Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Doroczne spotkanie Stowarzyszenia DAFA

Materiały prasowe  |  14.06.2017
Uczestnicy XI dorocznego spotkania DAFA
Uczestnicy XI dorocznego spotkania DAFA
DAFA

W dniach 18-19 maja w Kielcach odbyło się coroczne spotkanie branżowe dla członków Stowarzyszenia DAFA - przedstawicieli firm wykonawczych oraz producentów i dostawców materiałów na dachy płaskie i fasady.

Doroczne spotkanie DAFA było okazją do podsumowania roku w ramach Walnego Zebrania oraz do komunikacji i wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami oraz producentami. Obrady otworzył prezes zarządu DAFA Witold Okoński, który poinformował m.in. o rosnącej liczbie członków, rozszerzeniu współpracy z opiniotwórczymi organizacjami branżowymi w Europie (IFBS, IFD, FLL, FBB), oraz kolejnych zrealizowanych projektach w ramach merytorycznej działalności Stowarzyszenia.

DAFA jest cenione za doświadczenie i przekazywaną wiedzę wypracowaną w ramach Grup Merytorycznych, standaryzujących i wytyczających jakość dla budownictwa - głos zabrali reprezentanci tych gremiów podsumowując efekty ich prac.

Paweł Fiszer omówił działania grupy LEKKA OBUDOWA, która wydała publikację "Wytyczne projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów". Publikacja powstała pod redakcją Wiesława Dybała, Pawła Fiszera i Michała Wilka przy udziale ekspertów z firm członkowskich Stowarzyszenia. Wytyczne mają na celu kształtowanie najlepszych praktyk i poprawę jakości polskiego budownictwa. Stanowią cenną syntezę praktyki i podstaw projektowych w obrębie ścian, dachów i stropów z metalowych blach fałdowych. "Wytyczne…" obejmują zakres nieuregulowany nigdzie indziej, jak np. prawidłowe wykonanie tarcz usztywniających czy kwestie związane z uziemieniem lekkiej obudowy.

Przeczytaj też: Izolacje wodochronne stropodachów

Krzysztof Bagiński i Monika Hyjek podsumowali aktywność grupy PPOŻ. obejmującą półtoraroczną pracę nad Wytycznymi "DAFA PPOŻ. 1.01 Bezpieczeństwo pożarowe dachów". Praktyczne wytyczne określają jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasady doboru materiałów, dobre praktyki sztuki budowlanej i zalecenia dla wykonawców. Wydanie Wytycznych planowane jest w lipcu br.

Piotr Olgierd Korycki skoncentrował uwagę słuchaczy na działalności grupy AKUSTYKA. Zaprezentował dotychczasowe efekty działań, obejmujące wydanie dwóch edycji katalogu prezentującego przebadane rozwiązania akustyczne członków DAFA. Publikacja "DAFA A 2.01 Katalog rozwiązań akustycznych - wydanie II" stanowi kontynuację prac grupy, której idea zakłada przełamanie granic między konkurencją i stworzenie wspólnego narzędzia dla branży.

Michał Wilk zrelacjonował zorganizowane w ramach zespołu projektowego DAFA spotkanie poświęcone projektowaniu warstwy nośnej dachu. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję wykorzystać w praktyce zdobyte wiadomości. Zwrócił uwagę na coraz trudniejsze problemy związane z lekką obudową w części statyczno-wytrzymałościowej.

Adam Krzanik podsumował dwa ubiegłoroczne panele dyskusyjne w Falentach i we Wrocławiu, które miały umocnić pozycję negocjacyjną firm wykonawczych w kontekście zasad zawierania umów, analizy niekorzystnych zapisów umownych, rozłożenia odpowiedzialności stron. Kolejne szkolenie odbędzie się we wrześniu.

Mariusz Pawlak podsumował wielopłaszczyznową działalność edukacyjną DAFA. W ubiegłym roku Stowarzyszenie po raz drugi podjęło temat zielonych dachów i ścian uwzględniając część praktyczną w ramach "Forum zielonej infrastruktury DAFA" oraz organizując konferencję "Dachy zielone - ich walory ekologiczne i wykorzystanie w infrastrukturze miasta". W 2017 r. Stowarzyszenie zaprosiło słuchaczy do udziału w wydarzeniu pt. "DAchy i FAsady - projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy".

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Katarzyna Wiktorska i Ewelina Klin podsumowały liczne prelekcje ekspertów DAFA na konferencjach. Zwróciły też uwagę na szeroki zasięg kampanii "Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA", na którą złożyły się artykuły w prasie fachowej, informacje na portalach branżowych, na FB oraz newslettery. Z kampanią powiązane jest wydanie Katalogu członków DAFA - praktycznego narzędzia, które ułatwi wybór firm w procesie ofertowania. 

Podczas spotkania wystąpili także sponsorzy, których reprezentantowali Piotr Olgierd Korycki - Blachy Pruszyński, Beata Buczkowska - SaarGummi Construction, Jakub Sąsiadek - BASF Polska.

Źródło: DAFA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Ogromna skuteczność tłumienia hałasu! Sprawdź »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Jak skutecznie wytłumić dźwięki w pomieszczeniach? Czym zaizolować podłogi, ściany i sufity? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Co warto wiedzieć o polimocznikach?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Technologia polimoczników oparta jest na zastosowaniu dwuskładnikowych powłok nakładanych metodą natrysku... czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Jak naprawić przeciekający dach lub balkon?


Nowoczesne technologie umożliwiają łatwą i szybką aplikację produktu, co pozwala zmniejszyć koszty i skrócić czas wykonania prac. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.