Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.

Materiały prasowe  |  08.05.2017
BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.
BASF: Większe zyski i sprzedaż w I kwartale 2017 r.

W pierwszym kwartale br. firma BASF odnotowała znaczny wzrost sprzedaży i zysków w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

"Mieliśmy dobry początek roku. Zaobserwowane w 2016 roku trendy w zakresie popytu utrzymały się w pierwszym kwartale bieżącego roku" - powiedział dr Kurt Bock, prezes zarządu wykonawczego BASF SE.

Wyniki sprzedaży w Grupie BASF wzrosły o 19% w pierwszym kwartale 2017 do poziomu 16,9 mld euro. We wszystkich sektorach utrzymała się pozytywna dynamika wolumenu odnotowana w poprzednich kwartałach, co wpłynęło na wzrost wolumenu sprzedaży na poziomie 8%. Ponadto, firma BASF uzyskała znacznie wyższe ceny sprzedaży (wzrost o 8%), zwłaszcza w sektorze Chemicals. Zmiany kursów walut oraz przejęcie zakładu Chemetall od firmy Albemarle w grudniu 2016 r. również przyczyniły się do wzrostu sprzedaży.

Zysk operacyjny Grupy BASF (EBIT) przed kosztami nadzwyczajnymi był o 29% wyższy i wyniósł 2,5 mld euro, z czego kwota 2 mld euro to zysk wygenerowany przez sektory Chemicals, Performance Products oraz Functional Materials & Solutions. Zysk z działalności w obszarze chemikaliów wzrósł w związku z tym o 37%.

Przeczytaj też: BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

Prognoza na rok 2017

Firma BASF spodziewa się, iż sytuacja na rynkach światowych w 2017 nie ulegnie zasadniczej zmianie:

  • wzrost PKB: 2,3%
  • wzrost produkcji przemysłowej: 2,3%
  • wzrost produkcji chemicznej: 3,4%
  • średni kurs wymiany euro do dolara amerykańskiego: 1,05 USD za euro
  • przeciętna cena ropy typu Brent blend za rok w wysokości 55 dolarów za baryłkę

"Jeśli chodzi o prognozy dla całego roku, jesteśmy ostrożni. W dalszym ciągu dostrzegamy znaczące ryzyka mające wpływ na rozwój otoczenia makroekonomicznego i sytuację polityczną. Potwierdzamy naszą prognozę na rok 2017 w odniesieniu do sprzedaży i zysku Grupy BASF. Oczekujemy znacznego wzrostu sprzedaży w Grupie w roku 2017. Zgodnie z naszą definicją, oznacza to jej wzrost na poziomie minimum 6%. Chcielibyśmy osiągnąć nieco wyższy zysk operacyjny (EBIT) przed kosztami nadzwyczajnymi w porównaniu z rokiem 2016. W tym wypadku sformułowanie "nieco wyższy" oznacza zmianę na poziomie od 1% do 10%. Oczekujemy wzrostu wartości w górnej części tego przedziału" - stwierdził Bock.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zatrzymać ciepło i ochronić dom przed zimnem?


Markizy tarasowe oraz markizy balkonowe sprawdzają się idealnie także w domach jednorodzinnych. Dużym zainteresowaniem... ZOBACZ »


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.