Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.

Materiały prasowe  |  08.05.2017
BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.
BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.

W pierwszym kwartale br. firma BASF odnotowała znaczny wzrost sprzedaży i zysków w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

"Mieliśmy dobry początek roku. Zaobserwowane w 2016 roku trendy w zakresie popytu utrzymały się w pierwszym kwartale bieżącego roku" - powiedział dr Kurt Bock, prezes zarządu wykonawczego BASF SE.

Wyniki sprzedaży w Grupie BASF wzrosły o 19% w pierwszym kwartale 2017 do poziomu 16,9 mld euro. We wszystkich sektorach utrzymała się pozytywna dynamika wolumenu odnotowana w poprzednich kwartałach, co wpłynęło na wzrost wolumenu sprzedaży na poziomie 8%. Ponadto, firma BASF uzyskała znacznie wyższe ceny sprzedaży (wzrost o 8%), zwłaszcza w sektorze Chemicals. Zmiany kursów walut oraz przejęcie zakładu Chemetall od firmy Albemarle w grudniu 2016 r. również przyczyniły się do wzrostu sprzedaży.

Zysk operacyjny Grupy BASF (EBIT) przed kosztami nadzwyczajnymi był o 29% wyższy i wyniósł 2,5 mld euro, z czego kwota 2 mld euro to zysk wygenerowany przez sektory Chemicals, Performance Products oraz Functional Materials & Solutions. Zysk z działalności w obszarze chemikaliów wzrósł w związku z tym o 37%.

Przeczytaj też: BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

Prognoza na rok 2017

Firma BASF spodziewa się, iż sytuacja na rynkach światowych w 2017 nie ulegnie zasadniczej zmianie:

  • wzrost PKB: 2,3%
  • wzrost produkcji przemysłowej: 2,3%
  • wzrost produkcji chemicznej: 3,4%
  • średni kurs wymiany euro do dolara amerykańskiego: 1,05 USD za euro
  • przeciętna cena ropy typu Brent blend za rok w wysokości 55 dolarów za baryłkę

"Jeśli chodzi o prognozy dla całego roku, jesteśmy ostrożni. W dalszym ciągu dostrzegamy znaczące ryzyka mające wpływ na rozwój otoczenia makroekonomicznego i sytuację polityczną. Potwierdzamy naszą prognozę na rok 2017 w odniesieniu do sprzedaży i zysku Grupy BASF. Oczekujemy znacznego wzrostu sprzedaży w Grupie w roku 2017. Zgodnie z naszą definicją, oznacza to jej wzrost na poziomie minimum 6%. Chcielibyśmy osiągnąć nieco wyższy zysk operacyjny (EBIT) przed kosztami nadzwyczajnymi w porównaniu z rokiem 2016. W tym wypadku sformułowanie "nieco wyższy" oznacza zmianę na poziomie od 1% do 10%. Oczekujemy wzrostu wartości w górnej części tego przedziału" - stwierdził Bock.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.