrukturze miasta". W 2017 r. Stowarzyszenie zaprosiło słuchaczy do udziału w wydarzeniu pt. "DAchy i FAsady - projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy".

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Katarzyna Wiktorska i Ewelina Klin podsumowały liczne prelekcje ekspertów DAFA na konferencjach. Zwróciły też uwagę na szeroki zasięg kampanii "Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA", na którą złożyły się artykuły w prasie fachowej, informacje na portalach branżowych, na FB oraz newslettery. Z kampanią powiązane jest wydanie Katalogu członków DAFA - praktycznego narzędzia, które ułatwi wybór firm w procesie ofertowania. 

Podczas spotkania wystąpili także sponsorzy, których reprezentantowali Piotr Olgierd Korycki - Blachy Pruszyński, Beata Buczkowska - SaarGummi Construction, Jakub Sąsiadek - BASF Polska.

Źródło: DAFA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Szukasz specjalistycznych noży ręcznych?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Noże z mechanizmem cofania ostrza do rękojeści, z ostrzem ukrytym w konstrukcji... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
4/2020

Aktualny numer:

Izolacje 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Co wpływa na trwałość i niezawodność ETICS?
  • - Balkony – projektowanie numeryczne złączy z uwzględnieniem wymagań cieplno-wilgotnościowych od 1 stycznia 2021 roku
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.